Vissdüenj-DericMen. waarvaa 600 man voor den dienst ter nee. Noord-Holland heeft een aandeel van 1879 man op 6500 inareschrevenen. Het aantal in geschrevenen voor het geheele R'jk bedraagt -38,057 man. De Vereeniging Voer uit gang te Smilde heelt thans definitief mr. P. J. G. van Diggelen te Zwolle candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. De anti-revolutionaire kie3vereeniging al daar heeft candidaat gesteld jhr. mr. M. A. de Savornin Lohman, te 's-Gravenhage. Door het hoofdbesiuir van de Rederl. Ver- eeniging ter bevordering van Zonaagsrust aijn aan de atdeelingsbes^nreu een zevental ▼ragen ter beantwoording toegezonden, allen betrekking hebbende op het verkoopen op den Zondig, ten einde daarooor bouw-toffen te verzamelen voor een door het hoofdbestuur uit te geven vlugschrift, waarin gewezen zal worden op de gevolgen van koop en verkoop op den Zondag. Het kantoor van het Koningwillem Fonds te Londen werd verleden week zoo door arme Nederlanders overloopen, dat bet bestuur zijne zittingen voorloopig in de Hollandsche kerk, in Austin Friars, is ga in houden. Daar stonden 11. Donderdag niet minder dan 150 huis vaders op e ne rij, om successievelijk ééu voor éón in de particuliere kamer van den predikant hun nood te klagen en eenige bij zonderheden mede te deelen. H;t eeue verhaag was al akeliger dan het andere, maar wij hebbeD onlangs den algemeenen nood zoo uitvoerig medegedeeld, dat wij niet andermaal in bgzonderbeden behoeven te treden. Niet tegenstaande het Bo8tuor van 's middags twaalf nar zitting hield, werd ook nog bijna de geheele daarop volgende dag verbruikt met aalmoezen niideekn. Van leeningen geven was baast geen spraffe bijna zonder uitzon dering verklaarde men het geld toch onmo gelijk tcrcg te kannen geven. (A. v. d, D.) wegens geleverde glas-en verfwaren. Er werd een gespecificeerde nota gevraagd, welke werd overgelegd en o. a. ook bevatte een plakzegel vau 5 cent-i voor kwijting. Hiertegen nu is door dea gesommeerde bezwaar gemaakt, die bij monde van zijn zaakwaarnemer erkende 24.44 schuldig te zijn, maar de vordering van 21.49 betwistte. Maandag zal door den kan tonrechter uitspraak worden gedaan. Namens commissarissen der leening worden De AmsterdammerDagblad voor Nedtrland, en het Weekbladhetzij ie zinnen of ieder afzonderlijk, te koop aangeboden. De Winkeliers-Vereeniging te Amsterdam onder den naam Onderling evert rouw en hield eerii3teren-avond in het lokaal Frascati een vergadering ter bespreking van een door deze Vereeniging in het leven geroepen cursus in bet Volapük. De heer Krebs, rolapiikatidel (ieeraar in hit Volaptik), leidde het ontwerp in en betoogde het nut der „wereldtaal". Twaalf leerlingen hebben zich reeds aiDgemeld, die Donderdags avonds in het koffiehuis Wapen van Amsterdam, Oudebrugsteeg heek Damrak, vergaderen. Ook niet-leden kunnen aan dezen cursus deelnemen. (-^0 Ofschoon de tegenstand niet ernstig was, werden toch enkele personen geirresteerd, seinde men ons gistermiddag omtrent bet opstootje der zg. werkeloozea te Amsterdam, uater op den middag werd het echter toene mend onrustiger. Bloemgracht en omliggen de straten wemelden van kinderen, opgeschoten jongens en lastige liedea. De politie werd begroet met steeDen, die zelfs de verslaggevers der pers troffen. Tot twee keer toe heeft de politie op de Bloemgracht een charge gemaakt met den stok. Uit de woning No. 112, driehoog, Lijnbaangracht, werd met vuil uit de ramen geworpen. De houding van het publiek was niet zeer geruststellend. Gtlukkig kwam het echter niet tot buitengewone baldadigheden. In 't geheel werden acht personen gearresteerd. RN.bl.) Uit Cara9ao wordt ons gemeld, dat de Kamer van koophandel aldaar in een adres aan den Gouverneur de aandacht vestigt op het feit, dat sinds eenige maanden, tengevol ge van oneenigheid tnsschen de Noord-Ameri- kaarische postadministratie en de Red. D. Line, alle Noord-Amerikaaniche brieven, die op Care9 io door de mailbooten van New- York worden aangebracht, al zijn zij van postzegels voorzier, toch als ongefrankeeid worden beschouwd eu niet worden afgegeven dan na betaling van bet porto. (A. R. Ct In bet Overmaassche is het op veel plaatsen gewoonte, de arbeiders tegen 1 Maart te buren. Dit is nu weer geschied, maar de boeren weteu met de arbeiders geen raad, daar er niets te werken valt. Op 13 en 27 Maart e. k. zal, respectievelijk uit Botterdam en Amsterdam geen stoom schip der Nedarlandsch-Amerikaansche stoom- vaartm aat-chappij naar New-York vertrekken en zal alsdan derhalve geene gelegenheid bestaan om uit de genoemde plaatsen, recht streeks over zee, brieven en andere stukken raar Amerika te verzenden. Staat-Ct Het hand. meldt dat twee groote diaman ten thans te Amsterdam worden geslepen, een van 457, derhalve een der grootste die er bestaan, eu een van 191 karaat. Een tweetal personen te Geldersch Venen- daal hebben een prachtig levend hert gevan gen. Bij het kantongerecht te 's-Hage is een plakzegel-zaak aanhangig. Een timmmerman aldaai werd door een deurwaarder gesom meerd om te betalen een som van f24,49, KRALINGEN. Gisterenmiddag zakte een 12-jarigen jongen door het ijs op deWetering lang 's-Gravenwog. De drenkeling was reeds onder het ijs gezonken, maar door het stuk slaan daarvan eu spoedig aanbrengen van plauken en ladders gernkte het den heer A. Lookhorst hem nog ongedeerd op het droge te brengen. DORDRECHT. Gisteren is een schipper, bij een poging om zijn bootje vast tebmden aan een vooibijvarend schip en zich zoodoende te laten slepen, in de Noord gevallen en verdrouken. Niettegenstaande men hem, met behulp eener stoomboot, spoedig nit het water haalde, waren de levensgeesten reeds ge- weken. DELFT. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken is o. a. beslo ten, esn adres te richten aan den minister van Financiën, daarin verzoekende, gelegen heid to geven tot het inrnilen van onbruik baar gemaakte plak zegels, die niet tot het ga Ten van kwijting der «shnld gediend heb ben, tegen nieuwe, evenals dit reeds met brief kaarten kan gesobiedeij. 's-HAGE. U>t de half uitgebrande woning, waar Dinsdag ochtend 11. te dezer stede bet droevig ongeluk plaats greep, werden gister ochtend de beide in de vlammen omgekomen kindertjes grafwaarts gevoerd. Eene dichte menigte had zich voor het huis verzameld es aan veler oog omviel een traan toen de kistjes in de lijkkools werden geplaatst. Langs den geheelan weg zag men blijken van innige deelneming eu axenig betraand moedei oog zag voor het venster den droeven stoet voorbij trekken. Op het kerkhof sloot zich ren kxeine doch zichtbaar diep geroerde schare met den vader achter de baar die de kleine lievelingen naar hun koude uedje voerde. Da plannen voor een nienw post- en telegraaf kantooi, op de plaats van het tegen woordige postkantoor achter de Groote kerk, zin thins bij den Waterstaat in bewerking. Daar hat plan is, den dienst van de postpak ketten ook in het nieuw te st.chten gebeaw over te brengen, zullen alsdan de tegenwoor dige lokalen van den postpakketdienst bij de Gevangenpoort wanrschijnlyk voor kantonge recht worden ingericht. NIEUWEDIEP. Het plan bestaat om op het graf van Cornells Dito, dezer dagen alhier overleden, een eenvoudig mouamant te plaat sen dat do menscblievende daden van den „beid in stormgevaar" in herinnering zal doen bljj- ven. ROZENDAAL. Wijlen mej. Raaymakers, heeft aan bet alhier te bouwen weesbuis f 2000 vermaakt. WINSCHOT EL In eene der straten had een knaap het ongtluk, eene groote kruik met spiritus te laten vallen, zoodat de in houd over den bardgevroren grond werd uitgestort. Ras schoten drie mannen, die langs de huizen om werk liepen, hierop toe en strekten zich in volle lengte over den grond nit, om het gestorte vocht op te slur pen, de voorbijgangers nitnoodigende dit met hen te doen. Niet lang duurde het of eenige kinderen volgdeu het gegeven voorbeeld en dronken zóó overmatig van den spiritus, dat zij zich nauwelijks op de beenen konden houden. MIEELO. Gisteren-ochtend had alhier een noodlottig ongeval plaats. De jeugdige land bouwer P. v. d. B. keerde met zijn paard in vollen draf van den hoefsmid huiswaarts en reed, ofschoon hem dit door den burgemees ter verboden was spoorslags de R. K. kerk voorbij. Een oude vrouw met name M. A. V. St., die juist de kerk verliet, werd overreden en was binnen weinig tijds een lijk. Wel wonder dat w niet moer ongelukken plaats hadden, daar juist de H. Mis geëindigd was en t volk druk uit de kerk kwam. DONGEN. Ruim 30 schoenmakersgezellsD, met rood getooid, trokken gistere n in optocht, met een oranjevlag en bet noodige voor ketel muziek, door het dorp, om tegen eene voor gestelde loonsverlaging hun ongenoegen te kennen te geven. Werd op enkele plaatse» halt gebonden, bij den hr. 13. in den lage» j ölam trachtte men echter te vergeefs toegang I te verkrijgen. Eene herhaling der betooging des avond-1 werd door de politie verhinderd. PERNIS, 10 Maart. Binnen de sloept" Pernis, stuurman B. Meiboom, en Eendracht' stnurnaan A. van der Steen, met f 550 el* f 300 netto besomming aan versche vise'1' KRALINGSCHE VEfcB, 11 Maart, flede» ochtend werden aan de markt alhier aanga' voerd 56 zalmen, die voor f 1,65 pet V* kilo werden verkocht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2