dtanjjde iterate. Vissoherij-berichten. Gedachten. vens ia aan dien heer opgedragen, het maken "*an plannen voor de nitbreiding van do ba- "Ven. BEEKBERGEN'. Gisterenmiddag brandde alhier tot den grond af de landbonwerswooing ■Van L. van de Lel. Het waa door den snellen Toortgang van den brand niet mogelijk, al het vee te redden. Alles was verzekerd. SOHOONEBEEK. Heeft de heer H. J. Hekman, een onzer jagers, meer dan eens een korhoen bemachtigd, zoo gemakkelijk Als vóór eenige dagen is hjj er zeker nooit Aangekomen. Een prachtig exemplaar dezer Vogelsoort 't was een haan kwam toen, Achtervolgd door een valk, een schuilplaats zoeken in de schuur zijner woning. De vluch teling werd gevangen eu present gedaan, later nog eens cadeau gegeven, en bevindt zich thans op verreu afstand van hier, bij eeu liefhebber van gevogelte, die 't beest in hat leven hoopt te kunuen houden. DEVENTER. Zondag-avond, bij het Lof in de R. K. kerk alhiar, is voor de armen o. a. van een onbekende een bankbiljet van f-300 gecollecteerd. TIETJERKSTE RADEEL. In deze en aan grenzende gemeenten zijn tegenwoordig zoo- Veel wilde ganzen, dat óéu vogelvanger, naar men meldt, reeds meer dan 300 van die dieren heeft gevangen. Ouden van dagen heugt het niet, ooit zóóveel ganzen gezien te hebben. Voor den greidboer is het van belang, dat zij in grooten getale worden gevangen. KATENDREGHT. Op de scheepstimmer werf van de heeren Rijkee Co, alhier, is de kiel gelegd voor een ijzeren rijn schip, ongeveer kOO last groot. HATTUM. Door den Gemeenteraad was f 1000 toegestaan tot bestrijding van de kosten van het uitvoeren van openbare werken (ontginning en verbetering van gemeente gronden enz Wegens voortdurend werkgebrek heeft de Rtad in zijn heden gehouden vergadering be sloten, dit bedrag met nog f 1000 te ver- hoogen. Niettegenstaande de weersgesteldheid voor bet, verrichten van grondwerk niet gunstig is, worden de werkzaamheden krachtdadig voort gezet. In de afgelcopen week waren dagelijks 96 personen (hoofden van huisgezinnen en kost- winnende zoons van weduwen) bezig met het omzetten en verwerken van grond, als mede met het graven van slooten. OOTMARSUM. In de stoomhoutzaagmolen van den heer De Jong had eergisteren eene dienstmeid het ongeluk, te kort bij een drijf riem te komen, welke haar kleederen pakte; driemaal werd zij rondgeslingerd, en deklee- ren werden haar van het lichaam gescheurd. Zij verkeert, alhoewel nog levend, in gevaar lijken toestand. 8NEEK. De commissaris van politie heeft beslag gelegd op het lijk van eeu bejaard man, die gestorven zou zijn aan de gevolgen van den val van een hooizolder, vermoedelijk veroorzaakt door toedoen van den schoonzoon des overledenen. Er heeft reeds eeu gerechtelijk onderzoek plaats. WIRDUW. (Pr.) Bij den landbouwer B. W. Bruinsma zijn reeds acht jonge eenden uitgebroeid, terwijl hij nog twee andere eenden aan den leg heeft. 's-HERTOGENBOSCH. De Minister van °Orlog heeft kennis gegeven, dat, te beginnen op 24 Februari a. s-, enne militaire commis sie eenige plaatsen jd Noord-Brabant zal be zoeken, ten einde te trachten aldaar eenige voor don krijgsdienst geschikte paarden te koopen. ZEVENBERGEN. De pokken bljjven hier nog steeds heerschen. Gisteren stonden weder twee lijken boven aarde. Opmerkeljjk is het zeker te noemen, dat tot op heden nog geen enkel geval zieh voordeed in de kom der gemeente. KRALINGSCHE VEER, 17 Februari. Als een bewijs, dat de klachten omtrent de slechte zalmvangst niet overdreven zijn, diene het volgende Door de zes groote zalmvisaoherijen, die hier huune zalm ter markt brengen, werd in de week van 8 tot 13 Februari slechts f400 besomd, terwjjl het in de vorige weken van 1 Jannari af gemiddeld weinig of niets beter was. Rekent men nu dat zulk eene zegenvisscherij per week aan arbeidsloon, onderhond van netten, vaartuigen, machines enz. meer dan f 1000 noodig heeft, ongeacht nog do hooge pachtsom, die voor het vischwator moet wor den opgebracht, dan behoeft het geen betoog dat de zalmvisscherijen tot nn toe aan de nieuwe pachters groote schade veroorzaken. En dat met het zalmtractaat in het voor uitzicht Het is te vreezen dat wanneer het zalmtractaat door de Tweede Kamer aange nomen wordt, ook deze tak van industrie, waarbij vele handen in den laatsten tijd ar beid vonden en brood verdienden, in ons vaderland zal gaan kwijnen, ja misschien verloren zal gaan. SCHEVENINGEN, 17 Februari. Heden zjjn 5 loggers van diverse reeders aan, die huune versche viach aan den wal deden bren gen en van f 100 tot f 140 besomden. Nog een 10-tal schuiten kwamen na ons vorig bericht aan enkele vischten hier en anderen om de Noordde eerste maakten f45 tot f50 be!otnmir,g, de anderen f70 tot f 100. HUIZEN, 16 Februari. Gedurende de afgeloopen week stond de visscherij tenge volge van het ijs, dat zich een gezicht ver in zee uitstrekt, bijna geheel stil. Het eenige wat men koD doen eu ook deed, was hier en daar gaten in het ij8 te hakken, waardoor men gelegenheid kreeg te spieringen, wat een niet te versma den voord"eltje oplevert. De spiering wordt in omliggende plaatsen gevent voor f 0.60 a f 0.70 de honderd stuks. Als bottelier met koksmaat kijft, dan boort men waar de boter blijft. Zoo weet het publiek dan nu, zonder dat wij het behoefden te vertellen, dat onze Haagscho liberale pers de sociaal-democratie steunt door baar aan voerders in bezoldigden dienst te nemen. Haar sympathie voor zulke personen, bij elke gelegenheid am het licht tredende, is thans volkomen verklaard. Wie weel of men nn nog niet eens verneemt, dat zij ook tot weerstandskassen, strijdpennin- gen en dergelijk moois ook haar bijdragen levert! Dbl Een meisje in Alb'asserdam kan drie keer per jaar haar geboortedag herdenken. Volgens den burgerlijken stand is zij geboren 1 Oct. 1874, volgens haar vader en moeder 10 Oct. van datzelfde jaar eu volgens bair vaccina tiebewijs 28 Oct. 1875. Tot directeur van het Genootschap der H. Kiadsheid, in do plaats van wijlen Mgr Du Fougcrais, is benoemd de eerw. heer De- mimuid, professor der universiteit van Parjjs. In 1881 heeft prof. Demimuid te Rome in het Colloce van Saint Louis des Frar^ais ge durende de Vasten de meditatiën gehouden en door zijn wegsleepende welsprekendheid aldaar aller harten gewonnen. Op de tentoonstelling van schilderijen, te Berlijn in 1878 gehouden, bewonderde iedereen het prachtige portret van Richter, prinses Von Cirolath-Benthen, geboren prinses Eli sabeth Von Hatzfeldt-T'achenberg voorstellen de. Onder de bewonderaars bevond zich ook graaf Herbert Von Bismarck, en men zegt, dat deze bewondering de aanleiding is ge weest van zijn huwelijk met genoemde prinses, ongeveer vier of vijf weken geleden onder bijzondere omstandigheden gesloten. Te Chrudim, in Bobemeu, is dezer dagen een 27jarig mau opgehangen, die ter dood veroordeeld werd wegens moord op zijn vader, zijn moeder, zijn grootvader, zijn grootmoeder en zijn kind. Hij hield tot het laatste oogen- blik vol, dat hij onschuldig was, en dat zijn vrouw den vijfvoudigen moord pleegde. Den 8sten Febrnari waren de hooge bergen in de omgeving van Tauger (Marokko) met sneeuw bedekt, welke tot 's avonds bleef liggen, bedert 25 jaren was dit de eerste maal, dat in het noordelijk gedeelte van Marokko sneeuw gevallen is. In de stad Tanger, waar slechts enkele sneeuwvlokken vielen, was de tempe ratuur tot 11/2 graad Reaumur gedaald. De oostenrijksche bark Kraljevicavan Mar seille naar New-York koers zettende, is verleden Donderdag op de kust van New-Jersey vergaan. Acht van de opvarenden verdronken. Van de bemanning der reddingsbooten kwamen bij de pogingen om hulp te verleenen, drieman om. In VI/ ombwell's menagerie te Liverpool is een jonge leeuw gezoogd en uitmuntend ver pleegd door een hond. De welp is nu drie maanden oud, versmaadt haar natuurlijk voedsel, rauw vleesch, en is daarentegen verzot op gekookt voedsel, vooral groenten van al lerlei aard, terwjjl het dier met welbehagen thee slurpt. Hot beest volgt zijn oppasser trouw als een hond. Als een middel tegen zwaarlijvigheid, te- veelt eon inzender in de Pall Mall Gazette eene buur van vleesch en warm water aan. Op raad van een New-Yorksch geneesheer, drenk hij zeventien weken lar g niets anders dan heet water (hetgeen minstens een unr vóór eiken maaltijd gebruikt moest worden) tolkens 1 lVg kan, en at uitsluitend mager ossenvle^scb, 4 a 5 pond per dag. Dr. Salis bury, de Amerikaansche geneesheer die de kuur uitdacht, hecht vooral veel gewicht aan het gebruik van warm water, a's het beste middel tot inwendige zuivering van het lichaam. De uitkomsten der fennr, welke de genezen zwaarlijvige, ten algemeenen nntte, wereld- kuudig maakt, is, dat hij zeer aanmerkelijk in gewicht en omvang is afgenomen, en dat hij genezen is van een maag- en nierkwaal, waaraan hij langen tijd leedkortom, dat de vroeger sukkelende man nu volkomen gezond is. De inzender deelt alleen de feiten mede, zonder eenig wetenschappelijk oordeel te vel len. Maar hij oppert de vraag, of het niet wenjcbelijk zon zijn voor Enropeesche ge neeskundigen, om naar New-York te gaan, en daar Dr. Salisbury's geneeswijze te bestu- deeten. Hij, ie niet vergevensgezind is jegens an deren, breekt de brug af wa rover hij zelf heen moetwant iedereen heeft wel eenmaal vergiffenis noodig.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3