Hans van der Sloot ZELFS VINCENT BIJLOO WEET OE VOL DE RIJEN ZITTEN Voor het Fortis Theater a/d Schie is er reden te over om het nieuwe seizoen met een 'Goed nieuws-show' te beginnen. Het bestuur van theater en stad mogen méér dan tevreden zijn met de in het afgelopen seizoen behaalde resultaten. Méér dan 55.000 kaarten werden verkocht, wat het bezoekersgemiddelde tot boven de tachtig procent bracht. Niet één voorstelling werd negatief beoordeeld en het voornemen van het theaterbestuur om behalve gemakkelijk in de emotie passende voorstellingen te kruiden met producties waarvoor belangstelling moet worden aangekweekt. Ook de prognoses die halverwege het theaterseizoen uit de gegevens op de kalender kunnen worden afgeleid, stemmen tot optimisme. Ongetwijfeld wordt het half 1999 geregistreerde bezoekersaantal gehaald, maar wat nog belangrijker is, tussen publiek en theater heeft zich een warme - en naar het zich laat aanzien blijvende band - ontwikkeld. Het Fortis Theater a/d Schie vermag, wat andere instanties vaak niet lukt, publiek te trekken uit dat hoge noorden van de stad. Verondersteld mag zelfs worden dat de architectonische schepping van Hans Ruijssenaars zich, binnen het groot -Rotterdamse podiumaanbod, voorzichtig een eigen positie verwerft. De 'Krat van Ruijss', naast de "Raat van Kraay' en de 'Kist van Quist'. O O 3 CL e euforie heeft niets gedwongens omdat deze zich mag beroepen op een duidelijke appreciatie vanaf de zijde van zowel het publiek als van theatergezelschappen. Die laatste willen de weg naar Schiedam met toenemende graagte inslaan. De programmering die voor het komende seizoen alweer in grote trekken gereed is, verloopt goed. Schiedam bouwt zich een goede naam op. Ook alweer vanwege die entourage en de pubheke belangstelling. Dat artiesten de zaal zien als een donker gat is een fabel. Een lege zaal laat zich feilloos onderscheiden van een volle, maar ondanks dat: de eerste tonehst of cabaretier die niet stiekem vooraf de zaal in ogenschouw neemt, moet nog geboren worden. Zelfs Vincent Bijloo weet precies hoe vol de rijen zitten. De presentatie, binnenkort, van het nieuwe seizoen mag dan ook met verwachting tegemoet worden gezien. Tot tevredenheid van de besturen stemt ook het feit dat er overeenstemming is bereikt over een principe- subsidieconvenant tussen de gemeente en het theater. Dit stelt de positie van het theater voor de eerstkomende jaren veilig. Omgekeerd zijn daarin ook de verantwoordelijkheden van theater- en D 5 Musis

Musis | 2001 | | pagina 5