er knie cros. aal, wanneer zich de eigenaar niet aanmeldt, moeten worden verkocht. Gisteravond zakte op de Wetering aan den Oudendijk te Kralingen, een 7 jarig jon gentje door het ijs bij werd echter gered. Te Noordeloos werd de achttienjarige dochter van A. de Groot levenloos van onder het ijs op het droge gebracht. Naar wij vernemen, zal de Delftsche gym nastiek- en schermvereeniging Lycurgus op 30 April en 1 Mei a. e. eene uitvoering en wed strijd geven in de stads Doele te Delft, waaraan 15 vereenigingen zullen deelnemen. De examens van de Nederl. Toonkunste- naarsvereeniging znllen dit jaar, omstreeks einde Juli, gebonden worden te's-Gravenhage. Zij die aan een der examens wenschen deel te nemen, moeter zich voor 1 Juli schriftelijk hebben aangemeld bij den heer C. Va" der Linden te Dordrecht, bij wien ook program ma's voor dit examen verkrijgbaar zijn. Gerrit Post, 54 jaren, geboren en wonende te Leider, werkman, heeft sedert eenigentijd aijn woonplaats verloten. Namens zijn familiebetrekkingen, verzoekt do commissaris van politie te Leiden bericht van zijn verblijfplaats. Ook de gemeente Reitzam c. a. heeft zich met haren predikant Ploos van Amstel afge scheiden van de Nederlandsche Hervormde Kerk. Op de hardrijderij, door mannen en vrou wen te Tjalbert den 14den dezer gehouden, is de prijs behaald door Pieter Bruinsma van Lemmer met Dora de Yries van Sneek. Pre mie: Popke Kool met Engeltje Kool van Ondega (broader en zuBter). Twintig paren namen deel aan den wedstrijd. Hoe onbeschaamd de zoutsmokkelaars in Noord-Brabant ziju, kan blijken uit de vol gende advertentie, voorkomende in de A. Brei. Ct. van gisteren: »In deze courant van 21 Jan. 11. is door de rijkspolitie te Zandert bericht, dat zij 14 smokkelaars in banden had gekregen. Dit is belijden de waarheid, want bedoelde 14 per sonen, d:e deel uitmaakten van een komplot van dertig personeD, waren verraden door zekeren P. v. Z, en bleven op minstens 1000 meter afstntds van den maréchansséa Ver hagen, zoodat deze hen niet kon herkennen. ■>De 14 Zoutsmtk keiaars.' Van wege de Rijkspolitie in Breda wordt opneming gedaan van het getal werklieden, die dts zomers en des winters gemiddeld in da verschillende fabrieken werkzaam zijn. Naar men wil, zou deze opneming plaats hebben, o.n met het oog op eveatuecle rustverstorin gen, steeds het noodige getal maiéohaussées beschikbaar te hebben. I «ooaowiwa- VL AARDINGEN. Aan den Schiodumschen dijk, onder deze gemeente, is Zaterdag-avond een grijsaard, die alleen te huis en bij de gloeiende kachel in slaap gevallen was, ver brand. De viouw vond hem dood ea het lichaam met brandwonden overdekt. ROTTERDAM. Heden is voor de arr. recht bank alhier in zake de bekende schutterij- quaestie door den advocaat van kolonel Knight, mr. G. C- Borger, de eisch herhaald tot afgifte der muziek-bibliotheek en muziek-instrumen ten, toebehoorende aan de officieren-societeit en zich in het gebouw dezer sociëteit bevin dende. Over veertien dagen znllen de gronden, waarop het bestnnr der officieren-sociëteit zich tegen dezen eisch verzet, worden uiteengezet en voorgedragen voor den advocaat van het bestnnr, mr. M. L. A. Vortsman. In de afgeloopen week werden er aan de fabriek van den heer Wiltou, alhier, proeven genomen met een ijsmachine, welke uitstekend zijn geslaagd; in 2 unrtijds wer den er 15 16 kilo's ijs mede vervaa- digd. Deze machine is vervaardigd aan de fabriek van de firma Schmidt, Kracz Co, Nordhansen, en geleverd door de agenten Remy Bienfait alhier. Naar men verneemt, is deze machine bestemd voor een onzer groote stoomboot-maatschappijen. 's-GRAVENHAGE, Op 's Koning) aan staanden verjaardag is er 's namiddags te 5Ya nur gala-diner ten Hove, van circa 50 couvert?. AMSTERDAM. Een grootvader heeft in beschonken toestand op de Brangracht zjjn kleinzoon, met wien hij twist had gekregen, zoodanig geschopt, dat deze per brancard naar het Gasthuis moest worden vervoerd. De buren namen inmiddels den groot/ader onderhanden en ranselden hem zoo geducht af, dat hij bij het politiebureau een klacht ging indienen. Intnsscben zal men daar ook met hem-zelven wel e-m eitje te pellen gehad hebben. EDAM. De voorloopige werkzaamheden voor den bouw van bet fort aan den noor delijken oever van de haven alhier hebben een aanvang genomen. DRIEBERGEN. Dezer dagen herdacht de heer M ;enk den dag, waarop hij 50 jaren geleden, zich in de geneeskundige praktijk vestigde. De pogingen, door een%e heeren in 't werk gesteld om dezen dag voor den ju bilaris niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, waren prachtig gesteund. Men overhandigde den feestvierende een album, de namen be vattende van ben, die dooreen stoffelijk blijk hun hulde wenschteu te brengea aan den man, die zoo'n langen levensloop achter zich had en zich steeds gekenmerkt heelt dnor lietde en ijver voor zijn zaak. ZUTPHEN. Zaterdag i3 alh'er eene hard rijderij gehouden tnsscben jongens van de H. B. school en het Gymnasium. De wed strijd was zeer opgewekt, er waren 25 deel nemers. Gisteren werd bij bet binnenkomen van een trein door het personeel, dat zich in den bagagewagen bevond, eon schok gevoeld. Ver onderstellende dat iets aan den weg mankeerde, werden maatregelen geaomen om do veilig heid van den volgenden trein, die in aantocht was, te vei zekeren. Bij onderzoek bleek, dat twee vrouwelijke personen onder dea trein waren geraakt. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen, waardoor van de eere slechts den dood en van de andere zware ver wonding am een der beenen kon worden ge constateerd. DEVENTER. Albkr is een hardrijderij op schaatsen gehouden voor onderofficieren en minderen van hetgitrniroen. De huzaren-muziek vroolijkte het opgewekte feest op. Er waren 80 deelnemers aan de hardrijderij. NIEUW-LEKKERLAND. Door den heer L. Smit en echtgenoote, ambachtsheer en vrcuw dezer gemeente, is, bij gelegenheid van hun 50-jarig buweljjk, aan deze gemeente een oude mannen- en vrouwen en weeshuis geschonken. Het sierlijke gebouw is in do vorige week in gebruik gesteld. KRUISLAND. Een hevige brand ontstond gisteren bij den arbeider v. E., die zoo snel in hevigheid toenam, dat huis en schuur spoedig een prooi der vlammen werden. De vrouw, die ziek te bed lag, en het kind, dat bij haar sliep, zijn gelukkig, bijtijds gered. Huis en schuur, ongeveer ter waarde van f 600, waren tegen brandschade verzekerd, de inboe del niet. HARDEGARIJP. De leden der alhier be staande ijsclub hielden in het laatst der vo rige week onderling een hardrijderij op schaat sen. Ouder hen die zich voor den wedstrijd hadden aangegeven, behoorde ook de een-en- negentigjarige Edze E. Westra. En waarljjk, op den bepaalden tijd verscheen hij op de buan en volbracht den rit tegen den hem ten deel gevallen mededinger. Liter reed bij nog menigmaal de baan langs en bewoog zich ver der op «chaitsen onder het publiek. Toen de prijzen werden uitgereikt, werd ook aan dezen nog zoo stevigen grijsaard een prijs ter hand gesteld. EL ST. Gistermorgen werd bij de eerste schouw onder dtze gemeente op den spoor weg het verminkte lijk van eene oude vrouw gevonden. Het word opgemerkt vóór het pas- seeren van den eersten van Arnhem komen den trein, zoodat is aan te re.men, dat bet overrijden door den laatsten trein naar Arn hem van eergisteren avond beeft plaats gehad. Het lichaam was letterlijk in tweeën geschei den. BEZOOTJEN. De dienstbode van den heer A. had Zaterdag avond in bare kamer eene stoof met vuur men zegt hriquettea laten staan. Deu volgenden ochtend werd zij geheel bewusteloos in haar bed gevonden, en thans nog is zij Diet geheel buiten ge vaar. Bij een grooien Newi'oundlandschen hond, die den ntcht ook in die kamer had doorge bracht, was geen leven meer te bespeuren. ROZENDAAL. Een ernstig ongeluk trof gis teren-avond den jeugdigen werkman J. v. S. in de kanöijfabriek der firma Castelot Co., alhier. Doordien hij dicht bij een drijf riem kwam, bleef hij er met de kleederen aan haken en werd in een oogweuk met kracht om de as geslingerd, zoodat hij be- wnste'oos en inwendig zwaar gekwetst neder- viel. Zijn toest nd is zorgelijk. ZUNDERT. Vrijdag namiddag was zekere J. O. uit deze gemeen te met paard cn kar naar Stanadaar buiten op weg. Hij wilde een der boefijzers van het paard een weinig vaster slaan, toen het paard eensklaps doorreed en de zware kar ben man over het lichaam ging- De ongelukkige werd meer dood dan levend opgenomen en nair het gasthuis te Uudenboscb overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. OSS. Dinsdag werd van hier een twee-en- twintigjarige dienstbode gevankelijk naar 's Bosch getransporteerd, daar zij baar mees tere", een weduwe die een manufactuurwinkel drijft, op schandelijke wijze had bestolen. Door een anoniemen brief gewaarschuwd, dat zö zooveel naar haar ouders zond, achtte roe» het noodig, eeu onderzoek in te stellen, eu gebruikte daartoe den tijd, dat de meid naa* de kerk was. Bij het openen van den kotfjr vond men daarin niet alleen eenige goederen uit den winkel, maar ook f 140 asn gel''' Bovendien vond men een brief van de moede1" waarin deze aan haar dochter schreef, dat zë vooreerst maar niet meer moest zenden, doch dat zij bij die menschen moest blijven, de'1' deze goede lui waren. Hoewel zij aanvankelfl niet wilde bekennen, viel zij bij het vei schijn00 der politie toch spoedig door de mand. li Naar de Maas en Roerb. verneemt, oer Mgr Anzer steeds toevende in het buis te Steyl, waar. volgens het Venl. Z. D. H. aan de talrijke dnitsche leerlij6

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2