De Kroepoekfabriek komt er aan! Cultuurpodium voor jongeren met aandacht voor talent achter en voor de schermen tekst: Renske Verbeek foto's: Roel Dijkstra Er is wat gaande... Wie heeft ook gemerkt dat er iets gonst in VlaardingenDe afgelopen maanden zie je ze op verschillende plekken opduiken. Jongeren, optredens, T-shirts, talent, wedstrijden, raps, stickers, dansavonden, zelfs hele festivals. De jeugd praat er over, net als de scholen, de politiek en de culturele instellingen. Waar gaat het over? De Kroepoekfabriek, het cultuurpodium voor jongeren dat eind 2010 zijn deuren opent in Vlaardingen. Waar staan ze voor? Wat zijn de plannen? De regio is nieuwsgierig en de Kroepoekfabriek licht graag toe. "Een prettige, creatieve plek voor jonge geesten, met een goed, eigen en breed programma, vol aandacht voor talentontwikkeling vóór en achter de schermen, dat is de Kroepoekfabriek" vertelt de vers benoemde directeur Renske Verbeek (31). Na de opening eind 2010 is er weer ruimte voor jongeren uit de regio waar ze zich als bezoeker, beginnend artiest of jonge organisator kunnen ontplooien. Het gebouw aan de Vlaardingse Koningin Wilhelminahaven met huisnummer 2a is gebouwd in 1903, in opdracht van J. van Toor Jzn. Oorspronkelijk was het een pakhuis voor de fabricage van geoliede goederen. De laatste rol van het pand was die van kroepoekfabriek. Een logische verklaring voor een wat vreemde, maar pakkende naam voor het op handen zijnde cultuurpodium. Het komende jaar wordt de oude fabriek omgetoverd tot een multidisciplinaire ontmoetingsplaats voor talent en publiek, een gebouw met een regionale uitstraling. Rondom het weekend worden concerten en evenementen georganiseerd en doorde weeks diverse projecten in de creatieve studio's. De eerste twee verdiepingen hebben de functie van podiumzaal met balkon. De bovenste twee verdiepingen staan in het teken van ontwikkeling. Een muziekruimte, een dansstudio, een theaterstudio, een ruimte met designmogelijkheden en een plek waar onder meer dj-lessen gegeven kunnen worden en waar bandcoaching plaats kan vinden. De Kroepoekfabriek wordt met veel enthousiasme en professionaliteit de regio in geblazen. Het stichtingsbestuur is geformeerd, al ruim twintig vrijwilligers zijn aan de slag, de bouw is gestart, het team is druk bezig en iedere maand is er alvast een programma in de stad, ingespeeld op de behoefte en in samenwerking met de jonge doelgroep. Er is draagvlak, er is enthousiasme, er is professionaliteit. Drie van de vier succesfactoren zijn alvast rond. Maakt de organisatie zich dan helemaal geen zorgen7 "De grootste uitdaging is natuurlijk altijd het geld. Straks staat er een prachtig verbouwd pand met een unieke regionale uitstraling. Een podiumzaal voor 250 bezoekers en vier creatieve studio's. Vijf professionals, ondersteund door ruim zestig vrijwilligers zijn straks samen met het publiek het kloppende hart van het podium. Het komende jaar zetten we alles op alles om middels sponsoring en fondsenwerving de financiële puntjes op de i te zetten. En dat gaat lukken!" Tot aan de opening eind 2010 wordt er iedere maand een evenement in de stad georganiseerd. De afgelopen maanden kon iedereen genieten van onder meer een jazzavond in café de Stoep, blues in café Stam, een rap- en djprogramma in de Pub, een podium op de diverse festivals, een drum bassfeest in Doxx en de bandwedstrijd Patent op Talent. Het komende jaar staat ook weer een hoop op het programma. Zo is de samenwerking met de Stadsgehoorzaal gestart in de organisatie van X-Posure, de zoektocht naar talent in de podiumkunsten. Ook staat er een punk- en skatefestival in juli gepland. Musis 10 SCHEMA

Musis | 2010 | | pagina 10