Ook de gemeente Vlaardingen zal een bijdrage moeten leveren. Wat wil ze met de haven waar nu wat onduidelijk drijvend spul ligt; er dient een havenbeleid te komen. Kan dat niet anders met die auto's zodat kraanligplaats voor vissersschepen en paviljoen het volle zicht krijgen; zodat ze niet hoeven concurreren met dat blik; zodat de rommeligheid niet daarop overslaat. 5 Musis InVlaardingen bevindt zich aan de Westhavenkade, vroeger DE visserijhaven van Vlaardingen, de 'museumkade': een reconstructie van de Vlaardingse Stadskraan, een aanleg plaats voor vissersschepen en een ponton met paviljoen 'De Joon' met op het dak een vuurtorenlicht. Aan de andere kant van de straat staat het Nederlands Museum voor de Zeevisserij. Vanaf de oprichting stond daar decennialang het museum zonder meer, schijnbaar een in zichzelf gekeerd instituut achter zijn gesloten statige gevel. Schijnbaar, want er was een toenemende hoeveelheid aan museale activiteiten, de vaste presentatie van de collectie werd opgewaardeerd en uitgebreid, en er kwamen verfrissende tentoonstellingen. Achter de slaperige gevel werden deze museale doel stellingen uitgebreid met filmvoorstel- lingen voor geïnteresseerden in de geschiedenis van de zeevisserij, concerten, modelbouwweekends, kindervakantiespeelweken, museum weekends, lezingenavonden en bijeen komsten voor de Vereniging van Vrienden. Ondanks deze uitbreiding aan activiteiten nam de belangstelling van bezoekers af, niet ongewoon, want een trend, maar voor directeur Frits Loomeyer wel hinderlijk. Behalve dat dit zijn eer te na is, wordt hij hier ook herhaaldelijk door vertegenwoordigers van de Vlaardingse overheid op aangesproken. Hoe keer je een trend? In huis leken de mogelijkheden uitgeput, dus is Frits Loomeyer samen met de zijnen alle aspecten van de beperkte mogelijkheden langs de smalle kade gaan onderzoeken. Zou het niet geweldig zijn de historische activiteit langs deze vissers- Tl

Musis | 1999 | | pagina 5