bgs Handling Drukwerk Mailing Postbezorging Houtindustrie Groen- en Milieuservices Uitzendkrachten Detachering Enquêtes Dedrijfsinformatie Arbeidsintegratie Tel. (010) 204 10 00 De Kroe! Het sleutelwoord voor de Kroepoekfabriek is talentontwik keling. Er is een enorme behoefte aan een plek waar jongeren zich kunnen ontwikkelen. Dat geldt voor op het podium maar ook voor achter de schermen. In de programmering zal de koppeling worden gemaakt tussen professionals en de ontwikkeling van lokaal podiumtalent. De evenementen worden mede georganiseerd door de vrijwilligers van de Kroepoekfabriek, de kroe. De vrijwilligers dragen nu T-shirts met 'kroe' in plaats van het Engelse crew. Straks zijn vijf professionals in vaste dienst, die worden ondersteund door een team van ruim zestig vrijwilligers. Programmering, productie, bardiensten, publiciteit, techniek, stagemanager, zo maar wat vacatures die door vrijwilligers vervuld worden. De vrijwilligers worden getraind door professionals in de voorbereiding en uitvoering. Dit levert een enthousiaste en krachtige kroe. In februari 2011 organiseert de Kroepoekfabriek een mediadag voor vrijwilligers. Op die dag kunnen ze kennismaken met verschillende aspecten van de media: schrijven, fotografie, film, internet, sociale media. Ze kunnen meedoen aan verschillende workshops en vrijwilligers die deze workshops hebben gevolgd, kunnen we dan desgewenst inzetten voor de publiciteit van de Kroepoekfabriek. Wie wil de Kroepoekfabriek bereiken? De komende jaren vinden jaarlijks 30.000 jongeren in de leeftijd van 12 tot 25 jaar uit de regio hun weg naar de Kroepoekfabriek. Ongeveer 18% van de regio bestaat uit jongeren tussen de 12 en 25 jaar. "We gaan alles op alles zetten om deze groep enthousiast te maken voor de Kroepoekfabriek. Of dat nu als jonge, trotse organisator, ontwikkelde bezoeker of talentvol artiest is. De vrijwillige kroe speelt daarin een belangrijke rol, zij zijn goede ambassadeurs. Maar ook de sociale media worden niet overgeslagen. Hyves, Facebook, TWitter, we zijn overal te volgen. Samenwerken! Naast de jongeren zelf, richt de Kroepoekfabriek zich ook sterk op samenwerking. Partnerschap in het bedrijfsleven, met de culturele instellingen, de gemeenten en de opleidingen in de regio. De Kroepoekfabriek is een spin in het web van jongeren en cultuur en zoekt zo veel mogelijk de samenwerking op met bestaande partijen. De middelbare scholen en vakopleidingen kunnen cultuur aanbieden door workshops, de Vrije Academie en de Muziekschool kunnen hun aanbod aan hun oudere jeugd uitbreiden en aanbieden in de Kroepoekfabriek, het jongerenwerk van Het Bureau Welzijnprojecten kan de ruimte nemen om projecten te organiseren in of in samenwerking met de Kroepoekfabriek, de lokale horeca kan jong talent scouten voor hun podium, beginnend theatertalent kan vanuit de Kroepoekfabriek doorstromen naar een plek in de Stadsgehoorzaal en jonge talentvolle individuen of groepen kunnen aansluiten bij projecten die de Kroepoekfabriek initieert, gericht op de diverse podiumkunsten. Maar andersom werkt het ook. Alle organisaties in de omgeving kunnen bij de Kroepoekfabriek terecht als er een vraag is over het bereiken van jongeren of het inzetten van jong talent. "We willen een brug zijn voor de jongeren naar de culturele en maatschappelijke mogelijkheden in de regio en voor de stad een brug naar de jongeren!" Meer informatie? Kijk op www.kroepoekfabriek.nl en natuurlijk is de Kroepoekfabriek ook te volgen op Hyves, Facebook en Twitter. www.bgs-schiedam.nl 23 Musis BERCKENRODE GROEP SCHIEDAM

Musis | 2010 | | pagina 23