Naschrift redactie De komende tijd zijn er een aantal zaken waarop De Kroepoekfabriek de aandacht wil vestigen. Renske Verbeek: "Onze grootste uitdaging is de aankomende bezuinigingsronde. Een grote klap kunnen we simpelweg nog niet hebben na één jaar. We zitten in de opbouwfase. Op dit moment halen we al zoveel uit de samenwerking met het bedrijfsleven. Een kwart van de organisatie wordt gefinancierd met behulp sponsoring, dat is veel! We willen door samenwerking en nieuwe initiatieven zoveel mogelijk kansen zoeken om de kosten te drukken en extra geld te genereren. Met de Kroepoekfabriek neemt Vlaardingen in de regio een unieke plaats in. Een deel van het succes dankt de Kroepoekfabriek zeker aan het feit dat zoveel jongeren bij de fabriekbetrokken zijn. Hetzij als vrijwilliger in 'de Kroe', hetzij als stagiar(e), hetzij als muzikant, artiest, deelnemer aan workshops, publiek of een combinatie hiervan. Het recept voor succes schrijft verder een overdosis aan enthousiasme voor. En dit versterkt en vernieuwt zichzelf omdat niets zo enthousiasmeert als publieke waardering. Met de Kroepoekfabriek neemt Vlaardingen in de regio een unieke plaats in. Een deel van het succes dankt de Kroepoekfabriek zeker aan het feit dat zoveel jongeren bij de 'fabriek' betrokken zijn. Hetzij als vrijwilliger in 'de Kroe', hetzij als stagiair(e), hetzij als muzikant, artiest, deelnemer aan workshops, publiek of een combinatie hiervan. Het recept voor succes schrijft verder een overdosis aan enthousiasme voor. En dit versterkt en vernieuwt zichzelf, omdat niets zo enthousiasmeert als publieke waardering. Schiedam heeft in het verleden een vergelijkbaar succes gekend. Daar bouwde in de late jaren 1970 een aantal leden van de christelijke jongerensociëteit Quousque Tandem? (Hoe lang nog?) uit idealisme een eigen theatertje op de zolder van het sociëteitsgebouw in het Diaconiegebouw aan de Nieuwstraat. Dit theater met een in eigen beheer ontworpen techniek en plastic kuipstoeltjes voor de bezoekers zou als Zoldertheater In den Teerstoof één van de toonaangevende kleine zalen in de regio zou worden. Landelijk verwierf het zelfs bekendheid kreeg als theater voor jong cabarettalent. Hier stonden voor een publiek van pakweg honderdvijftig mensen Freek de Jonge en Bram Vermeulen met het snerpende Philicorda-orgeltje en kanariegele DAF, trad Youp van 't Hek op en maakte Lurelei met Eric Herfst en Jasperina de Jong enkele plaatopnamen vanwege de intieme sfeer. Vele jaren later bouwde Schiedam, aangespoord door de enthousiaste wethouder Menno Siljee op basis van de herinneringen aan dit theatertje en grote plannen voor de toekomst een nieuw cultuurcentrum in het Wennekerpand. Hiermee werd een oplossing gevonden voor de enkele jaren daarvoor aangekochte Distilleerderij Wenneker, waarin oorspronkelijk het Glasmuseum zou worden ondergebracht. In een nagelnieuw - gedeeltelijk door de ontwerper BertJan Pot ingericht interieur zijn een theater, annex bioscoop, de Wenneker Cinema, ruimten voor workshops, dans- en muziekstudio's en het Centrum Beeldende Kunst, het CBK gerealiseerdHet Musis 18

Musis | 2013 | | pagina 18