8e Jaarg. Donderdag 1 October !885. No. 2290, VERSCHIJNT DAGELIJKS. ÜIj}im*Én (Shwzuht. JmtttithmdKche fertchten. Bureau: Markt, E, 3 5 7. DENEMARKEN. van dit Blad Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2.-— Afzonderlijke Nommerso.u5 Prijs der Advertentiön Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. De jacht op winstgevende betrekkingen is in de Vereenigde Staten misschien nog erger dan in Europa. President Cleveland weigert ech ter de bekwame ambtenaren, die totderepu- bliekeinsche partij behooren, af te zetten, om ze te vervangen door onbekwame democraten. Om een einde te maken aan de knoeierijen der bureaucratie, zal binnen kort bij het Congres een wetsontwerp ingediend worden, om een aantal belangrijke posten bij volks stemming te doen verleenen, terwjjl andere slechts zullen toegekend worden na een open baar examen der candidaten. Dit wetsont werp zal zonder twijfel aanleiding geven tot hevige discussion. De IJslandsche Kamer {Althing) heeft een adres gericht aan den koning van Denemar ken, om dezen te verzoeken de grondwet van 1871 in dezen zin te doen veranderenIJs land zou niet meer afhankelijk zijn van Dene marken, maar een afzonderlijke staat vormen, zooals Noorwegen, en zijne eigene vlag voe ren. Dat adres werd in de Tweede Kamer van IJsland aangenomen met 19 stemmen tegen 15, en in de Eerste Kamer met 7 tegen 1. In Denemarken beweert men, dat in deze zaak noorweegsche invloed in het spel is. TURKIJE. betreffende de verandering van ministerie m uit .and, welke naar aanleiding van «Ie gebeurtenissen in Rumelië en Bulgarije heeft plaats gehad, wcrrden de volgende bijzonder heden medegedeeld Het was ten gevolge van eene bijeenkomst, welke den 22 dezer plaats had tusschen Sever- pacha, Aariii-pacha en den russischen gezant de Nelidofl, en na ontvangst van eene depeche van den Czaar, meldende dat deze de ge beurtenissen in Rumelië afkeurde en den Sultan aanraadde het advies der mogendheden al te wachten, alvorens zijn toevlucht te nemen tot gewelddadige middelen, dat de Sultan be sloot het ministerie-S aïd-pacha te ontslaaD, dat eene militaire tusschenkomst in Rumelië verlangde. De Sultan is altijd een vijand geweest van zulk een optreden, terwijl hij onder andere verboden had, troepen uit het garnizoen van Konstantinopel te nemen. Het nieuwe kabinet is dus meer vredelie vend gezind dan het vorige, en geneigd tot eene toenadering met Rusland. Het gerucht is in om'oop, dat de vrede lievende houding van den Sultan eene zekere ontevredenheid verwekt in het leger. Deze schijnt de te hcud% bespreking der zaak overigens te willen bespoedigen, want de parijsche Temps deelt mede, dat de Sultan aan al de gezanten bij de Mogendheden, die het Berlijnsch tractaat onderteekend hebben, bevel gezonden heeft aan te dringen, dat deze zoo spoedig mogelijk samenkomen om over de gebeurtenissen van het Balkan-schiereiland te beraadslagen. Schiedam, 30 September 1885. Eindelijk, zegt het -RoltNbl.t zullen ook in dezen omtrek de vJeeschprijzen een afslag ondergaan. Eenige dagers te Kralingen heb ben hun klanten aangezegd, dat met 1 Octo ber het vlees'ch 10 Cts per 5 ons afgeslagen zal worden. Nn zal ook Rotterdam wel Diet lang meer achterblijven. En te Schiedam wat zal men daar doen Uit Mill-Hill, in Engeland, wordt gemeld, dat de dag van jongstleden Zaterdag weder om een gedenkwaardige dag was in de ge. schiedenis der Congregatie van den H. Joseph te Mill-Hill, wijl andermaal een tweetal barer leden zich naar bet- uitgestrekte veld van bun apostolischen arbeid begaven. Het zal onge twijfeld het Nederlandsche hart goid doen te weten, dat die twee missionarissen Nederlan ders zijn van welbekenden naam, namelijk de Wel Eerwaarde heeren F. Westerwoudt en Lcj, b, beiutm Vau Aui. .01 üau.. Een groot aantal genocdigden, waaronder leden van de eerste katholieke familiën in Engeland, woonden de plechtigheid bij. Te drie uren begonnen de Vespers, waarra de Hoog- Eerwaarde heer Theophilns Mayer, vic.-gen. van het bisdom van Madras, den kaneel be- steeg, om een kort doch hartelijk woord te spreken tot de belangstellende menigte en tot zijn reisvaardige broeders. Na deze indrukwekkende rede, aldus wordt verder gemeld, had de plechtigheid van den voetkus plaats. Z. D. H. de bisschop van Salford omhtitde eerst da beide jeugdige priesters, wien daarna, voor het altaar staande, eerst door bnn medebroeders van het College en vervolgens door alle mannen, in de kerk tegenwoordig, de voet werd gekust en die broederlijk omhelsd werden. Met het kruis voorop, gingen zij eindelijk in processie naar het station, om de reis te aanvaarden. Nog eenige oogenblikken, een laatste groet, en Mill-Hill bad er weder twee meer op den weg naar de beidansche missiën harer Con gregatie op Borneo afgevaardigd. God be- scherme hen op hnnne reis en scheuke velen het voorrecht, hunne voetstappen te drukken, hun voorbeeld na te volgen. Wij vernemen met genoegen, dat het Z. H. den Paus behaagd heeft, den zeereerw. heer Antonio Baroncini, secretaris der apostolische internuntiatuur te 's-Gravenhage, te benoe men tot Cameriere segreto sopranumerario. Het geschiedt zeer zelden, dat de secreta ris van een der pauselijke legatiën een zoo danige ouderscheiding ontvangt. Maar zij die de welwillendheid, den ijver en de degelijk heid van Mgr Baroncini leerden kennen, en weten hoe bij herhaaldelijk op uitnemende wijze de zaken der internuntiatuur waarnam, zullen met ons overtuigd zijn, dat hier aan een man van ware verdiensten een welver diende belooning gewerd. {Ti) Het wetsontwerp tot vereeniging van Rot terdam en Delfshaven is thans bij de regee ring in behandeling. Behalve te Amsterdam, waar het nu weer rustig scbijat te zijn, hebben in de laatste dagen ook oploopen en rumoerigheden plaats gehad te Assen, te Dordrecht, Tilburg enz. Of er eene bepaalde aanleiding toe is, weet men in de meeste gevallen niet eens. Be halve dat hier en daar ruiten worden inge worpen, hebben ook somtijds vechtpartijen plaatsdit geschiedde o. a. te Zwijndrecbt, r",n 29jarig man erharm«ljjk oyer bet aangezicht wei d gesneden. Men heeit met veel moeite den dader uitgevonden, die smids knecht is, 21 jaar ond. De man, die eergisteren te Amsterdam het pistoolschot loste, tijdens den optocht van het Volkspark naar den Dam, is genaamd Pieter Jacobas Baars, en barbier van zijn vak. De uitdrijving geschiedde na herbaalde waar schuwingen om de vlaggen weg te doen, om dat de overheid daarin het eigenaardige ele ment van een optocht zag, en tot het houden van een optocht was noch vergunning ge vraagd, noch verleend. De politie noodigde dus de lieden uit de vlaggen weg te bergen, en toen dit niet geschiedde, maakte zij zich er met geweld van meester. Een der vlagge- dragers was een zekere Bordelocq. Tegen hem is proces-verhaal opgemaakt wegens ver zet. Gisteren avond togen eokele groepen, meest jongens, zingende door de stad. Op den Dam stonden velen te wachten, alsof er iets bij-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1885 | | pagina 1