Het resultaat is een vrij sober gebouw maar wel een waarvan het interieur iedereen imponeert door de mooie verhoudingen en de fraaie lambriseringende lichtkronen en de banken. Dat de akoestiek van de kerkruimte goed is, heeft Evers zelf nog geconstateerd, dat wil zeggen voor zang en muziek. Het resultaat is een vrij sober gebouw maar wel een waarvan het interieur iedereen imponeert door de mooie verhoudingen en de fraaie lambriseringen, de lichtkronen en de banken. Dat de akoestiek van de kerkruimte goed is, heeft Evers zelf nog geconstateerd, dat wil zeggen voor zang en muziek. De spraakverstaanbaarheid is minder, zoals in vrijwel elke kerk, maar daarvoor bedacht Evers de koepel boven de preekstoel die het geluid als het ware focusseert en wegdraagt. Een meer toegepaste oplossing in de kerken van die tijd. Nieuwe lauweren Na vijf jaar werd het orgel geplaatst. Het is gebouwd door orgelbouwer Standaart te Rotterdam (die zich later in Schiedam zou vestigen). Adviseur bij de bouw was de toen bekende toonkunstenaar Anton Verhey, kenner en verbreider van de toen 'moderne' Franse muziek, voor wiens nagedachtenis John Radecker een standbeeld hakte dat nog steeds Het Park in Rotterdam siert. Henri Evers ontwierp ook de kast voor het instrument. In het weekblad Panorama uit 1914 verscheen een artikel over de ingebruikname ervan en kon men lezen dat "Het orgel voldoet in alle opzichten aan de hoogste eischen en eert den fabrikant den heer A. Standaart te Rotterdam als een bekwaam en deskundig werkmeester. Uitwendig is het een sieraad, dat de schoonheid van het kerkje zeer verhoogt.Orgelbouwer Standaart nam in een boekje over door hem gebouwde orgels uit een recensie in het Rotterdams Nieuwsblad over: "De totaalindruk is voortreffelijk, het uiterlijk best verzorgd. De fabrikant oogst met dit instrument nieuwe lauweren." Lezend in archiefstukken krijg je ontzag voor het enorme doorzettingsvermogen en de wil om het gebouw tot stand te laten komen. Motor achter het geheel was de toenmalige Musis 16 Standaartorgel

Musis | 2010 | | pagina 16