Teerstoof in de problemen tekst: Robert van Herk foto's: Jan van der Ploeg Begin 2011 verhuisde theater De Teerstoof van de oude locatie aan de Schiedamse Nieuwstraat naar het inmiddels veel geprezen Wennekerpand. De metamorfose was echter nauwelijks achter de rug of directeur Deborah Lens luidde de financiële noodklok. Serieuze problemen of een reprise van Rupsje Nooitgenoeg de succesvolle eindproductie van de Jeugdtheaterschool in 2010Begin oktober nam Musis poolshoogte. Op 29 september ontvingen de ouders van leerlingen van Theaterschool De Teerstoof een e-mail met informatie over het komende theaterseizoen. Ondanks tevredenheid over de nieuwe faciliteiten in het Wennekerpand bood de mail ook slecht nieuws. We citeren: "Helaas hebben wij ook een minder goed bericht. Stichting De Teerstoof is in 2010 verzelfstandigd. Voor 2012 hebben wij niet de benodigde subsidie gekregen van de gemeente Schiedam. Daardoor zijn de financiële middelen waarop wij in 2012 kunnen rekenen onvoldoende voor een gezonde bedrijfsvoering. In de laatste bestuursvergadering is het principebesluit genomen de stichting per 1 januari a.s. te liquideren, tenzij doorgaan in afgeslankte vorm mogelijk is." Ook het Schiedamse onderwijs, de belangrijkste afnemer van cultuureducatie door De Teerstoof, werd in september vergast op slecht nieuws: het theateronderwijs kon door alle financiële problemen niet meer op de oude voet vervolgd worden. In de lokale pers werden alle onheilstijdingen gretig geciteerd. Crisis dus bij De Teerstoof, maar als ik op een donderdagavond begin oktober het Wennekerpand Wethouder Menno Siljee overhandigt op 1 april 2011 één van de sleutels van het Wennekerpand aan Deborah Lens, directeur van De Teerstoof 15 Musis

Musis | 2011 | | pagina 15