37 Musis Jan Willem de Boer achter de piano in het Stedelijk Museum Schiedam met mijn gitaar het podium op of achter de piano zitten; dan stroomt het geld vanzelf binnen. Ik vind het fantastisch dat ik dit werk bij de omroep kan doen. Mag doen. Ik ben de werkende voorzitter van de club, ik ben verantwoordelijk voor de hele organisatie, ik presenteer zelf en ik doe interviews. Ik doe de tv, Patrick de Boer de radio. Nee, geen broer of neef. Hij is op geen enkele manier familie. Het is een enorm cliché natuurlijk, maar ik doe dit niet alleen. We hebben hier een club van veertig, vijftig vrijwilligers, en die zijn allemaal bezeten van het rtv-virus. Iedereen wil bij ons werken, vooral bij de tv, we hebben hier tientallen mensen gehad die het hebben geprobeerd. Ze kwamen met de meest absurde salariseisen, maar ze kwamen niet eens door een proefuitzending heen. Mensen, denk toch niet dat hier tonnen zijn te verdienen! Het is allemaal vrijwilligerswerk! Volgens de laatste omnibusenquête van de gemeente Schiedam van een paar jaar terug kijkt 71 procent van de bevolking af en toe tot vaak naar LOOK TV. Doordat mensen overstappen naar andere kabelaanbieders dan Caiway die LOOK TV niet doorgeven, zijn we kijkers kwijtgeraakt, maar ik ga er vanuit dat 50 tot 70 procent van de Schiedammers naar ons kijkt. Hoe dikwijls ik niet word aangesproken op straat door mensen die mij in een uitzending hebben gezien! Ik denk dat we dagelijks gemiddeld 25.000 kijkers hebben. Ik denk dat we met LOOK TV pas aan het begin van het benutten van het medium staan. Ik ben erg benieuwd hoe het verder zal gaan. Ik heb zeker geen plannen er al mee op te houden. Ik hoop hier over tien jaar nog een leuk ouderenprogramma te kunnen maken. Om dit werk te doen moet je bevlogen zijn, en bevlogenheid hebben we allemaal. Zodra je dat gevoel niet meer hebt, moet je stoppen met dit werk. Dan kan je beter een volkstuintje nemen." idee hoe we dat zouden aanpakken. In het draaiboek dat we hier voor calamiteiten hebben liggen staat wel wat we moeten doen als een lid van het Koninklijk Huis overlijdt. Daar zenden we dan een programma over uit. Dat is geen verplichting van het Commissariaat voor de Media maar een goed gebruik. Maar een ontspoorde trein met lijken die uit de ramen hangen, moeten wij dat uitzenden? Ik weet het niet. Mensen hebben al zoveel zorgen aan hun hoofd, met het harde nieuws worden ze al van alle kanten door kranten en tv-joumaals om hun oren geslagen. Wij zijn een calimero-omroep, die probeert een beetje tegengas te geven met positief nieuws. Wij vinden goed nieuws ook nieuws en dat heeft zoals gezegd ook te maken met onze bemanning. We moeten genoegen nemen met een bescheiden rol. Vinden wij dat erg? Nee hoor. Wij doen genoeg leuke dingen. Dankzij een sponsor die daar wel geld voor over had, hebben we in november de intocht van Sinterklaas live uitgezonden, op dezelfde manier als de landelijke intocht in 2009 werd verslagen. We hadden zelfs dezelfde cameraman als de NPS. Het is voor mij geen enkel probleem mijn werk als docent op een vmbo te combineren met de omroep. Voor bijzondere gebeurtenissen kan ik altijd weg van school. Er is altijd wel een collega die mijn werk even wil overnemen. Dat is overigens in al die jaren maar zelden nodig geweest. Ik sta inmiddels negenentwintig jaar voor de klas. Ik geef negen uur les en verdien hetzelfde salaris als toen ik nog fulltime doceerde. Ik ben hier gedetacheerd door de gemeente, dat geld zit in onze subsidie. Aan mijn werk bij de omroep ben ik twee keer zoveel tijd kwijt als in het onderwijs, maar ik krijg er geen cent extra voor. Dat kan me niets schelen. Als je daarover valt, moet je acuut stoppen. Als ik veel geld zou willen verdienen, ging ik wel weer optreden, dan ging ik

Musis | 2011 | | pagina 37