Natuurlijk, er was geen televisie en - afgaande op de lange rij van kerkberichten - werd er in de nadagen van Zwart Nazareth in Schiedam meer gepreekt dan genoten. Dus is het begrijpelijk dat op enkele zoele zomeravonden, een spel van kleurig licht en muziek meer dan 50.000 mensen op de been bracht. Volgens de bevolkingscijfers in het gemeentearchief driekwart van de totale Schiedamse bevolking in dat jaar kwartje. Naast de gebruikelijke verlichting was het park dit keer verrijkt met 25 dierfiguren, gemaakt van staaldraad en krimpfolie. Naast de grote dierfiguren stonden beeldhouwwerken van Nederlandse kunstenaars opgesteld. De rotonde van de koepel was ingericht met thee- en koffieschenkerij. 53.885 personen bezochten het lichtfestijn'. Van die lichtevenementen in het Julianapark bestaat geen kleurregistratie. Maar afgaande op de grofkorrelige foto's in de Schiedamse Gemeenschap en genoemd Schiedams Parool, moet het Julianapark gebaad hebben in het kleurig licht met onder de bomen muziek alom en een lichtorgel met vanzelfsprekend Joop Walvis aan de toetsen. Natuurlijk, er was geen televisie en - afgaande op de lange rij van kerkberichten - werd er in de nadagen van Zwart Nazareth in Schiedam meer gepreekt dan genoten. Dus is het begrijpelijk dat op enkele zoele zomeravonden, een spel van kleurig licht en muziek meer dan 50.000 mensen op de been bracht. Volgens de bevolkingscijfers in het gemeentearchief driekwart van de totale Schiedamse bevolking in dat jaar. in de jaren 1950 waren de lichtmanifestaties vooral gericht op het op een bijzondere manier aanlichten van het park, schreven de organisatoren in hun toelichting op het project. Bij Winterlicht draait het meer rond de kunstwerken, waarbij licht een belangrijk medium vormt. Aan de kunstenaars werd gevraagd zich te laten inspireren door het park en/of werk te tonen dat een relatie aangaat met het park, of met een aspect daarvan onder de noemer: spel van licht en donker. Op deze manier wordt zowel een sprookjesachtig park gecreëerd als extra inhoud gegeven aan het begrip lichtkunst. Beeldend kunstenaar Aris de Bakker was voor de tweede maal curator en projectleider van Winterlicht 2011Twintig kunstenaars namen deel in het project. Naast de lichtkunstwerken en videoprojecties waren er ook shows en muziek- en dansuitvoeringen. Het oeuvre van deze Haagse beeldende kunstenaar wordt voornamelijk gevormd door kortstondige projecten. Ook de materialen die hij gebruikt hebben een tijdelijk karakter zoals paraffine, suiker, zout, Ronald van der Meijs: Section 63, Part 9 Musis 24

Musis | 2012 | | pagina 24