Steden als bijvoorbeeld Amsterdam, Amersfoort, Eindhoven, Tilburg en Rotterdam koesteren hun ontwerperscollectief als een kostbare bijdrage aan de totale kuituur Of het zestal ontwerpers; Onno Donkers, Emile Estourgie, Bertjan Pot, Sebastiaan Straatsma, Ivar Tjon Sack-Kie samen met Wieki Somers die elders op de Nieuwe Haven haar werkplaats heeft, zich blijvend in Schiedam zal vestigen, hangt gedeeltelijk van Schiedam zelf af. De werkplaatsen in de Stadstimmerwerf zijn een goedkope, maar tijdelijke voorziening waarvan de jonge ontwerpers gebruik mochten maken totdat Jan des Bouvrie er zijn 'Jeugdarsenaal', zou hebben gevestigd. Natuurlijk omgeven door een aantal peperdure appartementen en gericht op een publiek waarvan de gewone Schiedammer slechts met open mond (en achter het dranghek) kennis mocht nemen. Het mocht niet zo zijn. Reeds kort na de opening van het Arsenaal verdween Nederlands meest genoemde ontwerper weer. Met achterlating van een groot - tot op heden nog niet geheel verwerkt - leed en die arrogante vloertegel in de Korenbeurs waarop hijzelf samen met mede-ondertekenaar Reinier Scheeres zijn Schiedamse filiaal een duizendjarig bestaan beloofde. Ook liet hij zijn kompaan en aannemer Northwood Bouw achter. Deze nu wil het plan om op het terrein van de Stadstimmerwerf dure appartementen te bouwen toch doorzetten. De ontwerpers dienen derhalve op kortere of langere termijn om te zien naar een nieuw onderkomen. In Schiedam of elders. Het Wennekerpand aan de Vijgensteeg zou een goede optie zijn. Hiermee zouden enkele van de indertijd gedane beloften kunnen worden ingelost. Daar zal de buurt blij mee zijn. Verder zou dit een perspectief bieden op het onderbrengen van meerdere gelijksoortige voorzieningen Musis 50 Shrunken Stools, Bertjan Pot

Musis | 2007 | | pagina 50