Strijdbare burgervader Opvallend. Tjerk Bruinsma, de burgemeester van Vlaardingen, ontpopte zich de afgelopen maanden tot een ware activist tegen de Blankenburgtunnel. Hij was prominent aanwezig bij de protestpicknick langs de A20 op 10 december en tijdens de fakkeltocht op 28 januari. We vragen hem naar zijn motieven. tekst: Robert van Herk foto's: Henk Ruseier Ziet u de noodzaak niet in van de Nieuwe Westelijke Oeververbinding? Jawel, want wij leven in Vlaardingen voor een belangrijk deel van de activiteiten die plaatsvinden in het kader van de haven. De bereikbaarheid van de Tweede Maasvlakte is ons dus ook een zorg, maar om nu uitgerekend pal aan onze westelijke zijde die ontsluiting aan te leggen, vinden wij heel ver gaan. Wij denken dat een oeververbinding inderdaad noodzakelijk is om het verkeer op de A15 een tweede uitweg te geven, maar als je kijkt naar de kaart kun je niet anders dan kiezen voor de Oranjetunnel. Die is veel dichter bij Den Haag en dat betekent ook echt een keuzemoment voor een alternatieve route. Welk probleem heeft u nu eigenlijk met de Blanken b urgvarian t? Vlaardingen heeft het altijd heel zwaar gehad met Pernis aan de overkant. Vroeger meer dan nu, dat geef ik ogenblikkelijk toe - de milieueisen zijn zodanig aangescherpt en worden zo goed gecontroleerd door de DCMR dat heel veel van de overlast is verminderd - maar het autoverkeer genereert heel veel fijnstof en straks zijn we helemaal ingesloten door wegen. Dan maakt het niet meer uit vanuit welke hoek de wind waait. Met de Blankenburgtunnelvariant ga je bovendien ook nog eens dwars door het laatste grote open groengebied van de Rijnmondregio. De Zuidbuurt is vanzelfsprekend waardevol, maar ook het aangelegde deel langs de Krabbeplas is een prachtig groen gebied waar mensen recreëren. Dat wordt straks rigoureus doorsneden door zes banen. De verzonken- tunnelbakvariant is een niet te nemen horde waar je lichtmasten zult zien, de matrixborden, noem maar op.

Musis | 2012 | | pagina 7