probleem", zegt Deborah: "Een foutje van een ambtenaar die zich op de verkeerde cijfers heeft gebaseerd. Gelukkig zitten alle toekomstige gebruikers regelmatig om de tafel. We hebben eikaars aanbod bekeken en vergeleken. Wat alle instellingen betreft is het opgelost; volgens het gezamenlijke bezettingsplan 2011/2012 kan De Teerstoof op oude voet verder. Het wachten is nu op instemming van de projectleider, de projectcoördinator en de horeca-adviseur en de gemeente voor ons alternatieve plan." Groter denken En zo zijn er nog wat vuiltjes aan de lucht. Sinds een jaar is De Teerstoof verzelfstandigd. Het jeugdtheater gaat straks huur betalen voor het gebruik van het Wennekerpand. Terwijl de gemeentesubsidie van de andere gebruikers keurig is af gestemd op deze huurprijs, is dat bij De Teerstoof niet het geval. "Wij worden geacht enkele activiteiten te staken - bijvoorbeeld een deel van de theaterschool en de theatervoorstellingen - dat scheelt kosten en daarmee kunnen we dan de huur betalen. Dat is natuurlijk niet onze ambitie", zegt Deborah met gevoel voor understatement: "Ik weet nog niet hoe we dit gaan oplossen, maar ach, wij zijn theatermensen: we gaan ervoor!" Deborah Lens is duidelijk niet het type dat bij de pakken neerzit. De grotere capaciteit van de nieuwe zaal maakt immers alles anders en daar ziet ze kansen: "Alles wordt een stapje groter, de voorstellingen, het publiek, de decors. De Teerstoof wil met een toegankelijke, maar artistiek verantwoorde programmering de Schiedammers aan zich binden." Dat blijkt als je een blik op de programmering werpt. In de planning staan bekende titels als 'Minoes' - de openingsvoorstelling - en 'Belle en het Beest', maar ook het filosofische 'De Wereld van Sophie'. 25 Musis Wethouder Siljee overhandigt Deborah Lens één van de sleutels van het Wennekerpand. Oranjestraat 2, Postbus 448, 3100 AK Schiedam - tel. 010 473 89 88 - fax 010 473 32 32 - www.habetsenvanleeuwen.nl Bij ons kunt u terecht voor persoonlijke en professionele rechtsbijstand op het gebied van onder meer: echtscheiding scheidingsmediation personen- en familierecht sociale zekerheid arbeidsrecht immigratierecht letselschade. Wij hebben jarenlange ervaring op bovenstaande terreinen. Bij ons komt u terecht op een klein kantoor waardoor er veel ruimte is voor persoonlijke betrokkenheid. Als u een zaak bij ons in behandeling heeft gegeven, vinden wij het van groot belang om met u samen te werken en in nauw overleg met u te beslissen welke stappen genomen moeten worden. Wij behandelen zaken zowel op basis van een betaalbaar uurtarief als op basis van door de overheid gefinancierde rechtshulp.

Musis | 2011 | | pagina 25