zorg voor de stad irado Breed publiek "Wij zijn veel meer dan een podium. De Teerstoof biedt plek aan rondreizende voorstellingen, maar we leiden ook kinderen en jongeren op in toneel, zang en dans, en we creëren eigen programma's. Daarnaast hebben we ons eigen impresariaat, daar zijn professionele acteurs en theatergezelschappen bij betrokken. Af en toe spelen ze ook bij ons, en soms maken de acteurs samen met jongeren nieuwe voorstellingen die we dan later weer in het land uitzetten. Op die manier proberen we zoveel mogelijk rendement uit al onze activiteiten te halen. Met de nieuwe zaal kunnen we groter denken. Ik zie kansen." Desgevraagd blijkt het Wennekerpand, afgezien van de schaal, nog meer voordelen te bieden. Er komen mooie nieuwe studio's voor zang, toneel en dans in, en de kantine en artiestenfoyer zijn straks een grote verbetering ten opzichte van de huidige situatie. Bovendien kunnen de collega-instellingen in het pand werken aan een gezamenlijke programmering, wat weer meer publiciteit oplevert. "Natuurlijk zijn we gehecht aan ons huidige gebouw, maar je kunt niet en hebben en overhouden, zei mijn tante altijd. We spreken nu al een heel breed publiek aan, maar zijn ambitieus. De 7000 kinderen van basisscholen en 3500 scholieren uit het voortgezet onderwijs kennen ons allemaal. Meer dan voorheen wordt het straks in het Wennekerpand mogelijk om deze leerlingen ook te verleiden om naar onze zondagsvoorstellingen te komen, met familie of vrienden. Misschien spreken we straks door dit mooie gebouw ook het publiek aan dat normaal alleen naar grote producties trekt. De nieuwe faciliteiten passen veel beter bij deze veeleisende doelgroep." Draconische bezuinigingen Kortom, de emotionele verbondenheid met de huidige locatie zorgt voor ambivalente gevoelens bij Deborah Lens, maar toch is ze blij met de plek van De Teerstoof in het vernieuwde Wennekerpand. Het gebouw is een culturele aanwinst voor Schiedam en voor de regio. Deborah beaamt dat: "We hebben in deze stad wethouders die niet burgerlijk zijn en een college dat verder kijkt dan zijn neus lang is. Daarmee is een goede bodem gelegd voor culturele activiteiten. Het zorgt een beetje voor een sneeuwbaleffect; van het één komt het ander. Goede voorzieningen trekken goede mensen." Of dit gunstige culturele klimaat blijft, is natuurlijk de vraag want ondertussen lezen we wel in de krant dat in 2012 draconische bezuinigingen op cultuur dreigen plaats te vinden, een jaar eerder dan aangekondigd. "Uiteraard vrees ik dat wel", zegt Deborah: "maar tegelijkertijd zie ik dat de culturele ambities van de gemeente Schiedam groot zijn. En bovendien, andere huurders voor het Wennekerpand zijn niet snel gevonden." Hopelijk krijgt Deborah gelijk en heeft De Teerstoof voor de komende veertig jaar haar nieuwe vaste stek gevonden. Compleet naar wens 27 Musis Gerard Sparta en Deborah Lens bij de opening van het Wennekerpand. NV IRADO Fokkerstraat 550 3125 BE Schiedam Telefoon: 010-262 1000 E-mail: info@irado.nl www.irado.nl

Musis | 2011 | | pagina 27