SLAAPCOMFORT. OP UW LIJF GESCHREVEN DE VOS BURCHART ADVERTORIAL 29 Musis In de loop van het gesprek illustreert Bram de Vos Burchart de resultaten van de Slaapscan aan de hand van enkele persoonlijke grafieken, waarop hij - zorgvuldig als hij moet omgaan met de privégegevens van zijn cliënten - de naam onleesbaar heeft gemaakt. Letterlijk van minuut tot minuut is de diepte van de slaap afleesbaar, evenals de houding en het aantal keren dat is omgedraaid en de frequentie waarmee dat gebeurde. In de interpretatie van de vakman zien we dat de aanvankelijk comfortabele matras, in de loop van de nacht toch als minder werd en de slaper op zoek naar de beste houding - aardig wat werk te verzetten kreeg, gezien de vele pieken in de grafiek. De Vos Burchart; 'Watje hier ziet is hoe slaapklachten ontstaan en de cliënt een veel minder goed nachtrust genoot dan zou moeten en ook zou kunnen. Met als gevolg dat hij of zij vermoeider opstaat met mogelijk zelf fysiek ongemak dat door een betere matras voorkomen had kunnen worden'. Met de SlaapID, zeg maar uw persoonlijk slaapprofiel, kan Beddenspecialist De Vos Burchart aan elke individuele cliënt de unieke service bieden van een op maat gemaakte en geveerde matras. Een matras dus die de optimale ondersteuning biedt en die wordt samengesteld op basis van een gedetailleerd slaaprapport. De basis van deze formule wordt gevormd door de Slaapscan. Deze berust op de meetgegevens van een sensor zoals ook met succes wordt toegepast in het medisch onderzoek naar slaapgedrag van patiënten. De sensor registreert gedurende drie nachten het slaapgedrag en legt de gegevens vast in een heldere grafiek. Deze laat niet alleen zien op welke zijde u slaapt en of u behoort tot de categorie van de rugslaper of een positie op uw buik prefereert, maar ook het aantal keren dat u zich omdraait wordt nauwkeurig vastgelegd en de perioden waarin u vast en minder vast slaapt. Bram de Vos Burchart: 'Met deze gegevens komt het gesprek over slapen en de meest verantwoorde keuze van de matras op een heel ander niveau. We hebben het nu even niet over de kwalitatief hoogstaande standaardmatrassen van de grote merken. Die verkopen we ook. En met dezelfde overtuiging en service. We hebben het dan over bedden die vervaardigd zijn uit natuurlijke materialen waaraan de hoogste eisen mogen worden gesteld. Een matras die individueel wordt samengesteld op basis van de Slaapscan en dus is afgestemd op de persoonlijke SlaapID, wordt gemaakt volgens een geheel ander concept'. In een demonstratiemodel laat hij zien hoe een individuele matras wordt opgebouwd. Onder de toplagen waarin naast wol en natuurrubber ook speciaal geprepareerd paardenhaar is verwerkt. In dit frame worden losse compartimenten geplaatst van grotere of minder grote veerkracht en de juiste samenstelling. Op die manier is het mogelijk om een matras samen te stellen die exact is afgestemd op gewicht en slaapgedrag van de patiënt. Waarbij het natuurlijk mogelijk is om ook een brede matras perfect geschikt te maken voor beide partners'. Met de SlaapID neemt Beddenspecialist De Vos Burchart een unieke positie in de regio in. Ook op het gebied van service en nazorg. 'Want', zegt hij, 'met dit concept kunnen veranderingen eenvoudig worden doorgevoerd. De losse compartimenten kunnen elk moment worden aangepast of worden vervangen. Op die manier biedt de individuele matras gedurende vele jaren een persoonlijk en dus optimaal slaapcomfort.

Musis | 2013 | | pagina 29