Turks Fruit, de musical Musislezers gaan ook in januari extra voordelig naar het theater Bij verschijning in 1969 sloeg hét boek in als een bom. Het verhaal Turks Fruit van Jan Wolkers maakte grote indruk, maar menigeen nam behoorlijk aanstoot aan de erotiek die werd beschreven. Niettemin werd het een bestseller. De film, met Rutger Hauer en Monique van de Ven in de hoofdrollen en geregisseerd door Paul Verhoeven deed voor het boek niet onder en werd een ongekend Nederlands kassucces. Nu komt Turks Fruit eindelijk op de planken. Als musical. Wolkers zelf gaf zijn zegen voor het script, dat geheel werd gebaseerd op het boek. In de hoofdrollen zullen o.a. Antonie Kamerling (GTST, Elisabeth), Ellen Evers (Mamma Mia, 3 Musketiers) en Sjoerd Pleysier (Toen Was Geluk Nog Heel Gewoon) hun opwachting maken. Rick is beeldhouwer en pas verlaten door de mooie Olga. Hij probeert haar uit alle macht te vergeten door allerlei meiden tussen de lakens te trekken en volkomen los te gaan. Toch kan hij haar maar niet uit zijn geest verdrijven. Hun liefdesaffaire is minstens zo tragisch als die van Romeo en Julia. Olga werd geestelijk volkomen vergiftigd door haar overbezorgde en claimende moeder. Ze is bang om een relatie aan te gaan en vooral bang om kinderen te krijgen... Die zorgen immers voor kanker in je lijf. Rick probeert Olga met drastische middelen los te weken van haar moeder, maar dat is onbegonnen werk. Hoe hij ook met haar vrijt, hoe hij ook de liefde met haar bedrijft, ze kan maar niet loskomen van haar geschiedenis. Uiteindelijk breekt hun liefde. Het script werd geschreven door Dick van den Heuvel (Dolfje Weerwolfje, De Zevensprong). De regie is in handen van Peter de Baan. De muziek wordt geschreven door Fons Merkies (De Tweeling, Cloaca, AU Stars) en Sjoerd Kuypers (Scheepsjongens van Bontekoe) zal de liedteksten schrijven. Fortis Theater a/d Schie, Turks Fruit - vrijdag 27 en zaterdag 28 januari Aanvang 20.15 uur. Toegang 32,50, Musislezers betalen bij reservering onder vermelding van Musis-januari of vertoon van de bon aan de kassa slechts 27,50. Antonie Kamerling, Jelka van Uoten, foto Mijntje Wismans

Musis | 2006 | | pagina 18