Handling Drukwerk Mailing Postbezorging Houtindustrie Groen- en Milieuservices Uitzendkrachten Detachering Enquêtes Bedrijfsinformatie Arbeidsintegratie Zo gonsde het Schiedamse Boekenweekfeest nog na in de wereld buiten de stad. En terechtBoek Bal verdient een reputatie die verder reikt dan de stadsgrens. Het optreden van Kees van Kooten was twee jaar geleden het hoogtepunt van Boek Bal. Na zijn televisiejaren trad hij voorzichtig weer naar buiten. Meesterlijk bespeelde hij zijn publiek. Dit jaar was de verrassing er een beetje af. Met evergreens kreeg hij de lachers moeiteloos op zijn hand, maar ik miste de prachtige stukken die hij laatste jaren publiceert in Hollands diep. "Levenskunstige" stukken waarin hij meer schrijver is dan cabaretier en waarin hij zich, meer dan in het boek met die titel, autobio graaft. Tegelijkertijd trad Jan Mulder op. Taal is zijn thema, ironie zijn humor. Een paar jaar geleden keerde hij terug naar zijn geboortegrond, Oost-Groningen. Humoristisch, maar liefdevol beschrijft hij zijn doipsgenoten. Daarnaast blikt hij terug op zijn voetbalcarrière. Ook hier is taal de invalshoek. Hilarisch is zijn opsomming van voetballers waartegen hij het, alleen al om hun naam, bij voorbaat moest afleggen. Buiten. Daar waar de rokers staan gebeurt het. Daar zie je hoe Jan Mulder zijn fans inpalmt. Zijn jas afstaat aan een vrouw die het koud heeft. Zij vraagt: "Wat lees je nou zelf graag?" Hij omzeilt het antwoord, mompelt wat: "Van het Reve, Gerard en Karei". De vrouw wil het niet horen, staart over het Stadserf en vraagt: "En Bart Chabot?" Hier stokt het gesprek, de sigaretten worden uitgetrapt. Naar binnen. Dansen. DJ Jack Kerklaan draait de plaatjes waar ik van hou. Van Ich bin wie du tot vette disco. Daarmee krijgt hij veertigers en ouder moeiteloos op de dansvloer. In een sfeer - tussen Grease en Carnaval - voelen de bezoekers van Boek Bal zich blijkbaar prima thuis, in die zin was de keuze van de band niet gelukkig. Dat het niet eenvoudig is een geschikte feestband te vinden bleek ook de voorgaande jaren. Met uitzondering van vorig jaar, misschien. Volgend jaar alle ruimte aan Jack. Wij willen: Relight my fire, Voulez vous..., Boney M. Dit jaar was Boek Bal wederom een succes. Het was goed bezocht, maar niet te druk. Ik miste spektakel. Branie en bluf. Verrassing. Dit jaar geen performers, geen franje. Geen figuren die tussen de regels van het feest doorliepen. Zaken die je nauwelijks opmerkt als ze er zijn, maar die je mist als ze er niet zijn. Ik kijk nu al weer uit naar het spektakel volgend jaar. www.bgs-schiedam.nl Tel. (010) 204 10 0D 9 Musis Joost Zwagerman. Foto: Jan van der Ploeg Jan Mulder. Foto: Jan van der Ploeg BERCKENRODE GROEP SCHIEDAM

Musis | 2011 | | pagina 9