Arbeiders, Abonneert U op „De Moker" Abonneert U op „De Moker". <9k Merl. Metaalleiertelionj, W.VANROON Groote Markt 5 Alcohol-vrije Dranken. Bnrean voor ArMEnrecit, KOOPT ÜW Kleeding en Meubileering a contant of op zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden in - Boterstraat Do. 7. Nieuw Malthusiaansche Bon Waar kunnen de Arbeiders een gepaste ontspanning zoeken? Alleen in het gebouw Constantia. Pijnlijk. Drankbestrij ding. DAMES EN HEEREN PARAPLUIES. J. A. LEENDERS Jr. Buffet Alcoholvrij. Goedloopend Billard. Geen VERPLICHTE vertering. Twijfelachtige eer! De schrijver der Argusartikelen schijnt het tot een eer te rekenen dat wij zijn schrijven omtrent de oranjegeestdrift die in z'n fantasie bestaat en welke door ons werd gesignaleerd als te zijn het woord op het gebied van banalen onzin. Inderdaad wij hebben niets te veel gezegd, wat ook blijkt uit de beantwoording van ons stukje „Oranjegeestdrift en nog wat". Het gebrek aan kennis omtrent het doel en streven onzer partij spreekt uit eiken letter in dat antwoord. En bovendien meent die Argusman zijn toevlucht te moeten nemen tot een methode die berucht is, met name de SybrandiemCthode, algemeen bekend en die alleen bij gebrek aan betere argumenten als een zeer verdacht middel dienst moet doen, zijn gebrek aan voldoende kennis over de zaak waarover geschreven wordt. De zaak waar het over gaat is niet of wij tegen het koningschap, ook dus een oranjekoningschap, zouden zijn, maar of die instelling de grootste sta in den weg zou zijn voor het socialisme. Wij hebben die banalen onzin voldoende onderhanden genomen en het feit dat die Argusman nu nog eenige aanwijzing doet ook uit ons politiek satiriek Zondagsblad om te betoogen dat wij tegen het koningschap zijn, bewijst voldoende hoe hij in het nauw zit met zijn erbarmelijke bewering dat de monarchie en wel het bestaan van een koninkrijk met een oranjevorst, is de grootste sta in den weg voor het socialisme. Wij stellen dus nog even, ook uit dat stukje vast het totaal gebrek aan kennis omtrent het socialisme en den Sociaal Democratische Arbeiderspartij en de dientengevolge verlogening van hun krantenlezend publiek en de onder hun bereik zijnde schoolgaande jeugd, die die dingen moet worden „ingescherpt". En dat zijn nu de strijdbare helden, die op moeten komen voor het beginsel van Hem die gezegd heeft heb de waarheid en de vrede lief. Onder dit opschrift geeft het Gereformeerd Weekblad te Maassluis een artikel waarin te velde getrokken wordt tegen sommige gevolgen van keuring op de ge- zichts- en gehoororganen van schepelingen. Speciaal richt het artikel zich tegen het feit dat geen schadeloos stelling van rijkswege gegeven wordt als iemand is af gekeurd. Zoo mogen er geen sociale wetten meer komen. Accoord, alleen de Schepenwet vinden wij geen soliede wet. Er moeten overgangsmaatregelen zijn en als die er niet kunnen komen moet de Regeering zorgen dat de geleden schade hersteld wordt. Intusscben is de wet er en zochten wij in het artikel of er ook middelen werden aangegeven om de bezwaren „die socialisten afkeuren en christenen niet goedkeuren", zooals de schrijver zegt, weg te nemen. Spoort de schrijver de zeelieden aan om zich krachtig te organi- seeren ten einde front te maken tegen de bezwaren Wij vinden het niet. Worden de Reeders er op gewezen dat zij zich reeds zooveel aardsche schatten verzamelen en van hun overvloed wel iets dienen af te staan voor de afgekeurde schepelingen Natuurlijk niet. Wordt de zeelieden gezegd dat zij, voor zoover dat mogelijk is invloed moeten uitoefenen om de wetgeving om te zorgen dat de wetten beter worden f Geen sprake van. Het eenige wat wij vinden is „Gelukkig, als nu (nadat hij afgekeurd en door den Reeder ontslagen is) maar naar boven kan op zien, waar een Minister is die raad weet, ook als geen aardsche Minister helpen kan. Niet zelden gebeurt het dan, dat wij onzen God er voor danken dat Hij ons heeft willen leeren van alle vleesch af te zien, om op Hem alleen onze hope te stellen". De conclusie van den schrijver die met de zaak geen raad weet is evenals de titel van zijn stuk pijnlijk. Vrede en Welvaart. Georganiseerde geheel-onthouders. In ons land zijn er thans aangesloten11 ooo bij Sobriëtas15000 bij Enkratciai, de federatie van Prot. Chr. vereenigingen15000 bij de Ned. Ver. t. afsch. v. alk. dr.; 2500 bij den Alg. Ned. Geh. Bond; 6500 bij kleinere neutrale vereenigingen. In België is een verklaring verspreid, onderteekend door een 1000 geneesTieeren„Het is een dwaling te gelooven, dat het gebruik van alkoholhoudende dran ken versterkt, voedt of verwarmt. Het is alleszins mogelijk, in goede gezondheid t.e leven en te arbeiden zonder jenever of alkoholhoudende dranken te ge bruiken. Het gebruik dier dranken leidt tot ziektenen verergert deze. Zuiver water is de gezondste drank." Alkohol staat op één lijn met morphine, opium, cocaïne, welke alle bij voortgezette aanwending hoogst noodlottig werken. Alkohol is een vergif, dat in sterke mate op de hersenen werkt en daar sluimerende af wijkingen zich kan doen openbaren of ziekelijke af wijkingen kan doen teweegbrengen, welke dikwijls levenslang blijven bestaan. Op hoe jeugdiger leeftijd alkohol wordt gebruikt, des te sterker is natuurlijk deze noodlottige uitwer king, welke voor cc deel dei overbevolkinc der krankzinnigen-gestichten tengevolge heeft. Dr. L. S. MEIJER, Geneesheer aan 't Krankzinnigen-gesticht te Deventer. Sport en alkohol. Wie zal' becijferen, welk een vermindering van drankgebruik er plaats vond, toen eenmaal ettelijke duizenden drinkers-uit-gewoonte-en-verveling het rij wiel bestegen, en tot hun grenzelooze verbazing be speurden, dat de fiets en de drank twee gezworen vijanden zijn Zeker is het, dat geen sport den beoefenaar sneler den verlammenden invloed van den drank openbart dan juist het wielrijden. De Rotterdamsche burgr- man, die met z'n nieuwe karretje al eens gauw en kijkje aan 't strand te Scheveningen wou gaan nenn, zag al heel spoedig in, dat hij Delft niet eens bn halen, zoodra hij de reis met een hartsterking begn- nen was. Die „hartsterking" verlamde namelijk 'n beenen, benam hem den adem, bedierf zijn pleiz:r. Zelfs een doodgewoon potje bier onderweg schot hem dadelijk in de beenen, maakte! hem onbekwaan, doodde zijn energie met een loodzware moeheid. Zoo gingen duizenden plotseling de oogen opn voor den verderfelijken invloed van den alkohl. Wat de afschaffers al jarenlang hadden beweerd n tot vervelens toe hadden gepreekt, bleek dan toh waar te zijn. „De Kampioen". Stennpenning ,.De Moker". 2 X S 10. V. 10 cent, „De Moker" 10 een, verantwoord 4 cent, D. 25 cent, niet gepoetst 10 een. Verkiezingsfonds. 12 cent. leest geen kranten die voor uw ontwikkeling geen cent waard zijn Aan sensatie-nieuwtjes hebt ge niets die U leert inzien, hoe ge uit uw ellende leven U kunt oprichtenhoe ge te leven en te strijden hebt tegen het kapitalisme, vóór het socialisme Afdeeling SCHIEDAM. op Vrijdag 31 Mei, 's avonds 8.30, .Constantia". 1. 2. 3. 4. 5. Agenda: Notulen en ingekomen stukken. Beschrijvingsbrief. Kandidaatstelling H.B. Verkiezing afgevaardigde(n) Congres. Voorstel tot het verplicht stellen het bezoeken der H. V. Rondvraag. De le Secretaris, W. VISSER. Vooral met het oog op punt 5 worden de leden opgewekt de vergadering te bezoeken. IS JE ADRES VOOR Prima Vruchtenwijn 55 ct. p. flesch. Alcohol-vrye Wijnen. Likeuren vanaf 35 ct. p. flesch. Limonade-Siropen vanaf 45 ct. p. liter. Beste Adres voor Bruiloften en Partyen. Maakt propaganda voor Exelsior. Repetitie Maandagavond 8 uur. TLAABDWGEN, Willem Beukelszoonstr. 4a. AmbtenaarW. DROP. Verstrekt inlichtingen en schrifte lijke hulp over Ongevallenwet Beroepswet Arbeidswet Veiligheidswet Woning- en Gezondheidswet Militie- en Landweerwet Kieswet Belastingen Arbeidscontract I.ooii vorderingen Gemeenteverordeningen Vereenigingszaken Geopend 's Maandagsavonds van 8 tot 10 unr. Het Bestuur van den Vlaardingschen Bestuurdersbond. RUIME SORTEERING IN NIEUWSTE MODELLEN STOKKEN. Tevens het soliedste en goedkoopste adres voor het overtrekken en repareeren is bij Fabristraat 47b. Ook worden reparatiën aangenomen Heerenstraat 25/9. i Opgericht: 2 November 1881. Hoofdbureau: VERHULSTRAAT 9, DEN HAAG. Nadere inlichtingen over het lidmaatschap kosteloos te bekomen aan het Burea van Voorlichting alhier, Nassaustraat 16 boven. Geopend eiken Donderdag van 28 uur. HET BESTUUR, in f; „DE BAZAR

De Moker | 1912 | | pagina 4