Rivierzone die zicht bieden op juist verbetering van de leefbaarheid in de Westwijk, de Indische Buurt en de Vettenoordsepolder (VOP) - in mindere mate geldt dat voor de Oostwijk. De wethouder voor ruimtelijke ordening inclusief de Rivierzone wees op concrete plannen voor betere bereikbaarheid via de Marathonweg. Er is al rijkssubsidie voor een spoortunnel onder de Hoekse Lijn, met de bouw waarvan in 2007 of 2008 kan worden begonnen. Ook is er een plan voor intunneling van een belangrijk deel van de Marathonweg. Het zal na 2010, 2011 alle vrachtverkeer tussen de A20 en de Rivierzone aan het zicht van de omwonenden onttrekken. Bepaald milieuwinst, waar desalniettemin een forse uitbreiding van het vrachtverkeer wordt verwacht. aanwezig, die snakten naar uitbreidings- en verplaatsings mogelijkheden. Ze zijn heel sterk vóór. En voor zover er bewoners en politici waren, bleken ze meer bezorgd over de verkeersafwikkeling na alle expansie dan over andere eventuele overlast van toegenomen bedrijfsactiviteiten (wat waarschijnlijk te maken heeft met de goede ervaringen die de geplaagde Vlaardingers hebben opgedaan met toezicht en controle door de DCMR en de handhaving van milieuvergunningen) Wethouder Versluijs kon in elk geval de grootste zorgen wegnemen. Zijn sussende woorden zijn dan ook ontleend aan een beleidsprogramma, waarin belangrijke voornemens staan Versluijs had meer positiefs aan te kondigen, dat de vrees voor aantasting van de woon- en leefomgeving doet wegsmelten. Rond NS-station Vlaardingen-Centrum komen vijfhonderd grondgebonden woningen, meest aan de Parallelweg. Er komt een vestiging van het Albeda College. Er zijn plannen van Bokx Vastgoed en de Rabobank om de wijk tussen de Parallelweg en de Dayer te verlevendigen met woningen en trendy winkels, zodat de omgeving van het Visserijmuseum (Vlaardings Museum) en de Lijnbaanhallen aan kwaliteit wint. En vanaf 2010 kan aan en rond de Koningin Wilhelminahaven een prettige mix van wonen en werken worden nagestreefd, waardoor de binnenstad een Musis 10 SEN-WERKKLEDING Haven Vlaardingen, foto: Arie Wapenaar, archief Musis

Musis | 2007 | | pagina 10