Eindelijk is 'ie er dan: de Kleine Zaal met hoofdletters Natuurlijk komt het Theater aan de Schie niet geheel ongeschonden uit de forse bezuinigingen waarmee de Schiedamse cultuur in de komende jaren wordt geconfronteerd. Maar toch is directeur Frank Lissenburg niet ontevreden. Met heel veel moeite, overleg en creativiteit hebben theaterbestuur, directie en gemeente de schade beperkt weten te houden. Op kwaliteit behoeft niet bezuinigd te worden. De besparing is gezocht in vermindering van het aantal voorstellingen. Maar laat nu net de, pas in gebruik genomen, Kleine Zaal in het Wennekerpand ervoor zorgen dat het publiek - door slim programmeren- waarschijnlijk nauwelijks iets merken zal van het verminderde aanbod. Frank Lissenburg is in zijn nopjes. De Kleine Zaal van het Theater aan de Schie, maar dan gehuisvest in het Wenneker pand is een aanwinst. Ruim, met de ideale hoogte waar ooit de distilleerkolommen stonden en met een mooie afstand tussen de stoelen en de vlakke speelvloer. Dat de beide theaters zich op zo n driehonderd meter van elkaar bevinden, ervaart hij momenteel eerder als voor- dan als nadeel. Bovendien gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. In Wennekerpand beschikt hij voortaan over een kleine, uitstekend geoutilleerde zaal met tweehonderd zitplaatsen. Weliswaar bevindt de kleine zaal zich op een kleine driehonderd meter afstand, maar door slim te program meren, hoeft dit geen bezwaar te zijn. Bovendien is de kleine zaal ingekapseld in een cultureel centrum waarin ook de Jeugdtheaterschool, Dansschool Alma del Movimiento, de Wenneker Cinema en het Centrum Beeldende Kunst zijn ondergebracht. Management De rol van het Theater aan de Schie is overigens groter dan die van medegebruiker alleen. Nadat lang onzekerheid bestond over de beheerstructuur van het gehele Wennekerpand is deze toevertrouwd aan het theatermanagement. Frank Lissenburg: "Daar kunnen we alleen maar tevreden mee zijn. In de eerste plaats omdat wij daarvoor volledig zijn toegerust. De verschillen tussen het beheer van het theater met al z'n publieksfuncties, regelingen voor toegankelijkheid en financiële verantwoordelijkheid naar bestuur, subsidiegevers, artiesten, impresariaten, instellingen op het gebied van auteursrecht, maar ook bijvoorbeeld vergunningverleners en brandweer en het Wennekerpand zijn niet zo groot. Sterker nog, er zijn meer overeenkomsten dan verschillen. Daarbij komt dat door deze managementovereenkomst de harde effecten van de noodzakelijke bezuinigingen op het theater worden verzacht. Het runnen van twee theaters op twee verschillende locaties en de verantwoordelijkheid voor het totale beheer van het Wennekerpand, maakt dat er minder in de personeelsbezetting wordt gesneden dan aanvankelijk de bedoeling was. Wij zijn er dus heel gelukkig mee dat de gemeente er uiteindelijk voor heeft gekozen om het beheer aan ons op te dragen." Musis 22 Frank Lissenburg Wethouder Siljee overhandigt één van de sleutels van het Wennkerpand aan Frank Lissenburg.

Musis | 2011 | | pagina 22