bns Handling Drukwerk Mailing Postbezorging Houtindustrie Groen- en Milieuservices Uitzendkrachten Detachering Enguêtes Bedrijfsinformatie Arbeidsintegratie Het is tekenend voor de nuchtere houding van de molenaar. Peter heeft niets met de moderne tijd, maar voegt zich gedienstig naar de wensen van de gemeente. Het is een werknemer met een eigen, authentieke mening, maar ook een die doet wat er van hem gevraagd wordt. Waarschijnlijk tot genoegen van zijn nieuwe baas, Wim Groen. Het verhaal van de Aeolus krijgt namelijk een staartje. Tijdens Peters afwezigheid heeft Wim Groen, een voormalig winkelier uit de wijk Ambacht, het molenwinkeltje overgenomen. De naastgelegen molen wordt ongeveer in diezelfde periode gerestaureerd - een project dat nog door Boekestijn junior in gang is gezet - en Groen beseft dat het voor het behoud van de molen van groot belang is dat de molen blijft draaien. Hij besluit in 2004 de molen te huren van de gemeente en benadert Peter met de vraag of hij het maalbedrijf weer wil helpen opstarten. Daar heeft Peter natuurlijk wel oren naar en zo eindigt Peters korte carrière als gemeenteambtenaar. Vanaf dat moment leeft Peter weer van de wind. Wim Groen slaagt erin het succes van Boekestijn voort te zetten. De molen maalt inmiddels weer voor diverse bedrijven en het winkeltje heeft een trouwe klantenkring. Sinds 2009 is de molen in het bezit van Stichting Exploitatie Molen Aeolus. Deze stichting int de huur voor de molen, maar draagt ook zorg voor het onderhoud. Moderne fratsen We eindigen onderin de molen. De cursisten zijn inmiddels afgezwaaid en samen drinken we nog een bak koffie. Peter schotelt een koekblik met spritsen voor. "Ik kan wel heel gewichtig doen over mijn vak, maar het is me gewoon overkomen", zegt Peter nuchter: "Ik ben helemaal niet technisch. Boekestijn had geduld en liet me tobben. Daardoor begon ik het als jong broekie steeds leuker te vinden en zo heb ik langzaam maar zeker het vak geleerd. Ik ben blij dat ik onder Wim Groen het vak kan voortzetten. Hopelijk hou ik dit nog twintig jaar vol, maar dat weet je natuurlijk nooit." We bekijken nog enkele oude foto's aan de schrootjeswand en praten wat na. "Zal ik je het artikel e-mailen?", vraag ik: "Dan kun je het voor publicatie nog even lezen." Peter heeft echter geen computer - ik had het kunnen weten - en geeft de voorkeur aan papieren correspondentie. "Ik was een keer bij mijn broer - die heeft wel een computer - en dacht: joh, laat ik 's op de molensite kijken. Maar dan lees je weer van die berichtjes; die heeft zus gedaan en die zo. En dan denk ik: dat is leuk voor hun, maar wat heb ik er mee te maken?" Geef hem eens ongelijk. Laat Peter maar gewoon molenaar blijven. Authentiek en zonder moderne fratsen. Een tevreden mens, met een bijzondere baan. Tel. (010) 204 10 00 UU wam 21 Musis De Aeolus nu. BERCKENRODE GROEP SCHIEDAM www.bgs-schiedam.nl

Musis | 2011 | | pagina 21