fctmgde Financieele Mededeelingen. Lanct- en Tuinbouw. V issoiierij -Derieiiten. Armenzorg. Vervolg Binnenland. H. Fesier, 's avonds naar hare woonplaats Kerkwijk terngkeerende, schijnt, door de duisternis, misleid, in eene wetering geraakt en verdronken te zijn. Gisteren morgen is haar lijk opgevischt. DEVENTER. Dooreen honderdtal schutters is aan den afgetreden majoor-kommandant ean souvenir aangeboden in den vorm van een prachtig cuivre-polibeeld op voetstuk, met inscriptie. HEERENVEEN. Bij eene gisteren alhitr ge- honden hardrijderij op schaatsen, uitgeschre ven door de ijselub Halfwaren 27 rijders. De prijs werd behaald door Mark Kingma, de premie door Benedietns Kingma (broeders), van Gronw. EMMEN. Onder deze gemeente niet ver van de prnisisehe grenzen, is het lijk ge vonden van een jongen man. De bloedsporen kon mrn tot in Pruisen volgen. De justitie uit Assen heeft zich de zaak aangetrokken, daar hier aan een misdaad moet gedacht wor den. Van den vermoedolijken dader is tot nu toe niets bekend. NIJMEGEN. Eergisterenavond omstreeks 8*/g unr ontstond er in de behuizinge en stalling van den sleeper J. Jacobs, Achter- de-Vischnmrkt brand, die met behulp van ettelijke stralen uit de Nijmeegsche water leiding weldra bedwongen was, zoodat hij zich bepaalde tot de stalling en hooizolders. Wat van het hooi en stroo niet verbrandde, werd door waterschade vernield, terwijl het gebouw aanmerkeljjke schade bekwam. De paai den konden met veel moeit9 gered worden, alsook de aanwezige voertuigen. Huis en in boedel zijn bij de 's-Hertogenbossche Brand waarborgmaatschappijen verzekerd, doch het hooi, stroo en de staJgereedschappeu niet. Oorzaak onbekend. NUNSPEET. Bij de in deze week gebonden jacht op grof wild zjjn door het jachtgezel schap van het Vierhouterbosch 9 herten ge schoten. ELST. Door eeue Commissie die deze week alhier zitting hield, ten einde eenige ge schikte remontepaarden aan te koopen, is slechts één van de 68 paarden, die aangeboden werden, goedgekeurd. GRAMSBERG. Een zevental ingezetenen dezer gemeente moesten Dinsdag als getnigen voor de rechtbank te Zwolle verschijnen. Daar toe begaf men zich met twee rijtnigen naar laatstgenoemde plaats. Te Dedemsvaart ont dekte men, dat de vier personen in het ach terste rijtuig volkomen bedwelmd waren door de kolendamp van een stoof met vuur, in het rïjtoig geplaatst. Door spoedig aangebrachte iralp zijn zij weder bijgekomen en werd de reis vervolgd. COLIJNSPLAAT. De bemoeiingen van den Burgemeester ter werkverschaffing aan vele behoeftigen zijn met den besten uitslag be kroond. Het Bestnnr van den polder Ood-Noord- Beveland heeft aan de werkzaamheden zulk een uitbreiding gegeven, dat reeds een 70tal arbeiders daar volop werk vinden. Naar aanleiding van den aandrang, door Rusland op de Porte geoefend ten aanzien van het afbetaleii der nog voor de schadeloos stelling van wege den Russisch-Tarkschen oorlog verschuldigde sommen, heeft de Turfe- sche regeering (volgens den Phare du Bos- fhort) voor de provinciën, wier opbrengsten tea behoeve van die nitkeering aangewezen *ijn, maatregelen genomen, ten einde eene «poedige invordering der tienden te bevorde ren. De uit dezen hoofde ontvangen bedragen aioeten voor het einde van Febr. aan den minister van financiën worden overgemaakt, en deze zal zorgen, dat zij in het begin van Maart aan het Russische gezantschap worden uitgekeerd. Tot staving der bewering dat, do land bouw in Limburg in kwijnenden toestand verkeert, kan wel strekken dat in het jongste nummer van den Limburger Courier niet minder dan 73 vee- en akker-verkoopingen worden aangekondigd, waarvan de aanleiding alleen te vinden is in de verkoopars, die het akkerbedrijf niet langer zullen uitoefenen. PERNIS. Binnen de sloep Onderneming stnnman G. Jongejan, met 300 kabeljauwen en lengen, en eene partij schelviscb, waarvoor f 800 is besocud. Te Antwerpen werd de vorige week voor levende kabeljauw slechts f 1.10 besteed, tegen i'1.70 te Rotterdam. S0HEVENINGEN. Een 20-tal schuiten zjjn aangekomenenkele hebben flinke levende visch. De besommingen varieeren van f 50 tot f 100 KRALINGSCHE VEER, Heden ochtend werden aan de markt alhier aangevoerd 62 zalmen, die voor f 1.50 per 1/3 kilo werden verkocht. Men zal zich herinneren, dat bij de behan deling vau het wetsontwerp tot vastlegging van de nitkeering der personeele belasting eene levendige gedachtenwisseling met betrek king tot het armwezen in Friesland plaats greep. Die aangelegenheid vindt men nador behan deld en toegelicht in het verslag omtrent de verrichtingen van het armbestuur, thans aan de Tweede Kamer toegezonden. Uit hetgeen daarin met betrekking tot den toestand van h3t armwezen in Friesland is medegedeeld, worden de volgende conolusiën getrokken. lo. In Friesland zijn de snbsidiën uit de ge meentekassen aan instellingen van weldadig heid toegekend belangrijk hooger dan in de overige provinciën. 2o. In Freisland zijn de uitgaven door kerke lijke armbesturen voor bedeeling gedaan veel lager dan die, gedaan door de burgelijke arm besturen, terwijl in Znid-Holland en Gelderland de uitgaven door de kerkelijke besturen daaren tegen belangrijk hooger zijn dan die der bur gerlijke. 3o. In Friesland zijn door de gemeente en armbesturen van verschillenden aard te zamen veel meer personen bedeeld dan in Znid-Holland Gelderland en Groningen, terwijl ook de uit gaven dier bedeeling per inwoner berekend in eerstgenoemde provincie veel hooger waren dau in de drie laatstgenoemde gewesten. -—Door een geacht ingezetene van Rozendaal is voor alle armen aldaar aan de spijskokerij uitgedeeld een groot portie boonen met pnik inlandsch spek, welke milde gift a. g. Dinsdag zal worden hernieuwd. Aan den heer Gladstone zond onlangs een fabrikant, de heer Keswick, een 39 duim langen wandelstok van oederhout, waarin een potlood van die lengte, omstreeks een halven dnim dik, zich bevond. De stok is voorzien van een zilveren band met «en berijmde inscriptie. Eergieterenmiddel reed een jong meisje met een wagen met mosselen door de Bata- viastraat te Antwerpen en hoorde daar spre ken over de loterij der Antwerpsche tentoon- elelling. Ja, zeide zij, ik heb ook een lot, maar ik heb niets geleerd en kan dus niet zien of er iets op geyallen is. Een aantal vrienden, in een nabijgelegen neiberg, namen dit werk op zich en men bevond dat het nummer 91054 vooi 25000 francs kauten was ten deel gevallen. Het meisje zal dus 22,500 fraucs kunnen ont vangen. 10% van de aangegeven waarde moet de winner verliezen, wanneer hij den prijs in geld verlangt. De ontroering te beschrij ven van het meisje op dat oogenblik, zegt een ooggetuige, is onmogelijk. Bevende knoopte zij het kostbare briefje in haar zakdoek en vergezeld van een groote menigte,nam zij deu wagen op en reed snel naar huis. Men zegt, dat er reeds vijf-en-twintig preten denten waren, naar hare hand. De trom is weder bij het belgische leger ngevoerd. Dezer dagen hielde de trom nel- slagers voor de eerste maal hnn plechtigen intocht te Brussel, waar men sinds 12 jaren de groote trom niet meer had hooren roeren (behalve natuurlijk in overdrachtelijken zin). De nieuwsgierigheid was groot. Het regi. grenadiers was mtgernkt met de stafmu- ziek en 36 tamboers. Onderweg was het door de Koningin geiuspecteerd, waarop de intocht volgde. Voorop reed de minister van Oorlog met de generaals. Toen volgde de tamboer majoor, een kerel als een boom met gratie hanteerde hij de stokken, er werd getrommeld en geblazen naar hartelust. Achter het regi ment kwamen de andere tamboers-majoor en, tot viering van deze „premiere", de trouw# gade van den tamboer-majoor achteraan. Het hof van Saint Pierre (Frankrijk) heeft een tienjarigen knaap, Arthur Belon, tot zeven jaar opsluiting in een verbeterhuis ver oordeeld, daar hij een zesjarig meisje Thé- rèse Zanny, om een beschuit had vermoord, door haar met een touw half te worgen en haar vervolgens van een hoogte te stooten. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrij dag 26 Februari 1886 des namiddags kwart voor twee uren. Afwezig do heeren J. A. Nolet, J. Vrijland, P. Melshers en P. Loopuijt. De notnlen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Lezing en kennisneming van ingezonden stukken. Tot Onderwijzeres 3e klasse aan de Lagere School wordt benoemd Mej. A. P. van der Hoeven en tot Onderwijzer» van dezelfde klasse de heeren W. L. van Vlaardingen en H. A. van Balen. Aan acht werklieden, die zich bij een blns- siching van brand aan de Nieuwe Haven hebben verdienstelijk gemaakt, wordt f 1.50 ieder toegekend. Wordt op voorstel van B. en W. besloten d«n heer kommandaDt der Schutterij machti ging te verleenen een aantal onbruikbare muziekinstrumenten te doen ver koopen. Is ingekomen een antwoord van de Direc tie der scheepstimmerwerf de Nijverheid op de aanmerking, dat de bij haar in huur ge weest zijnde terreinen 3185 Centiaren kleiner zijn geworden dan die door haar bij het aan vaarden der hnur zijn in gebruik genomen. Genoemde Directie schreef deze omstandigheid aan wegspoeUng, en dus aan force majeure toe. Over deze zaak zal in een volgende Ver gadering worden beraadslaagd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3