Een groter tegenstelling is haast niet denkbaar als Kees van der Windt voor de gebrandschilderde glas in marmer poseert dat de alle gorische verbeelding geeft van het Vlaardingse ethos van de jaren vijf tig. Het brede gebaar waarmee andere, vroegere bestuurders hun stad opstootten in de ontwikkelin gen van het Beneden Maas gebied is hem vreemd. Graag spreekt hij over Vlaardingen als een huis en trekt ten aanzien van cultuur en welvaart parallellen met het zich daarin bevindende meubilair. Toch laat ook de constructie hem niet koud. Van der Windt is een stuwen de kracht achter de ontwikkeling van het waterfront, waarin hij nadrukkelijk over de gemeente grenzen kijkt en wil van de Westwijk opnieuw een waardevol woongebied maken voor de modale en iets hoven-modale verdieners. Culturele uitingen beschouwt hij als een integraal deel van het bestaan en geeft met enige reserve aan dat het bestuur misschien wat meer aan de weg moet timmeren. Want Vlaardingen heeft geen cultu rele toppattracties. Maar bestuur der als hij natuurlijk toch is, kiest hij de voor de hand liggende uit weg: Vlaardingen moet je ontdek ken. Maar, wellicht kan er wat financiële ruimte voor cultuur wor den gevonden door de samenwer king met Schiedam te intensiveren en daarvoor wijst hij op de opzet van een artotheek, met filialen in beide steden en projecten op ande re terreinen waarin hij interessante mogelijkheden ziet. Musis 6 MET GEVOELVOO De stad is een huis waar de Vlaardinger trots op is. De nieu we aankopen in het interieur doen het goed. De vrolijk gede coreerde Spaanse trappen en de gekleurde vloer van de Hoogstraat zijn een echte aanwinst. Nog even sparen, dan is ook meneer Frans vereeuwigd. Meneer Frans? Het is een oude stadsar chitect van Vlaardingen. Uit flessen en scherven en baksteen wordt hij vereeu wigd. Drie meter hoog. Dat gebeurt in de naar hem genoemde straat, de Fransestraat. Schiedammer Diet Wiegman wordt de maker van het kunstwerk. Zijn stad Vlaardingen verge lijkt Kees van der Windt graag met een huis. Maar wie fraai woont, hoeft nooit meer de deur uit.Vandaar wellicht dat de buitenwacht niet zoveel hoort van het culturele leven ter plaatse. Terwijl er volgens de wethouder van cultuur toch zoveel gebeurt. Kunst verdient volgens Kees van der

Musis | 1998 | | pagina 6