"twee ééneen voldoende verleidelijke variant? Nieuwe ontwikkeling rond de Multifunctionele Accommodatie basisonderwijs (MFA) in Nieuwland. Op 9 november 2006 nam de raad van de gemeente Schiedam een motie aan waarin het college van burgemester en wethouders werd uitgenodigd "de ontwikkeling van één gebouw voor de te vernieuwen 3 schoolgebouwen in de wijk Nieuwland verder uit te werken". Door een nieuwe ontwikkeling, waarover verder in dit artikel meer, wordt deze motie overruled. Veel commotie over de oorspronkelijke motie De nieuwe ontwikkeling Musis 24 De mogelijke vorming van een MFA voor de drie scholen in Nieuwland, te weten de Taaltuin, De Wieken en Ababil, heeft in de periode voor de zomervakantie 2010 in diverse gelederen de gemoederen aardig bezig gehouden. In een rijstebrij van opvattingen, meningen, (voor-) oordelen, stellingnames, gevoelens en zorgen is over het voornemen tot realisatie van een MFA in Nieuwland vanuit en binnen de diverse gremia (meer dan) het nodige gezegd. Ook Musis heeft zich niet onbetuigd gelaten. Inderdaad een 'rijstebrij', omdat de diverse betrokkenen de thematiek vanuit een andere rol en verantwoordelijkheid en dus ook vanuit een andere invalshoek en met een andere 'lading' benaderden. Het lijkt dan ook goed om, na het noemen van de nieuwe ontwikkeling en voorafgaand aan de vraag of met het realiseren van gebouwen - in welke variant dan ook - de kous af is, enige ordening in de 'partijen' en hun betrokkenheid en verantwoordelijkheid aan te brengen. Door een besluit van het ministerie van Onderwijs, is de voorgenomen vorming van drie basisscholen onder één dak (de motie van november 2006) in een ander licht komen te staan. In het aanvankelijke plan zouden zowel de islamitische school Ababil, als de openbare school de Taaltuin, als de protestants-christelijke school De Wieken op één locatie (hoek Nieuwe Damlaan Burgemeester Honnerlage Gretelaan) worden gehuisvest. Het ministerie staat echter niet toe dat De Wieken uit haar voedingsgebied (ten oosten van de Nieuwe Damlaan) vertrekt. Een persbericht van de gemeente op 16 september 2010 zegt hierover: "In juni heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap afwijzend gereageerd op de verhuizing c.q. verplaatsing van basisschool De Wieken naar de te realiseren MFA Nieuwland aan de Nieuwe Damlaan. Hierop is wethouder Siljee opnieuw met de diverse schoolbesturen en de klankbordgroep vanuit de gemeenteraad om tafel gegaan om de ontstane situatie te bespreken. De standpunten hierover van de drie betrokken schoolbesturen leiden tot een variant, waarin voor de basisscholen Ababil en de Taaltuin op de locatie Nieuwe Damlaan (vervangende) nieuwbouw wordt gerealiseerd met voorzieningen voor peuterspeelzaalwerk, buitenschoolse opvang en brede schoolactiviteiten. Daar naast zal op deze locatie een gymnastiek- accommodatie worden gerealiseerd en ontstaat ruimte voor kinderopvang. Voor basisschool de Wieken zal op de huidige locatie van de school, of in de nabijheid daarvan (vervangende) nieuwbouw worden gerealiseerd met voorzieningen voor peuterspeelzaalwerk, buitenschoolse opvang en brede schoolactiviteiten. Daarnaast is het mogelijk ook hier kinderopvang te realiseren. Een nieuwe situatie dus: "de 2 1 variant". Ababil en de Taaltuin onder één dak in Nieuwland-West (ten westen van de Nieuwe Damlaan) en De Wieken met afzonderlijke nieuwbouw op of nabij de eigen locatie ten oosten van de Nieuwe Damlaan. Een voorstel dat afwijkt van de motie van 9 november 2006 en daar om door het college op 4 november 2010 opnieuw aan de gemeenteraad zal moeten worden voorgelegd. Tot zover de historie en de actuele ontwikkeling. Nu dan de betrokkenen. ~T--

Musis | 2010 | | pagina 24