De Oranjetunnel scoort positief qua impact op het landschap, milieu, omgeving en ook voor wat betreft het totaalbeeld van alle verkeerseffecten. De Oranjetunnel biedt structureel de beste versterking voor de hele metropoolregio Rotterdam Den Haag. De onderzoekscores van de Blankenburgtunnel daarentegen, voor wat betreft landschap, ruimtelijke kwaliteit, cultuurhistorische waarden, archeologische waarden, bodemkwaliteit en volksgezondheid zijn allemaal negatief. Het gebied waar de Oranjetunnel zou komen is natuurlijk ook waardevol, maar toch van een andere sociaal-cultureel historische orde dan ons gebied. Bij de Oranjetunnel is ook sprake van een totaal andere gevaarzettende overkant; de bedrijven daar zitten veel verder weg. Wij zitten precies tegenover Pernis. 90% van het jaar waait de zuidwestenwind over Vlaardingen en juist in zo'n gebied, dat al zo kwetsbaar is, maak je dan ook nog zo'n weg. eerste plaats voor wat betreft die geboorde variant. Ongelofelijk natuurlijk, maar laat ik er niet te negatief over zijn, want dat zou heel veel waardevol gebied kunnen besparen. Het is dus even wachten waar ze mee komt. De kamer heeft ruim tachtig vragen gesteld. Ik heb ze allemaal doorgenomen, ook de antwoorden, en als je dat leest, word je niet vrolijk. Dan krijg je toch wel het gevoel dat er afgestevend wordt op de Blankenburgtunnel. Ik hoop maar dat het in dat geval de geboorde variant wordt. En als dat niet gebeurt, dat hij dan zo goed mogelijk wordt ingepast met maximale compensatie voor Vlaardingen. Daar gaan we dan heel erg ons best voor doen. Uiteraard zullen we de raad daar bij betrekken. Op enig moment zal die hamer vallen en weten we waar we aan toe zijn. Waarschijnlijk op 13 maart valt het besluit in de Tweede Kamer, nota bene, de dag van het Geuzenverzet, een belangrijke dag voor Vlaardingen. I Wegensituering na realisering Blankenburgtunnel door Merein Poolman. Vlak boven de Krabbeplas kruist de weg de Zuidbuurt. Gezien van de Zuidbuurt wordt de horizon gevormd door de voor de aansluiting noodzakelijke kunstwerken. Rechts is richting Maassluis, links Vlaardingen. 11 Musis

Musis | 2012 | | pagina 10