ma n Diana van Golden (1978) en X-S-ML De Schiedamse Diana van Golden vormt samen met de vormgeefsters Marije Cnossen en Charlotte Vonkeman het label XS-M-L. Het label presenteert kleding en accessoires, die zich bewegen op de grens van kunst en modevormgeving. Het werk van het trio wordt daarom zowel in een museale omgeving als in winkels getoond. Zoals de naam van hun label reeds doet vermoeden, speelt de gebruikelijke maatvoering voor kleding ook in ander opzicht een belangrijke rol in de gezamenlijk uitgevoerde ontwerpen. Letterlijk, als het gaat om het formaat van de dames zelf, en in figuurlijke zin als het gaat om de schaal waarop ze werken. Bovendien spelen ze met maten, bijvoorbeeld als ze vier gaten boren in een theeschoteltje en daarmee een hele grote knoop maken. Of als ze gebruik maken van de stoere techniek van de zeemansknoop, maar dan om met een fijne draad een ringetje te maken. Charlotte Vonkeman werkt op het grootste niveau, zij is verantwoordelijk voor de algehele presentatie. Marije Cnossen werkt in de menselijke middenmaat, zij ontwerpt kleren, maar dat hadden ook meubels kunnen zijn. Diana van Golden is de kleinste en werkt op het kleinste niveau. Net als in de modecollectie waarmee ze afstudeerde, richt zij zich op de afwerking en de details van de ontwerpen. Ook maakt Van Golden de kleinste ontwerpen, zoals de ringetjes en de knopen. Hun collectie was eerder dit jaar te zien bij de Schiedamse galerie Emmy Miltenburg. Voor Decor Schiedam heeft XS-M-L een presentatie ontworpen in de vorm van een kijkdoos. De achtergrond in de doos wordt gevormd door de drie dames, de accessoires zijn zo gerangschikt dat de echte theepot die Diana van Golden als uitgangspunt heeft genomen voor haar 'theepotring' daar ook direct mee correspondeert. Diana van Golden, Marije Cnossen en Charlotte Vonkeman studeerden alledrie aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam. Vrijwel direct daarna zijn ze gaan samenwerken en richtten het label X-S-ML op. Musis 232 Diana van Golden en X-S-ML, Knoopschaaltjes en theepotring

Musis | 2007 | | pagina 232