Inhoudsopgave WENNEKER 3 Musis MUSIS april 2011 jaargang 17 no 4 ISSN 1568.9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving. Musis is toegelaten als Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI) 8049 60 057 Uitgever: Stichting Musis Bestuur: Jan Franken, Dick Jansen, Loe Koppejan - voorzitter, Jos Poolman, Karin Visser, (vacature) Redactie en administratie: Broersvest 75-77 3111 ED Schiedam Telefoon: 010 473 55 18 E-mail: redactie@musis.info Hoofdredacteur: Hans van der Sloot Redactie: Jeroen ter Brugge, Theo van Giezen, Sjef Henderickx, Jack Tsang, Rikkert Wijk Tekstredactie: Harriet Kruse Eindredactie: Laurens Priester Abonnement: minimaal €35,- (jaarabonnement 2011) (een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 Fortis Opzeggingen schriftelijk 2 maanden voor beëindiging abonnementsperiode. Advertentie-exploitatie: DK media, Schieweg 93, 2627 AT Delft Telefoon: 015 256 60 10 Mobiel: 06 285 993 70 MUSIS ONLINE OP http://archief. Schiedam, nl/ Van januari 2009 tot de maand voorafgaand aan het laatste nummer (maart 2011) is Musis volledig leesbaar op de website van het Gemeentearchief Schiedam publicaties. Het Musisarchief is volledig doorzoekbaar. Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs. Het onderwijs en educatieve instellingen kunnen op Musis een beroep doen bij het geschikt maken van onderwerpen voor lessen en projecten. Lithografie en druk: TDS printmaildata, Schiedam Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs. Omslag: Hal Wennekerpand Foto: Jan van der Ploeg 4 7 11 14 18 21 22 24 28 33 Hans Ruijssenaars. Opnieuw een visie op theater en bibliotheek Boek Bal 2011: curriculum vitae - geschreven portretten Vic van de Reijt schrijft prachtige biografie Vlaardingen heeft nu ook zijn monumentale prentenboek Museumvondsten Het Wennekerpand Eindelijk is'ie er dan: de Kleine Zaal met hoofdletters Ambivalente gevoelens bij de verhuizing van De Teerstoof In Wenneker vallen voor Filmhuis alle stukjes op hun plaats Het CBK baadt in het licht in het Wennekerpand Het Wenneker is geopend. En hoe. Voor enkele honderden genodigden die bijna allen iets met de realisering en/of invulling en/of inrichting van het Wennekerpand aan de Vijgensteeg te maken hebben gehad, presenteerde het cultuurcentrum zich in alle glorie. 'Binnenkort in dit theater' afficheerde Wenneker Cinema met drie trailers die binnenkort worden vertoond in een bioscoop van het niveau van 't Venster en de Nieuwe Lantaren op de Kop van Zuid in Rotterdam. 'Applaus voor de techniek', vroeg theatermaker Fred Delfgaauw na zijn vertelling voor de, tot de nok gevulde, theaterzaal: de zo lang, zo vurig gewenste Kleine Zaal van het Theater aan de Schie. 'Aandacht voor de dans' vroeg het team van dansschool Alma del Moviemento en gaf zelf het antwoord in een tango van verpletterende emotie en sensualiteit. En daar omheen repeteerden de leerlingen van theaterschool De Teerstoof de musical Minoes, bood het Centrum Beeldende Kunst de bezoekers een doorlopende performance, deden leerlingen van de jongste groepen van de basisschool vol overgave hun expressie/essen, wekten de cultuurscouts interesse voor hun initiatief 'Couleur Locale' en werden in het Grand Café de eerste schalen met gehaktballetjes en sandwiches soldaat gemaakt. In het hart van de stad, halverwege Stedelijk Museum, Korenbeurs, Jenevermuseum en Theater aan de Schie heeft Schiedam er een kunst- en cultuurcentrum van betekenis bij. Het kan niet anders dan dat daar mooie dingen te gebeuren staan. Correctie In het februarinummer van Musis zijn twee foto's van Klein Groenendal uit 1967 te Schiedam (p. 31) ten onrechte toegeschreven aan Robert Collette. De fotograaf is M.R Zuydgeest.

Musis | 2011 | | pagina 3