Requiem voor de witte sneeuwbes De metamorfose van een verdronken stadspark Wie in dit natte grijze seizoen 't Hof in Vlaardingen bezoekt, wordt getrakteerd op een heus modderbad. Shovels van aannemer Blijdorp hebben vooral het noordelijke deel - het Oranjepark - drastisch onder handen genomen. Het mag duidelijk zijn, hier is sprake van 'werk in uitvoering'. Het monumentale stadspark van Vlaar dingen was al jaren aan een opknapbeurt toe. Nu is het er einde lijk van gekomen. "Het is momenteel wel ernstig, hoor! Er komen steeds minder mensen. Ik merk het aan de omzet, daar had ik niet op gerekend." Hans Lindhoudt, eigenaar van het pannenkoekenhuis in 't Hof maakt van zijn hart geen moordkuil. Zodra hij ons gezelschap ziet binnenkomen voor een warme kop koffie, klampt hij Nico de Voogd aan. Hij luistert welwillend toe. Nico is namens de gemeente Vlaardingen projectleider van de renovatie van 't Hof en Oranjepark. Samen met hem en Joop van Dorp van de Stichting Boombehoud Vlaardingen, heb ik net een wandeling door het stadspark ondernomen, op dit moment een stoutmoedige onderneming waarbij kaplaarzen geen overbodige luxe zijn. "Sommige mensen weten nog van niks.", vervolgt de geplaagde restauranthouder: "Ik moet regelmatig de plannen verdedigen." Een typerende reactie. Hans Lindhoudt merkt de overlast van de opknapbeurt aan den lijve, maar toont toch begrip. Niet geheel verwonderlijk, want hij is bij de plannen betrokken en plukt straks de vruchten van het verbeterde Hof. Hans Lindhoudt is één van de zestien deelnemers aan het Parkpanel. MM Musis 22 Nico de Voogd

Musis | 2011 | | pagina 22