Het Archief van Bertus Notenboom 13 Musis Vijf volle dozen waren het, die Bertus Notenboom voor zijn overlijden als zijn persoonlijk archief overdroeg aan distillateur Dick Jansen. Wat er mee moest gebeuren had Bertus niet bepaald. Als de verzameling knipsels, aantekeningen, brieven en foto's maar niet verloren zou gaan of versnipperd zou raken. omvangrijke verzameling aanvullende gegevens zou kunnen bevatten, lag voor de hand. En werd bewaarheid bij het doornemen van de stukken. Wie in de toekomst iets over de Brandersbuurt wil weten kan bij het gemeentearchief na ordening en collectiebeschrijving terecht. Zowat het complete Brandersbuurt en krakersarchief is er, naast het kabouterarchief van 'Hein de Koster' aanwezig. Jarenlang hield Dick Jansen de dozen onder zijn beheer en besteedde er gaandeweg geen aandacht meer aan, totdat Bram Uil in zijn memoires breed z'n samenwerking met Bertus Notenboom beschreef en diens inspanningen voor het behoud van de Brandersbuurt, STAGE en het kraken van Mouterij De Koning op de hoek van de St. Annazusterstraat en de Noordvest. De gedachte dat de vijf nagelaten dozen weieens een Anders dan de meesten uit zijn directe omgeving, was Notenboom een ordelijk denkend en werkend mens. Een idealist, die besefte dat de beweging waarvan hij onderdeel was én ooit geschiedenis zou worden én een ontwikkeling was, waarvan de betekenis pas later duidelijk zou worden. Misschien juist daarom bewaarde hij zijn archief nog zorgvuldig toen de Brandersbuurt allang gesloopt was, Prinsensteea, foto Flobert Colette Achter de Teerstoof, foto Flobert Collette

Musis | 2004 | | pagina 13