Hoe is het met de Kroepoekfabriek? Cultuurpodium voor jongeren met aandacht voor talent achter en voor de schermen De Kroepoekfabriek is aan het aftellen! Na de oplevering in april 2011 is de regio een cultuurpodium voor jongeren rijker. Concerten, dans, DJ's, theater, poëzie, cabaret... Het team, de kroe, van de Kroepoekfabriek is hard aan de slag een prettige, creatieve plek op te bouwen, met een goed, eigen en breed programma, vol aandacht voor talentontwikkeling vóór en achter de schermen. Na de opening is er weer ruimte voor jongeren uit de regio waar ze zich als bezoeker, beginnend artiest of jonge organisator kunnen ontplooien. Eerder ging Musis uitgebreid in op de plannen en achtergrond van de Kroepoekfabriek. Dit maal een update. Hoe gaat het met de Kroepoekfabriek? Wat staat er op de agendaHoe, met wie, waarom en waarmee? Hoe zat het ook al weer? Vier jaar geleden maakte een groep jongeren de Vlaardingse politiek duidelijk dat ze behoefte hadden aan een eigen podium. Ook andere culturele en welzijnsinstellingen in de stad gaven aan dat het belangrijk was dat een dergelijk centrum er kwam. Het signaal werd opgepikt en er werd een haalbaarheidsonderzoek gedaan. Het onderzoek was positief en de gemeente Vlaardingen stelde een budget voor de investeringen en een bedrag voor de exploitatie beschikbaar. Als locatie werd een oud pakhuis aan de Vlaardingse Koningin Wilhelminahaven ZZ 2a uit 1903 aangewezen. Op dit moment wordt er volop gebouwd en verbouwd. Het komende jaar wordt de oude fabriek omgetoverd tot een multidisciplinaire ontmoetingsplaats voor talent en publiek, een gebouw met een regionale uitstraling. Rondom het weekend worden concerten en evenementen georganiseerd en doordeweeks diverse projecten in de creatieve studio's. De eerste twee verdiepingen hebben de functie van podiumzaal met balkon. De bovenste twee verdiepingen staan in het teken van ontwikkeling. Een muziekruimte, een dansstudio, een theaterstudio, een ruimte met designmogelijkheden en een plek waar onder meer dj-lessen gegeven kunnen worden en waar bandcoaching plaats kan vinden. Een terugblik De bandwedstrijd Patent op Talent, een cd-opname, het Rapkampioenschap, een eigen Rock n Ramps Festival, een DJ Marathon, Kroepoekpodia op het Loggerfestival en het UitFestival en theatrale acts op het Zomerterras. Dit is zomaar een greep uit de evenementen die de Kroepoekfabriek de afgelopen maanden heeft georganiseerd. Door de kroe wordt dag en nacht gewerkt aan het opbouwen van de organisatie, de naamsbekendheid, het werven van vrijwilligers en het beantwoorden aan de snakkende behoefte aan culturele evenementen in de stad. Wat staat er op de agenda? "De verbouwing is een nieuwe fase ingegaan, er wordt druk gesolliciteerd voor het KF team en iedereen zet alles op alles om in 2011 een stevige organisatie te openen. En dat is precies de reden dat de komende maanden weer leuke evenementen op het programma staan. Uiteraard voorlopig nog op een mooie alternatieve locatie in de regio en in samenwerking met de andere (culturele) partners. Muzikanten opgelet! Zondag 28 november staat de JamFabriek op het programma. Een lekkere jamsessie in samenwerking met de Muziekfabriek, voor iedereen die zin in een gezellige muziekmiddag heeft. De JamFabriek is van 15.00 tot 18.00 uur in de Muziekfabriek op de Fultonstraat 120. Toegang gratis. Dit jaar is er ook een leuke middag voor theater-, zang- en dansliefhebbers. De Stadsgehoorzaal, Vrije Academie en de Kroepoekfabriek bundelen de krachten en organiseren zaterdag 11 december "Masterclasses" in de Vrije Academie. De Masterclasses worden gegeven door een acteur, zanger en/of danser die later ook met zijn of haar voorstelling in de Stadsgehoorzaal te bewonderen is. Dit is een unieke kans om De JamFabriek in november Masterclasses in december Musis 20 De plek van het podium

Musis | 2010 | | pagina 20