We sturen niemand foto: Jan van der Ploeg zomaar weg tekst Hans van der Sloot Rust is een eerste vereiste in de dagelijkse praktijk van de Afdelingen Radiologie en Diagnostiek waarin Marina den Hollander teamleider is met als aandachtsgebied de mammografie. Een rust waaruit de patiënt vertrouwen kan putten. Immers, wie hier na een positieve uitslag van het bevolkingsbrede borstonderzoek (dus negatief bericht) terecht komt, wordt heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees: 'Het zal toch niet Voor de Borstkliniek wordt zo'n zes keer per ochtend of vierentwintig maal per week radiologisch onderzoek gedaan. Dit buiten de werkzaamheden die een herhalend of aanvullend karakter dragen. Dat betekent dus even zovele malen de spanning van het wel of niet. En - indien het eerste resultaat nadelig voor de patiënt uitvalt - het direct zetten van de vervolgstappen. Marina den Hollander: 'Onze cliënten zijn naar ons verwezen door de specialist. Er is dus al enige mentale voorbereiding. Het eerste dat we doen is het herhalen van het bevolkings onderzoek. De beoordeling van de resultaten daarvan gebeurt door de radioloog. Deze is in staat de juiste interpretatie te doen en aan te geven wat de eventuele vervolgstappen moeten zijn. Lang niet in alle gevallen is sprake van borstkanker. Het bevolkingsonderzoek waarschuwt bij elke afwijking van het gewone patroon. En meestal is diepteonderzoek nodig om te kunnen vaststellen van welke aard de afwijking is. Geeft het resultaat hier aanleiding tot nader onderzoek, dan gebeurt dit bijna aansluitend'. Liefst in één dag afgerond In de samenwerking met de Vlietland Borstkliniek is alles erop gericht om het hele radiologisch vooronderzoek in één dag af te ronden. Dit onderzoek vindt direct plaats na 11 Musis Marina den Hollander

Musis | 2010 | | pagina 11