De Kroepoekfabriek is een spin in het web van jongeren en cultuur en zoekt zo veel als mogelijk de samenwerking op met bestaande partijen. De middelbare scholen kunnen cultuur aanbieden door workshops, de Vrije Academie en de Muziekschool kunnen hun aanbod aan hun oudere jeugd uitbreiden en aanbieden in de Kroepoekfabriek, het jongerenwerk van Het Bureau Welzijnprojecten kan de ruimte nemen om projecten te organiseren in of in samenwerking met de Kroepoekfabriek, de lokale horeca kan jong talent scouten voor hun podium, beginnend theatertalent kan vanuit de Kroepoekfabriek doorstromen naar een plek in de Stadsgehoorzaal en jonge talentvolle individuen of groepen kunnen aansluiten bij projecten die de Kroepoekfabriek initieert, gericht op de diverse podiumkunsten. Maar andersom werkt het ook. Alle organisaties in de omgeving kunnen bij de Kroepoekfabriek terecht als er een vraag is over het bereiken van jongeren of het inzetten van jong talent. De database met bijzondere, leuke, mooie, grappige, harde, intieme, maar vooral goede liveperformances is straks immens. "Het is echt opvallend hoeveel jonge artiesten er hier in de regio rondlopen!" Kroepoekfabriek als podium Een goed, vernieuwend programma met steeds genoeg publiek. Daar gaan ze voor. Jaarlijks worden ongeveer 80 concerten, evenementen of projecten aangeboden, wat neerkomt op een aanbod van twee a drie avonden in de week. Bij het aanbod kan gedacht worden aan concerten, dansavonden, theater, talentevents, stand-upcomedy, dance- en rapbattles, festivals, frisfeesten voor de jongste jongeren, talkshows, radioprogramma's, debatten en poetryslams. "We willen heel erg ons best doen om tradities op te bouwen, stapje voor stapje. Op een gegeven moment weet je gewoon, oh, leuk, het is de laatste donderdag van de maand, er is weer een jamsessie in de Kroepoekfabriek!" 13 Musis Kroepoekfabriek als faciliteit De Kroepoekfabriek kan in het kader van cultureel onder nemerschap verhuurd worden als podium, workshopruimte of vergaderlocatie. Daarnaast is de Kroepoekfabriek een portaal voor instellingen met een behoefte aan contact met of een jonge doelgroep of jong talent en dient daardoor als faciliteit, als bemiddelaar voor publiek en jong talent. Kroepoekfabriek als aanbieder van cultuureducatie Het jongerencultuurcentrum wordt een toegankelijke plek. Een veilige eerste kennismaking met uitingen van kunst en cultuur. Door het aanbieden van workshops voor groepen, masterclasses, leuke presentaties en bijvoorbeeld debatten samen met culturele instellingen en het voortgezet onderwijs in de regio, biedt de Kroepoekfabriek cultuureducatie op een leuke plek en op een leuke manier. "We willen prikkelen om verder te kijken dan dat je gewend bent. Leer ontdekken of je je lekker voelt op een podium, je je liever ontwikkelt als bezoeker of misschien wel als organisator?" Kroepoekfabriek als producent en talentontwikkelaar De Kroepoekfabriek is een plek waar ideeën tot leven kunnen komen. Aan alle eigen producties van de Kroepoekfabriek zit een ontwikkelfunctie, voor bezoeker, artiest of organisator. "Kroeleden Ilse (17) en Lizanne (18) hadden al een tijd een plan, maar wisten niet zo goed wat ze er mee aan moesten. Nadat we met zijn drieën in de Waal hebben gebrainstormd, gaan de twee meiden aan de slag om hun idee in een projectplan te gieten. Samen komen we tot een werkbaar plan en een goede begroting. Ideaal!" Aftellen geblazen Voor het allemaal echt zover is, moet er nog een hoop gebeuren. De bouw is natuurlijk een belangrijke factor in het proces. Verder wordt er door de organisatie veel gesproken met vergelijkbare podia en diverse ervaringsdeskundigen. "Bij anderen valt zoveel te Ieren. Denk aan de financiële processen, de horeca, de programmering, de bouw, het vrijwilligersbeleid. Meerdere wielen zijn al uitgevonden. Wij gaan goed toetsen of wat wij als organisatie bedenken, ook werkt in de praktijk.Ook staat het komende jaar in het teken van het opzetten van een realistisch en creatief plan voor alternatieve financiering. Want als één punt als een paal boven water staat: De Kroepoek fabriek gaat voor cultureel ondernemerschap. Naast steun van de gemeente en eigen, verantwoord ondernemen, wordt gezocht naar bijzondere en passende samenwerkingen om de Kroepoekfabriek tot een succes te brengen. De komende jaren kunnen jaarlijks 30.000 jongeren in de leeftijd van 12 tot 25 jaar uit de regio hun weg vinden in de wereld van kunst en cultuur. Of dat nu als jonge, trotse organisator, ontwikkelde bezoeker of talentvol artiest is. "Ik geloof zo ontzettend sterk in dit concept en ik ga samen met het bestuur en het team van vrijwilligers en professionals alles op alles zetten om het te laten slagen!" Wethouder Jan Hobberegt bij de start van de verbouwing Meer informatie is te vinden op www.kroepoekfabriek.nl of stuur een e-mail naar renske@kroepoekfabriek.nl.

Musis | 2010 | | pagina 13