9e Jaarg. Zondag 7 en Maandag 8 Maart 1886. No, 2421. Bij dit Hommer behoort een Bfivoepl. VERSCHIJNT DAGELIJKS. m^meen ©wpcht. Bureau: Markt, E, 3 57. NIEUWE SCHI Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 AMERIKA, Het wetsontwerp van Morrison tot verlaging der tarieven vindt groote tegenstand men acht de aanneming onwaarschijnlijk. De trambeambten te New-York hebben het werk geslaakt. Toen de maatschappijen ande ren aanstelden vielen de werkstakers de wagens aan en versperden den doorgang, er rijdt thans geen enkele tram te New-York of Brook lyn. Duizend politieagenten bedwingen de oproerlingen, zij eischen hooger loon en af danking van de directeuren tegen wie ze grieven hebben. De vervolging der Chineezen in Amerika dreigt de regeering der Unie in moeielijk- heden met China te brengen, de chineezen te Canton dreigen met weerwraak. Thomas Vidal is tot president van Uraguay gekozen er heerscht volkomen rust in de republiek. BELGIË. Tengevolge van het overlijden van burg graaf Vilain XIIII moet er een verkiezing voor den Senaat plaats hebben in het district St. -nicolaas, dat hij sedert jaren vertegenwoor digde. De oud-minister Malou afgevaardigde ter Tweede Kamer voor St. Nicolaas, heeft zijn verlangen te kennen gegeven om in den Senaat, waarin hij vroeger zitting had terug te keeren. Dientengevolge is hij in het district kandidaat gesteld en heeft hij zijn ontslag als lid der Kamer ingediend, zoodat nu tege lijkertijd te St. Nicolaas ook de verkiezing voor de Kamer zal plaats hebben. De bur gemeester dier plaats de heer van Naemen stelt z ch voor de plaats van Malou in de Tweede Kamer te bezetten. In de kleine stad Ronsse hebben ern stige onlusten plaats gehad. De wevers der wolfabrieken aldaar deden een aanval op het hotel, waar de uitvinder van een bijzonder verfstelsel verbleef. De ruiterij uit Ouden aarde, die ter hulp geroepen werd, dreet de oproerlingen uiteen daarbij werd een kapitein der jagers te paard zwaar gekwetst. DUITSCHLAND. Nadat gisteren nog in den Rijksdag Eugène Richter tegen het ontwerp van monopolie dei- sterke drank had gesproken en op de ver werping reeds bij de eerste lezing had aan gedrongen en de conservatief von Wedell Ma chow het verdedigd had werd heden de beraadslaging voortgezet. De afwezigheid van Bismarck wordt verklaard door zijne onge- Prijs der Advertentien Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. steldheid, rheumatische pijn in borst en schou ders, waaraan hij sedert drie dagen lijdende is. Namens de nationaal-liberalen verklaard» thans de heer Buhl, dat het ontwerp voor hen onaannemelijk was, doch dat zij in een verhoogde belasting van het gedistilleerd zou den toestemmen. De minister van financiën weerlegde nog maals de sprekers, die eergisteren en gisteren het monopolie bestreden hadden. De Beier- sclie afgevaardigde Lerchenfeldt, betoogde dat de Beieren overtuigd zijn van de noodzake lijkheid eener versterking der Rijksinkomsten en dat zij daartoe de belasting in den vorm van jbet monopolie als het beste middel be schouwden. Hij meende, dat de tegenstanders van bet ontwerp tot beter inzicht zouden komen als eenmaal het monopolie ingevoerd was. De Polen verklaarden bij monde van den afgevaardigde Spaniecki, dat zij hunne beslissing voorbehouden tot de zaak in een verder stadium zoude getreden zijn. Namens de Elzassers betoogde de heer Simonis, dat het monopolie door hen niet kan worden aangenomen. Daarop werd het debat gesloten het zou heden worden voortgezet. In de commissie van het Pruisisch Hee- ïenhuis, die met het onderzoek van het nieuwe kerkelijkpolitieke wetsontwerp is belast, doet de uiterste linkerzijde alle pogingen om het ontwerp in het belang van den Kuiturkampf te wijzigen. Mgr. Kopp zal daarentegen alles in het werk stellen, opdat het tot wet ver heven zoo gunstig mogelijk voor de Kerk zij. Zijne besprekingen met de regeering, in 't bij zonder met den minister van eeredienst von Gosler gaan steeds voort. Deze week bad hij ook een audiëntie bij den Duitsclien Kroon prins. ENGELAND. Lord Randolph Churchill, die onlangs op zijn reis in Ierland trachtte verdeeldheid onder de Ieren te brengen, heeft thans gemeend zijne landgenooten tegen het gevaar, dat hun van dit land dreigde te waarschuwen. Gis teren zeide hij in het Lagerhuis, dat er in Ierland twee regeeringen zijn een van de natio nalisten en een van de Koningin, welke laatst» machteloos is. Al hielden de Nationalisten zich thans rustig, zij zouden den strijd op nieuw beginnen als de voorstellen der regee- ring hun niet voldoende schenen, een strijd op leven en dood voor het herstel der orde zal dan aanvangen. Het ontwerp tot het verleenen van schade vergoeding door de regeering aan hen, die door het oproer op 8 Februari hebben ge eden werd met 106 tegen 79 stemmen aan genomen. Door het hof van Assisen werden gisteren acht personen schuldig bevonden aan de wanordelijkheden te Londen op den dag, een werd veroordeeld tot vijfjaar, drie tot achttien maanden en de overige tot termijnen tusschen twaalf en drie maanden tuchthuisstraf. De socialisten te Salford en Manchester hebben tegen Zondag eene meeting uitgeschre ven van alle arbeiders met of zonder werk, zij willen de regeering verzoeken werk te verschaffen vcor hen, die naar hun zeggen van honger omkomen door het uitvoeren van groote openbare werken tot oen billijk loon voor de werklieden. In het lagerhuis stelde Laboucbère een motie voor, bevattende, dat het erfelijk lid maatschap van het parlement met de tegen woordige beginselen niet is te vereenigen. Gladstone bestreed ze als te ver gaande wel is een hervorming van het Hoogerhuis ge- wenscht, maar het eifelijk begin el moet wor den behouden Door de aanneming dezer motie zou het huis zich voor de latere behandeling dezer kwestie de banden binden. Ten slotte werd de motie verworpen met 202 tegen 166 stemmen. Een voor onze Nederlandsche palinghan delaars gunstige beslissing werd gei omen door de aanneming van de bill, waarbij voor aal en paling ren uitzondering wordt gemaakt op het voor riviervisch geldende verbod ge durende drie maanden n:et te visscben. Ihe Standard meldt, dat een depêche onderweg is aan lord Dufferin, behelzende de machtiging van de Regeering tot inlijving van Birma bij het Indische Rijk, op grond dat de proclamatie van 1 Jan., waari i een vcor- loopige administratie van het land wordt voorgeschreven, niet als voldoende kan worden beschouwd met het oog op de in vele dis tricten des lands nog niet her-telde rust. Nadere berichten omtrent het gure weer in Enge and. Het noorden des lands wordt nog altijd door de sneeuw geteisterd. Ver scheiden reizigers, die zich in de bedolven treinen bevonden, deelen treffende hijzonder- heden mede omtrent het lijden dat zij hebben doorstaan. Een der treinen in het graaf chap Northumberland is gedurende 48 uren onder de sneeuw bedolven geweest. De uitg hon gerde reizigers drongen in de goederenwagens, waarin zich verscheiden manden met vogels bevonden; van het gevogelte maak e men zich meester; het werd geroosterd aan h't vuur der locomotief en met het wa'er vau de verwarmingsstoven leschto men zijn doist. Veel vee kwam van gebr k om Do tabaks- en snuiffabriek van de hh. Goodbody te Tullamore (Ierland) werd gis-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1