9e Jaar;;. Vrijdag 12 Maart 1886. No. 2425. VERSCH IJ NÈT D AG'E LIJ K S. Stfpnwn:- GDwpcht. Bureau: Markt, E, 3 57. NIEUWE SCHI Prijs van dit Blad: voor Schiedam per 3 maanden Franco p. post door geheel Nederland Afzonderlijke Nommers Brij» der Adverted tien i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Kennisgeving. Inrichtingen, weike gevaar, scha de «1 hinder kunnen veroorzaken. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien a, hun verzoek van den 27 Febrnarij jl,, gerikt aan de fbdeputeerde Stat-n dezer p-o- vincie, cru vereunrint? tot opTig'iDt? van een oven tot uitbreiding der aschstanl aan den BuiUnhavenweg alh.er, kaaasiraal bekend in sectie G, oneer de nrs. 502 27:6 en 2714; b. het verzoek van J. HUISMAN Jr. dd. 4 dezer, om vergunni-sr tot opngl ng veneer loodgieter swerkplaatg aan den Singel op het perceel kacasirtai bekend in secue G onder no. 2584. Gelet op de artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Jnntj 1875 (Staatsblad no. 951 Doen te weten Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de Seeietarie der G-meente zijn ter visie gelegd dat op I>ingsdag, den 23 Maart a. 8., des middag, leu 12 «re, ten Kaadbnize gtlegeubeid zal worden egeven om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondei ng of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagcu, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op c.e Secretarie der gemeente, van de sohriltnren, die ter zake tnogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan alkondiging geschied, waar bet behoort, den 9 Maart 1886. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. De Secretaris, A. W. MÜLDEK. bestaande uit de heeren Adams, vrijheer van Manteuffel, dr. Miquèl, Mgr Kopp en graaf zur Lippe, welke belast is met het opstellen van de tekst, die bij de eerste lezing is gewijzied. Waarschijnlijk zal heden de tweede lezing aanvangen, doch het zal nog wel een:gen tijd aanloopen eer het ont werp in het Heerenhuis zeil in behandeling zal komen weinig kan men hiervan zeggen, daar eene strikte geheimhouding wordt in acht genomen. In den Rijksdag heeft de heer Windhorst een voorstel gedaan om te bepalen, dat een afgevaardigde niet kan gedwongen worden getuigenis af te leggen van een feit. door hem in een parlementair debat vermeld het werd naar de commissie voor het reglement van orde verzonden. Een voorstel van Maar schalk von Moltke om eene verandering te brengen in de pensioenwet voor militairen werd aan eea commissie van 21 leden ver zonden. Tot verdediging van zijn voorstel wees de heer von Moltke op het verband tus- scken deze kwestie en het vraagstuk, dat thans aan de orde komt tot verplichte deelneming der oificieren aan de gemeentelijke belastin gen. Hij achtte die verplichting onbillijk. Alleen door steeds op den oorlog voo. bereid te zijn, kan Duitschland eene vredelievende staatkunde volgen. De oificieren houden het leger in stand, eene verbetering der pensi oenen is noodig, opdat het leger krachtig en opgewekt moge blijven. AMERIKA. De werkstaking iu de vereenigde staten breidt zich meer en meer uit vooral onder het personeel van Gould's zuidwestelijk spoor wegnet. Het spoorwegverkeer is geheel ge stremd en vele vrachtgoederen bljjven onver teerd, waardoor groote verliezen worden ge- eden ook door het bederven der goederen. is nog niets Tan eene verzoening tusschen he direction en de werkstakers te bespeuren 'ötusschen duurt de tarievenslrijd der Paci- hclijnen steeds voort en neemt zelfs toe zoo- als uit de verdere verlaging der vrachtprii- ze« blijkt. DUITSCHLAND. De beraadslaging over het nieuwe kerkelijk Politieke ontwerp in de commissie vau bet misische Heerenhuis is in zooverre gevor erd, dat Maandag de eerste lezing is ten 'n e gebracht. Een sub-commissie is geTormd ENGELAND. Het Prinsdom Wales, waaraan de erfgenaam van den Britscken troon zijn titel ontleent, be ft eece bijzondere posit e in het vereenigde koninkrijk. De Enge scbe staatskerk is even wel de officieele Godsdienst van het land en hare bedienaars genieten als zoodanig een rijke bezoldiging van de regeering. Het feit, door de bladen kenbaar gemaakt, dat het kerkbezoek in Wales zoo gering is, dat het in geen verhouding staat tol de hooge be zoldiging van de Angliciansche geestelijken, heeft zekere afgevaardigde Dillwyn er toe gebracht in het Lagerhuis een voorstel tot opheffing der staatskerk in het prinsdom te doen. Het kwam gisteren in behandeling, doch werd met 211 tegen 228 stemmen verworpen. Sir Harcourt bestreed het met de betuiging, dat de kerkelijke kwestie in Wales onaf scheidelijk is van die in Engelanu, waarom trent Gladstone tijdens de verkiezingen ver klaarde, dat ze in d.t Parlement niet zoude worden lehandeld. In Birma is een proclamatie uitgevaar digd, dat het land definitief bij het Britsch- Indisehe rijk ingelijfd is geen Birmaansch vorst zal er ooit meer op den troon komen, de godsdienst der Birmantn zal ongeschonden blijven en die zich onderwerpen, zullen be loond worden. Tegen de Daicots zal Engeland krachtig optreden, doch die zich voor 30 Juni over geven, zullen ongestraft blijven. FRANKRIJK. Nadat de beide bekende voorstellen tot verbanning der Prinsen verworpen zijn is de kwestie onder een anderen vorm weder in de Kamer gebracht door zeker ieugdig afgevaar digde Pichon, die bet voorstel fceefr, gedaan eane parlementaire commissie te benoemen, die een onderzoek naar het wo> len en de or ganisatie der monarchale partijen zal instel len. Hij meent dat het resultaat van diton- derzoek fot de uitzetting der prinsen le den zal, en zal zijn voorslel na verloop van zes maanden opnieuw indienen, zoo de minis- terpresident er in slagen mocht, het te doen verwerpen. ROME. Men meent te wetm, dat onder de kardi nalen die in het aanstaande consistorie be noemd zullen worden de aartsbisschoppen van Quebec en Baltimore zullen begrepen zijn Maandag jl. heeft de H. Vader de pastoors en verdere vasto-predikers in gehoor ont vangen. In zijn toespraak heeft de Paus het betreurd, dat de omstandigheden ni t zuike betooningen van Godsvrucht toelaten, als bij gelegenheid van het groot jubiió in 1«25 onder het Pausschap van Leo XII da gelijks we. den gezien. RUSLAND. De Russen dringen steeds verder in Azie door. Men meldt thans weder uit St. Peters burg, dat da Russische regesring bevel g ge ven heeft de i ranskaspische spoorweg eeNt naar Bokbard tn verder naar Samarkand en lasbkend te verlengen. SPANJE. De Hertog van Sevilla zal, zooals het b! ad El liberal meent te weten, naar de 'atearische of Kanarische eilanden verbannen worden Volgens berichten uit Madrid is de lui tenant ter zee Capriles, gewezen gouverneur van het eiland Yap, als gevangena op de stoomboot aangekomen, die de gemeenecbap tu scken de Philippijnsche eilanden en Bar- cilona onderhou it. De bladen melden, dat- hij ontslag zal nemen, om openlijk te kunnen mededee'en wat er op de Carolinen-eilandcii is voorgevallen, toen de Duitscheis dezo be zet hebben.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1