Kroe Het gebouw aan de Vlaardingse Koningin Wilhelminahaven met huisnummer 2a is gebouwd in 1903, in opdracht van J. van Toor Jzn. Oorspronkelijk was het een pakhuis voor de fabricage van geoliede goederen. De laatste rol van het pand was die van kroepoekfabriek. Een logische verklaring voor een wat vreemde, maar pakkende naam voor het op handen zijnde cultuurpodium. 11 Musis Henske Verbeek "Waarom we nu al evenementen organiseren? Omdat er vraag naar is, om bekendheid te genereren, warm te draaien en om vrijwilligers en publiek klaar te stomen voor al het moois wat komen gaat. De evenementen worden mede georganiseerd door de vrij willigers van de Kroepoekfabriek. Straks zijn vijf professionals in vaste dienst, die worden ondersteund door een team van ruim zestig vrijwilligers. Programmering, productie, bardiensten, publiciteit, techniek, stagemanager, zo maar wat vacatures die door vrijwilligers vervuld worden. De vrijwilligers worden getraind door professionals in de voorbereiding en uitvoering. Dit levert een enthousiaste en krachtige kroe. Want zo worden de vrijwilligers genoemd, de kroe. AI lopend in een kroe-shirt en knabbelend aan de altijd aanwezige kroepoek, is bij ieder evenement wel een goede zwerm vrijwilligers te vinden. Zo organiseerden ze onlangs in januari de wedstrijd voor jong bandtalent, ook wel bekend als Patent op Talent. "Alles klopt op zo'n avond! Om een beeld te schetsen... Ki'oelid Martin (34) is stagemanager en zorgt dat alle bands de benodigde informatie hebben en op tijd op het podium staan. Zorgzame vrijwilliger Marga (37) bekommert zich om de juryleden en de presentator. Valery (16) studeert theatertechniek en staat samen met een professionele technicus achter de knoppen. De sterke Jimmy 15) en Boudewijn (15) sjouwen zich tussendoor blij te pletter en de lieve Anneke (21en Roos (20) staan gezellig met het publiek te kletsen over de plannen van de Kroepoekfabriek en werven tussen neus en lippen door weer nieuwe vrijwilligers en toekomstig publiek. Dat is toch fantastisch

Musis | 2010 | | pagina 11