Hans Ruijssenaars. Opnieuw een visie op theater en bibliotheek Musis Zoekend naar mogelijkheden om de aanzienlijke bezuinigingen die de cultuursector zijn opgelegd in de komende jaren te kunnen realiseren, is het logisch dat ook gekeken wordt naar de huisvestingskosten. Dit speelt vooral in het denken van het Theater aan de Schie en Bibliotheek Waterweg. Beide huurders van het door prof. ir Hans Ruijssenaars ontworpen Stadskantoor en beide gebruikers van specifiek voor dit doel ontworpen ruimten. Gedacht wordt aan aanpassing aan een capaciteitsvermin dering van zowel theater als bibliotheek. En daar heeft Hans Ruijssenaars een duidelijke mening over. Het theater heeft een gemiddelde bezetting van vijfenvijftig procent. In de praktijk komt dit erop neer dat regelmatig wordt gespeeld voor een zaal die voor minder dan de helft gevuld is. Voor publiek en uitvoerenden is dit heel vervelend. Voor het theater een ramp want de kosten blijven even hoog en relatief gezien gaat de aanslag op de subsidiegelden door minder goed tot slecht lopende voorstellingen gelijk op met het aantal onbezet gebleven stoelen. Voor de bibliotheek geldt dat de overgeschoten ondersteuning door de gemeente feitelijk net voldoende is om de helft van de ruimte te huren die de bibliotheek momenteel in gebruik heeft. Schrappen in de veelheid aan activiteiten lijkt voor de hand te liggen, maar levert geen substantiële besparingen op. Want zoveel geld is er niet gemoeid met een voorleesmiddag voor kinderen, het bieden van computerruimte aan de school gaande jeugd of het organiseren van een themamiddag in aansluiting op de vroege zaterdagmiddagsluiting. Bovendien is de bibliotheek in haar activiteiten en aanbiedingen gebonden aan landelijke voorschriften.

Musis | 2011 | | pagina 4