kinderen in Nieuwland Helder zichteen scherp gehoor |ïem pel door: Rob Gilsing *»V -|— I 9 Musis Dan suggereert Van der Sloot dat dit college er vier maanden voor de verkiezingen een beslissing door wil drukken. Bedoelt hij werkelijk dat het college vanaf een half jaar, of misschien wel een jaar voor de verkiezingen, niet meer mag besturen? De suggestie van Van der Sloot is erg makkelijk, haast populistisch. Zeker als we bedenken dat de gesprekken met de schoolbesturen nu al twee jaar gaande zijn, dat twee besturen instemmen met het plan en dat slechts één bestuur afziet van medewerking. Het was hoog tijd dat het college de knoop doorhakte; dat is geen onfatsoen, dat is bestuurlijke verantwoordelijkheid nemen. Het gaat de voorstanders niet om de kwaliteit van het onderwijs, stelt Van der Sloot. Je zou er cynisch van worden: nee, natuurlijk gaat het ons niet om de kwaliteit van het onderwijs, dat is wel het laatste waarin we geïnteresseerd zijn! Enige onderbouwing van deze absurde stelling zou trouwens wel prettig zijn. Maar beter is het om de vraag te stellen hoe Van der Sloot en andere tegenstanders denken de kwaliteit van het onderwijs in Nieuwland te verbeteren en er tegelijkertijd voor te zorgen dat ook de witte en de allochtone middenklasse kinderen in hun eigen wijk naar school gaan. Of is dat laatste niet belangrijk en leggen we ons neer bij scholen die voor meer dan 90% door achterstandsleerlingen worden bevolkt? De PvdA niet! advertorial Met Aurical Visible Speech Mapping biedt Tempel Optiek in het nieuw geopende audiocentrum in deze regio het allernieuwste op het gebied van selectie en personal tuning van hoortoestellen. Want Aurical Visible Speech Mapping maakt het mogelijk dat voor de patiënt diens luister- en gehooromgeving natuurgetrouw en direct in kaart wordt gebracht. Dit gebeurt zowel in geluidsweergave als door het laten zien waar en in welke mate gehoorverlies optreedt. Aurical Visibele Speech Mapping is daarom eens te meer uniek omdat bij het fijntunen van de testapparatuur ook zichtbaar wordt gemaakt hoe en in welke mate het geluid het trommelvlies bereikt. Ook wordt in de visueel te volgen bijsturing zichtbaar gemaakt in welke frkwenties precies gehoorverlies plaatsvindt en hoe dit met het hoortoestel gecorrigeerd kan worden. Aurical Visible Speech Mapping maakt gebruik van computer gestuurde meetapparatuur en simulatoren. Hiermee worden gehoorverlies gemeten en op natuurgetrouwe wijze weer geven wat het effect van het hoortoestel hierop is. Tempel Optiek maakt bij het analyseren van het gehoorverlies gebruik van nóg een uniek systeem, namelijk de Surroundrouter. Op een televisiescherm speelt zich tijdens het testen een scene af. Deze kan een woonkamer suggereren, waarin met de visite een gesprek plaatsvindt, zich afspelen in de keuken waarin apparatuur naar believen in en uitgeschakeld kan worden of een drukbeklante bar. De surround weergave maakt vervolgens dat de gehele testruimte op natuurlijke wijze met het bijpassend geluid wordt gevuld. In het systemen kunnen geluidsrichtingen en geluidsniveaus afzonderlijk worden geregeld. Op die manier kan nauwkeurig worden vastgesteld waar het gehoorverlies optreedt. Bijkomend voordeel is dat ook de partner nu precies kan zien en horen hoe geluiden klinken voor mensen met een gehoorbeperking. Dit maakt de beperking veel beter bespreekbaar. En tevens wordt het mogelijk om in samen spraak met partner en audicien de mogelijkheden tot verbetering te bespreken. Tempel Optiek heeft de apparatuur nog maar enkele weken in gebruik, maar audicien Petra van der Geer kan nu al vast stellen dat heel wat cliënten het gebruik van Aurical Visible Speech Mapping als 'bevrijdend' ervaren. 'Uitleg geven is voor de cliënt niet langer nodig. Ook de partner kan nu in de meetresultaten zien welk effect het gehoorverlies heeft en hoe dit door bijstellen van het hoortoestel gecorrigeerd kan worden.' Petra van der Geer is gespecialiseerd audicien en derhalve aangesloten bij de StAR, de Stichting Audicienregister. De geregistreerde audicien is de deskundige bij uitstek voor het aanmeten van hoortoestellen en het leveren van andere audiologische hulpmiddelen. De geregistreerde audicien is 'zorgverlener', die slechthorenden helpt bij hun revalidatieproces. De Stichting Audicienregister bewaakt de kwaliteit van de vakopleiding tot audicien en zorgt voor bij- en nascholing. In de stichting werken vertegenwoordigers van slechthorenden, kno-artsen, audiologen, zorgverzekeraars, fabrikanten en importeurs van audiologische hulpmiddelen én audiciens samen aan de verbetering en bewaking van de kwaliteit van de dienstverlening door audiciens. 'Met Aurical Visible Speech Mapping' lopen we op dit moment voor de troepen uit', merkt eigenaar van Tempel Optiek, Cor van Empel op. 'Het is een systeem dat absoluut de toekomst heeft doordat meting, simulatie, analyse en de uiteindelijke persoonlijke afstemming van het hoortoestel en nacontrole plaatsvinden binnen één audiologisch en visueel systeem. Gesteund door gecertificeerd vakmanschap. Dat maakt het verschil. Zichtbaar en hoorbaar. Tempel Optiek werkt samen met alle zorgverzekeraars. Hoogstraat 2*3111 I E HH Schiedam Tel (010) 473 59 19 www.tempeloptiek.nl

Musis | 2010 | | pagina 9