m0^^^mÊ0m^lmê9ÊÊ!;iêsÊtÉ Peter de Lange Aleida in brons door Theresia van der Pant, foto: Jan van der Ploeg 255 Musis 256 Veel cultuur en vooral veel geschiedenis ook in deze Musis. De door Musis gestelde vraag om de historische figuur van Aleide 'ns beter te bekijken heeft een document opgeleverd dat meer kleur en tekening geeft aan een vrouw die zich in de dertiende eeuw intellectueel en politiek onderscheidde. In het volgende nummer komt aan de orde wat er aan de andere van Vijfsluizen, in Vlaardingen, terzelfder tijd plaatsgreep. Terwijl Schiedam en Vlaardingen in later tijd zouden behoren tot de Hollandse steden van mindere betekenis, waren ze vanaf de elfde tot het begin van de veertiende eeuw plaatsen met een sleutel tot de Hollands-Zeeuwse macht. Jeroen Rodenberg, Willem Kuiper en Ellen Steendam. Aan de onderzoeken en publicaties heeft het Fonds Schiedam Vlaardingen eo bijzondere steun verleend 274 De schone slaapster en de creatieve economie. Een analyse van een voornemen. Peter Heilemons. 277 Hoe verwant zijn de Vlaardingers met elkaar. Kor Kegel 278 De Case study Krabbeplas nadert z'n einde. Bureau Venhuizen inventariseert. 280 De ateliers in de Curacaolaan in Vlaardingen bestaan 15 jaar. JPSPjjMSÊrijriJJ, Een feestje in de garagesKor Kegel 282 Jeroen ter Brugge nam kennis van de hartstocht en passie van Jan Anderson 284 Ingrid van der Vlis schreef een nieuw artikel in de serie over de journalistiek in Schiedam 1950 - 1975 288 Dike Hof, schatgraver in het schroot en in de Vlaardingse geschiedenis. 293 Op 22 augustus overleed Cees van der Geer, kunstkenner- en liefhebber, medeoprichter van de Historische Vereniging, journalist en kunstcriticus, maar bovenal een betrokken Schiedammer. Froukje Holtrop had, op verzoek van Cees WJ.'.rj'. zelf, een laatste gesprek met hem.

Musis | 2007 | | pagina 255