hem bovendien de kans zijn eerste muziektheoretische verhandelingen te publiceren. Er zouden er nog heel wat volgen, genoeg om hem de grootste muziektheoreticus van zijn tijd te maken. Niet alleen van zijn eigen tijd trouwens; de door hem geformuleerde muzikale natuurwetten bleven nog lange tijd toonaangevend. Ze waren plausibel genoeg om hem aan te duiden als de 'Newton van de muziek'. En het bleef niet bij theorie. Rameau was een vruchtbaar componist die in alle denkbare genres welluidende muziek componeerde die alom als vernieuwend werd beschouwd, maar hem daardoor evenveel enthousiaste bewonderaars als uitgesproken vijanden bezorgde. De Pièces de Clavecin en Concert die in 't Huis te Poort zullen worden gespeeld zijn het werk van een componist waar de ervaring van zijn gevorderde leeftijd in is terug te horen. Ze behoren tot de hoogtepunten uit Rameau's oeuvre. Klavecimbel, viool en viola da gamba spelen in de concerten een grotendeels gelijkwaardige rol. De volwaardige rol die in de Pièces de Clavecin en Concert aan alle drie de uitvoerende musici wordt toegekend, vertaalt zich in de samenstelling van het trio dat het werk op 17 december integraal uitvoert. De Franse violist Franpois Fernandez behoort al jaren tot de sterviolisten van de oude muziek. Zijn opnamen van de Sonates en Partitas voor soloviool van Bach zouden eigenlijk in geen enkele collectie mogen ontbreken. Gambiste Mieneke van der Velden bewijst in talloze cd-opnamen haar klasse op de viola da gamba. Dat zij daarbij buitengewoon goed overweg kan met het repertoire uit de Franse barok bewees zij al eerder in 't Huis te Poort. Aanstormend talent Masato Suzuki tenslotte, die de klave cimbelpartij voor zijn rekening neemt, laat o.a. bij het Bach Collegium Japan - onder leiding van zijn wereldberoemde vader Masaaki Suzuki - regelmatig van zich horen. En nu maar afwachten of er iemand in het publiek is die bij Le Livri, het tweede deel uit het Premier Concert zijn of haar ogen droog kan houden 37 Musis Vrijdag 19 november 2010,20.15 uur De avond van Mme. De Sevigny Ricercar Consort o.l.v. Philippe Pierlot Philippe Pierlot (België), viola da gamba Georges Barthel (Frankrijk), traverso Mare Hantaï (Frankrijk), traverso Eduardo Eguëz (Argentinië), theorbe Vrijdag 17 december 2010,20.15 uur Pièces de Clavecin en Concert Masato Suzuki (Japan), klavecimbel Mieneke van der Velden (Nederland), viola da gamba Frangois Fernandez (Frankrijk), barokviool Voor beide concerten geldt: toegang 17,50 (voorverkoop) 20,00 (zaal) 2,50 korting met OntdekSchiedam.nu-pas, CJP, 65+ 't Huis te Poort Dam 28-30 I Schiedam 4 www.huistepoort.nl ■i '**ÊÈÊ0 0- IP* Voorverkoopadressen: Boekhandel J.S. van Leeuwen, Broersvest 85, Schiedam Boekhandel Post Scriptum, Hof van Spaland 31, Schiedam VVV Schiedam, Buitenhavenweg 9, Schiedam Mieneke van der Velden Masato Suzuki

Musis | 2010 | | pagina 37