Arno van der Vuurst om het voelbaar maken van de energie, passie en opwinding die in alle goede muziek besloten ligt. Om het even of dit gebeurt vanuit het kamermuziekrepertoire van de afgelopen 250 jaar of gezocht wordt in combinaties met hedendaagse muziek, waarvoor niet alleen wordt gekeken naar het werk van hedendaagse componisten maar ook cross- oververbanden worden gelegd met populaire genres. Het kwartet is opgericht in 1999 tijdens de studie aan het Koninklijk Conservatorium en studeerde vervolgens twee jaar fulltime aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie. Tijdens deze studie kreeg het kwartet les van wereldberoemde musici, waaronder de leden van het Amadeus Kwartet. Nadien werd het Matangi Quartet nog enkele jaren intensief begeleid door de alviolist van het Schönberg Kwartet, Henk Guittart. De meer dan intensieve scholing is niet zonder resultaat. eeuw heeft, behalve een voorkeur van Aad Jordaans, ook een andere reden. De akoestiek van de Westvestkerk is voortreffelijk. Maar net als geldt voor de dieren in Orwells Animal Farm zijn alle goede concertzalen in principe gelijk, maar sommige gelijker dan andere. En de Westvestkerk stijgt boven het goede gemiddelde uit omdat de akoestiek zich leent tot het puntgaaf tot klinken brengen van solisten en kleine ensembles. En het is terecht dat de programmakeuze daarom steeds weer valt op verfijnde composities voor kleine gezelschappen én een klein publiek. Gevestigde namen, jong talent Het programma voor de eerste helft van 2010 is geheel samengesteld naar de reputatie die de Westvestkerk inmiddels bij toonkunstenaars en publiek geniet. Op vrijdag 26 februari speelt Inon Barnatan composities van Beethoven, Schubert, Chopin, Ades en Ravel. Het aantal concoursen dat hij won valt niet meer op de vingers van een hand te tellen. De voornaamste zijn het Clara Haskil Concours, de Leeds International Piano Competition, de Porto International Piano Competition, de Shanghai International Piano Competition en Viseu International Piano Competition Op zondag 14 maart treden de Fancy Fiddlers op met een programma van werken van Mendelsohn, Arriaga, Schubert en Sibelius. The Fancy Fiddlers is een strijkersgroep, die bestaat uit ca. 18 jonge talentvolle leerlingen van de Hilversumse vioolpedagoge Coosje Wijzenbeek. Uit de Fancy Fiddlers zijn verschillende musici en ensembles voortgekomen die vaste verschijningen zijn op de grote concertpodia zoals Janine Jansen, Hebe Mensinga, cellist Maarten Jansen en de ensembles Pavone en Quartetto Sabato. Jong als ze zijn werken de Fancy Fiddlers regelmatig met bekende solisten. De leden van de Fancy Fiddlers variëren in leeftijd tussen de zes en achttien jaar en komen uit het hele land wekelijks naar Hilversum voor hun vioollessen. Vrijwel allemaal ambiëren ze een carrière als professioneel musicus. Het Matangi Quartet dat op 26 maart in de Westvestkerk concerteert, staat te boek als een van de meest veelbelovende kamermuziekensembles van Nederland en voorbeeld van een nieuwe generatie klassieke musici: communicatief, uitdagend en verfrissend. Het kwartet maakt graag, gemakkelijk en over tuigend stappen buiten de gebaande paden van het klassieke repertoire. Het kwartet excelleerde ook in cross-overoptredens met onder andere Frederique Spigt, Youp van 't Hek, Herman van Veen, Jim de Groot, DJ Kipski en Carel Kraaijenhof. In essentie draait het voor de violisten Maria-Paula Majoor en Daniel Torrico Menacho, de altviolist Karsten Kleijer en cellist In de bekendheid die de Westvestkerk onder toonkunstenaars heeft verworven speelt ook prestige een rol. De kerk hóórt inmiddels op het CV van jong aanstormend talent dat de weg naar de internationale podia reeds gevonden heeft. De programma's van afgelopen jaren vormen een ware staalkaart van bekende namen en het aantal laureaten dat in de afgelopen tien jaar in de Westvestkerk heeft geconcerteerdloopt in de tientallen. 23 Musis

Musis | 2010 | | pagina 23