Als hoogtepunt van elke kunstontmoeting formuleerde Teschmacher de Distillatie. De Distillatie is een dagvullend programma, waarin de (hoofd) kunstenaar hetgeen hem het meest bezighoudt of fascineert aan de orde stelt. Hij of zij legt zijn meest prangende vraag voor aan mensen die daar antwoord op zouden kunnen geven, zoals natuurkundigen, theologen en filosofen. Hier is ook publiek bij. 'Dit zijn hele leuke dagen, voor iedereen. De wetenschappers zijn gewend om lezingen te geven, maar meestal voor een heel ander publiek. De kunstenaars praten over wat hen bezighoudt en dat wordt in een breder kader gezet. Het zijn hele verrassende onderwerpen, het kan gaan over het universum, maar ook over tuinen'. Teschmacher houdt de regie strak in handen, want het moet geen oeverloos geneuzel worden. Met De KetelFactory heeft Nolet een bijzonder mecenaat. Niet zomaar een collectie kunstwerkjes aan de muur, niet gewoon 'iets leuks met kunst'. Maar Nolet schept met de strak gestuukte en wit geverfde muren en een vloer van Belgisch hardsteen letterlijk de voorwaarden voor een prachtige kunstruimte. En voor een professionele Winnie Teschmacher die op haar beurt de figuurlijke ruimte creëert waarin kunst in optimale vorm gemaakt, getoond en beleefd kan worden. De komende maanden staan er drie tentoonstellingen op stapel die de tekening als autonoom kunstwerk als onderwerp hebben. 'In het begin was ik vooral bouwmeester, ik moest een stichting oprichten, een raad van adviseurs bij elkaar zoeken. Maar natuurlijk ook een visie ontwikkelenvertelt Teschmacher. Het moest anders dan anders zijn. Niet zomaar een pand vol ateliers, of zomaar een tentoonstellingsruimte. Musis 34 Winnie Teschmacher

Musis | 2010 | | pagina 34