warns "Ik verander de ideeën van anderen in materie. Wij stedenbouwkundigen moeten niet onze eigen droom verwezenlijkenmaar die van anderen. Dat is onze opdracht. Voor Nederlanders is het even wennen aan zo'n boodschap. In dit land bepaalt nuchterheid de grenzen van wat voor mogelijk wordt gehouden. Voor een gepassioneerd iemand als Ashok Bhalotra blijft het wennen aan die mentaliteit. De wereld verandert in hoog tempo, maar Nederland houdt vast aan vertrouwde ideeën - neigt, zie de opmars van Geert Wilders, onder druk van de globalisering zelfs tot reactionaire ideeën. "In het begin voelde ik mij in Nederland als een vis in het water. Tegenwoordig snak ik soms naar water,verzucht Bhalotra. "Het lijkt wel of de intelligentie in slaap is gevallen. kennis, ervaring en persoonlijke charme voor in. Wordt hij door twijfels bekropen, dan hoeft hij maar op zijn iPhone het gedicht De Eindeloze Zee van Antoine de Saint-Exupéry op te roepen. Dat geeft hem keer op keer inspiratie. De eindeloze zee Wanneer je een schip wilt gaan bouwen, breng dan geen mensen bijeen om timmerhout te sjouwen of te tekenen alleen. Voorkom dat ze taken ontvangen, deel evenmin plannen mee, maar leer eerst de mensen verlangen naar de eindeloze zee. En nee - hij geeft geen lezingen in de verwachting dat zijn gehoor zich meteen tot zijn denkbeelden zal bekoren. Hij gaat uit van een oogst op kleine schaal. "Ik doe het niet om zieltjes te winnen," benadrukt hij. "Ik ben geen zendeling, ik ben niet gelovig. Geloven zaaien angst. Dat is het laatste waar ik op uit ben. Laten we profiteren van de zon die gratis schijnt. De zon kan ons kosteloos van energie voorzien. Ik zeg: laten we genieten. Laten we genieten vanuit ons verlangen, vanuit onze verbeelding. En laten we het lokaal houden en kleinschalig. We moeten geen bloedzonnecellen krijgen, zoals we al bloeddiamanten hebben. Het kapitalisme is inhumaan. Dat heeft gemaakt dat wij teveel bezig zijn met onszelf. De enige vraag die wij ons stellen is: what's in it for me? Dat is kortzichtig. Wat wij ons moeten afvragen is welk perspectief wij kunnen achterlaten voor onze kinderen en kleinkinderen." Voor informatie over de lezing door Ashok Bhalotra op 13 september 2011 in Loenz, zie www.glynx.info. 11 Musis Oranjestraat 2, Postbus 448, 3100 AK Schiedam - tel. 010 473 89 88 - fax 010 473 32 32 - www.habetsenvanleeuwen.nl Bij ons kunt u terecht voor persoonlijke en professionele rechtsbijstand op het gebied van onder meer: echtscheiding scheidingsmediation personen- en familierecht sociale zekerheid arbeidsrecht immigratierecht letselschade. Wij hebben jarenlange ervaring op bovenstaande terreinen. Bij ons komt u terecht op een klein kantoor waardoor er veel ruimte is voor persoonlijke betrokkenheid. Als u een zaak bij ons in behandeling heeft gegeven, vinden wij het van groot belang om met u samen te werken en in nauw overleg met u te beslissen welke stappen genomen moeten worden. Wij behandelen zaken zowel op basis van een betaalbaar uurtarief als op basis van door de overheid gefinancierde rechtshulp.

Musis | 2011 | | pagina 11