van professionals het vak te leren. De Masterclasses vinden plaats in de Vrije Academie en zijn voor de leeftijd 16 t/m 30 jaar. Kosten 10,-- Inschrijven op de site kan tot 8 december voor de masterclass theater, zang en/of dans! Muzikanten die er nog niet aan toegekomen om zich aan te sluiten bij een band, kunnen terecht bij de Rijsttafel. Dit project brengt muzikanten samen en formeert nieuwe bands. Iedereen tussen de 12 en 25 jaar met enige speelervaring kan zich tekst: Renske Verbeek foto's: De Kroepoekfabriek opgeven. Uit de aanmeldingen worden vervolgens bandjes samengesteld. Deelname is 50,- per persoon. Hiervoor terug krijgen de muzikanten heel veel bandervaring, minstens twaalf keer oefenen met de nieuwe band in een oefenruimte van de Muziekfabriek, coaching door een talentvolle muzikant, media-aandacht van de Media-Kroe en een show in de nieuwe Kroepoekfabriek, in het voorprogramma van een professionele band! Inschrijven kan tot 14 december 2010 via www.kroepoekfabriek.nl. De Stadsgehoorzaal en de Kroepoekfabriek zoeken samen jong talent uit Vlaardingen en omstreken. "Ben jij een podium beest? Droom je van een carrière op de planken? En kun je rappen, beatboxen, dansen, toneelspelen of iets heel anders op het podium? Dit is je kans.", schrijven de partijen op hun site. Deze samenwerking heeft al heel wat bijzonder talent opgeleverd, www.x-posure.nl Veel jongeren maken muziek, maar veel muzikanten komen de oefenruimte of slaapkamer niet uit. Laat staan dat ze met optredens en geluidsdragers een deel van hun inkomen kunnen verdienen of zelfs maar hun onkosten kunnen compenseren. En als het dan lukt om een zaaleigenaar, promotor, A&R-manager of boeker te spreken, wat dan? Reden om ook dit aspect van cultuur eens onder de loep te nemen. Zeker in deze economisch en politiek voor de podiumkunsten lastige tijd. In samenwerking met muzikant, producer en cultuurinitiatior Remus Aussen en negen muzikanten is er op een rij gezet wat jonge muzikanten denken nodig te hebben om meer te scoren als 'muziekondernemer'. Wat spreek je af voor je (eerste) betaalde optreden? Hoe ga je meer optredens binnenbrengen? En als er geld in het vooruitzicht is... Wat dan? "The Bijna Beroemd Business Bootcamp" noemt Aussen het. De komende maanden vinden de voorbereidingen plaats voor de master Muzikaal Ondernemen in één dag. Naar alle waarschijnlijkheid vindt deze dag plaats in de Kroepoekfabriek als een van de eerste evenementen. Het komende jaar wordt de oude fabriek omgetoverd tot een multidisciplinaire ontmoetingsplaats voor talent en publiek, een gebouw met een regionale uitstraling. Rondom het weekend worden concerten en evenementen georganiseerd en doordeweeks diverse projecten in de creatieve studio's. De eerste twee verdiepingen hebben de functie van podiumzaal met balkon. De bovenste twee verdiepingen staan in het teken van ontwikkeling. Een muziekruimte, een dansstudio, een theaterstudio, een ruimte met designmogelijk heden en een plek waar onder meer dj-lessen gegeven kunnen worden en waar bandcoaching kan plaatsvinden. B. Danszaal DJ ruimtes li C. Trappenhuizen E Toiletten SCHEMA ILLUSTRATIE CASCO De Rijsttafel van januari t/m juni X-Posure, de zoektocht naar jong podiumtalent in maart, april en mei Een regionale Muzikantendag in mei 21 Musis

Musis | 2010 | | pagina 21