De Sint-Annazusterstraat in 1953 met links het Wennekerpand in aanbouw en op de achtergrond de stomp van molen De Noord. Collectie Gemeentearchief Schiedam, beeldnr. 09033 De haalbaarheidsstudie van eind 2008 van ingenieursbureau Royal Haskoning maakt duidelijk dat in een gebouw met zoveel verschillende gebruikers die allemaal hun eigen decibellen produceren, ongewoon strenge geluidsisolerende maatregelen onmisbaar zijn. en het metselwerk in de buitengevel, dat wordt opgeknapt. Het Wennekerpand ondergaat geen transformatie, het wordt aangepast aan zijn nieuwe bestemming. Ondanks bijdragen van het VSB-fonds en uit de pot stadsvernieuwing kost het nieuwe cultuurcentrum veel geld. Te veel geld, vinden sommigen. Zij verdenken de gemeente ervan dat die koste wat kost een bestemming wil forceren voor het pand dat zij sinds 2004 in eigendom heeft (verwervingskosten 1,7 miljoen euro) en van armoe maar met de cultuur als gebruiker op de proppen is gekomen omdat lucratiever lijkende oplossingen zoals kantoren of woningen niet rendabel zijn gebleken en een bestemming als glasmuseum te elfder ure moest worden afgeblazen. In de gemeenteraad wordt deze mening verwoord door Rens de Ron van de fractie Schiedam Actief. Hij vindt de verbouwings- kosten van ongeveer 6 miljoen euro nogal fors, in aanmerking genomen dat dit bedrag nog moet worden verhoogd met de jaarlijkse exploitatielasten, die volgens hem ook niet mals zijn. Om welke bedragen het gaat is onbekend - de gemeenteraad is daarover in beslotenheid geïnformeerd. De Ron stemde (als enige) tegen het voorbereidingskrediet dat de opmaat is voor het definitieve 'ja' dat de raad in september geacht wordt uit te spreken. Tenminste, als tegen die tijd de kosten niet tot onaanvaardbare hoogte zijn opgelopen. Frank Lissenburg, directeur van Theater aan de Schie, hoopt vurig dat het project doorgang vindt. Lissenburg zou in het Wennekerpand eindelijk de beschikking krijgen over de kleine zaal met 200 stoelen die hij sinds de opening van zijn theater node moet missen. Bij gebrek aan die accommodatie wordt nu met behulp van een mobiele tribune het podium in de grote zaal zo'n twintig keer per jaar verbouwd tot kleine zaal. Dat is niet Musis 22

Musis | 2009 | | pagina 22