Bij Jouw idee" is het nadrukkelijk de bedoeling ngeren zelf en niet in aat 10 opdracht van bijvoorbeeld school of vereniging projecten of plannen ontwikkelen en deze te realiseren. Wie kunnen een donatie aanvragen en waar moet de aanvraag aan voldoen?Op www.fondssv.nl staat alle informatie. Ook worden onder Jouw ideede criteria genoemd waaraan een aanvraag moet voldoen en is er een aanvraagformulier te downloaden. 29 Musis "Jouw idee", dat klinkt binnen de cultuur van 'Het Fonds' jeugdiger en directer dan bijvoorbeeld "De projectaanvraag van uw stichting of uw vereniging" en dat is dan ook precies de bedoeling! De directeur van het Fonds Schiedam Vlaardingen, John Massaar, vertelt over het experiment om jongeren, die niet een stichting of vereniging hoeven te vertegenwoordigen, een aanvraag voor een project te laten doen. Sterker nog, het Fonds nodigt jongeren tussen de 13 en 25 jaar van harte uit om met een goed idee een aanvraag voor een donatie in te dienen. De deur van Het Fonds mag dan voor deze jongeren open staan, maar heeft die imposante deur voor hen geen te hoge drempel? Het statige pand aan de Schiedamseweg in Vlaardingen dat het Fonds huisvest, is niet bepaald een makkelijke 'binnenkomer' voor jongeren. Dat realiseert John Massaar zich maar al te goed. Toch zouden enthousiaste jongeren die bereid zijn zich in te zetten voor een 'project met meerwaarde' zich door deze 'facade' niet moeten laten weerhouden. Ook voor hen staat de deur van het Fonds open. Op de Schiedamseweg is het bovendien iedere dinsdag open spreekuur. Dit maakt het leggen van een contact en bespreken van de plannen in een vroeg stadium mogelijk. Daarnaast is voor de doelgroep wellicht sneller het Fonds heel goed te bereiken via de digitale snelweg Een aantal jongeren heeft inmiddels de weg naar Het Fonds gevonden en de eerste aanvragen zijn binnen. Het gaat hierbij onder meer om het kunnen organiseren van sportactiviteiten voor kinderen in de buurt die gewoonlijk niet aan sport doen en het kunnen houden van 'verwendagen' voor bijvoorbeeld mantelzorgers. Deze voorbeelden illustreren wat Het Fonds bedoelt met 'projecten met meerwaarde' namelijk projecten -weliswaar georganiseerd door jongeren - maar niet alleen voor 'de eigen kring'. Niet-sporters laten sporten, iets 'nieuws' organiseren in het buurthuis of voor de wijk. Of ouderen helpen in het leren omgaan met de sociale media. Kortom projecten waarbij jongeren zich actief en op 'overzichtelijke schaal' inzetten voor de samenleving. Voor wie de vraag stelt of het Fonds met 'Jouw idee' Het Fonds een koerswijziging inzet mag het antwoord ontkennend zijn. John Massaar noemt het eerder een accentverschuiving en vernieuwing binnen de bestaande doelstellingen. Het Fonds wil 'toegankelijker' zijn voor alle mensen die iets willen betekenen voor de regio. Een vernieuwde website, het open spreekuur op dinsdag (aangekondigd in de lokale pers) en "Jouw idee" zijn daar voorbeelden van. Van 25 januari t/m 23 februari 2013 Een tentoonstelling in de reeks met als thema 'Afscheid Medio 2013 stoppen de activiteiten in het Cultureel Centrum Hollandia. Deze zullen worden voortgezet in het voormalige postkantoor aan de Westhavenkade 40, recht tegenover het huidige Hollandiagebouw. Ook daar zal een professioneel podium voor beeldende kunst gestalte gaan krijgen. Onder welke naam deze Galerie gaat opereren is nu nog niet bekend, maar voordat het zover is sluiten wij het seizoen 2012-2013 af met een reeks tentoonstellingen met als thema "Afscheid". Deelnemende kunstenaars: Tanja Boxman, Annette Braad, Leen Droppert, Elly Dijkshoorn, Dike Hof, Marieke van 't Hof, Zhanhong Liao, Magriet Mostert, Ineke Roelfzema, Eric van Straaten, Elly Zwaanswijk, Inge van Haastert, Ineke Hagen, Sjef Henderickx, SAGE, Peter Marges, Gerda Ploeg en Michel Snoep. Openingstijden Hollandia Galerie woensdag van 10.00 tot 17.00 uur donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 21.00 vrijdag van 13.00 tot 17.00 en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur Oosthavenkade 42 - 3134 NW Vlaardingen T 010 4348685 - kunstuitleen@devrijeacademie.nl

Musis | 2013 | | pagina 29