gtoutandach^ Juichten. loge triomfeert in de hoofdstad der Christen wereld. SPANJE. In den ministerraad is besloten dat de Spaansche regeering een gesticht Pasteur op zal richten ten behoeve der onge'ukkigen, die door razernij dreigen aangetast te worden. Generaal Lopez Domingusz is ten gehoore ontvangen bij de koningin-regentes, Koningin Isabella en Koning Frans van Assisie en ge noot bij allen het beste onthaal. Spanje wordt geteisterd door een overstroo- ming die verschrikkelijke ongelukken veroor zaakte. De Taag is bniten haar oevers getre den, en de oppervlakte van hét overstroomde lano is onafzienbaar. Op de kusten en op de Balearisehe eilanden bearscbte oen vreeseljjke 01 k an; verscheidene schipbreuken werden ge meld. Schiedim, 18 Maart 1886. TWEEDE KAMEK. De hb. v. d. Loeff, K iels tra en v. Gennep, hebben aan de Tweede Kamer voorgesteld, uit het I disch Tariet de uitvoerrechten te scarap- peu, behalve voor bniden en tin. Dauentegen stallen de hb. Bablmann, Brou wers, Huffmans, B utner en Vermeulen voor, de dififereotieele rechten te herstellen, omdat sinds 1879 bijna alla Eoropeesche staten tot de beschermende reobten terugkeerden en onze industrie voor de daardoor veroorzaakte slui ting van déboncbés in onz9 eigen koloniën moet worden schadeloos gesteld, die boven dien sedert 1878 een lastpost voor Nederland werden, zoodat, altt aos handel en industrie wel de indirecte Voordeelen van het koloniaal bezit mogen genieten. Genoemde heeien stellen verder met de hh. Beelaerts, Godin, A. v Dedem en v. Pallandt VO' r, te beproeven om het beginsel van tol- eenhaid althans wat de uitvoerrechten betreft tot een waarheid te maken. Vragen koffie-, thee- en suikerplanten in hun belang afsobat- fing van recht- n, waarvoor in het moederland hoogere belastingen zouden in de plaats moe ten komen, de vertegenwoordiging heeft ook op andere belangen te letten, te meer nu die fabrikanten geen oogenblik aarzelen, de be langen van Nederlands soheepvaart schromelijk te benadeelen. Het bericht door ons van vertrouwbare zijde vernomen, dat gisteren de vierhonderd ste der jaarlijksche paardenmarkten zoude gehouden zijn, blijst niet geheel jnist te zijn geweest, daar niet in 1486 maar reeds den 22 Februari 1488 door Aartshertog Maxi- miliaan, vader en voogd van den aartshertog Philips II bij wijze van privelegie eeu jaar- lijksche paardenmarkt, die acht dagen zoude duren, aan Schiedam werd verleend. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de 12 Maart gebonden vergadering der Kamer van koophandel en Fabrieken alhier waren tegenwoordig de heeren J. J. G. No- let J. T. Beukers, J. Meijer JPzn, H. M. B. A. van Gent en J. T. Wittkampff, en met kennisgeving afwezig de heer P. J. Won- terlood Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werden behandeld de navolgende Ingekomen stukken Van J. van Deventer c. 8. kennisgeving der oprichting alhier eener aldeeling >Schiedam" van de welbekende schippers vereeniging »Schut- tevaer." Wordt voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. Van de Kamers van Koophandel en Fabrie ken te Amersfoort, Meppel en Delft de jaar- Verslagen over 1885, worden ter lezing rond gezonden. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Breda afdruk van haar adres aan de Tweede Kamer dar St atom-Generaal cm toepassing van het reeiprociteitsstelsel bij iuvoerrechten. Wordt besloten dit ter lezing rond te zenden. Van den beer Commissaris des Koniugs oene missive houdende verzoek om toezeading van het jaarverslag dezer Kamer over 1885. Hieraan zal worden voldaan door de toezen ding van een gedrukt exemplaar. Van den heer Minister van Waterstaat, handel en nijverheid verzoek om inlichtingen omtrent de branderijen en hare producten, naar aanleiding van door den Fransehen Gezant gestelde vragen. Dit wordt voorgele zen en ten fine van rapport ter beantwoor ding gesteld in handen eeuer Commissie, ba- staande uit de heeren H. B. M. A. van Gent, J. H. Houtman en J. T. Wittkampff. Van het Ministerie van F.nanciëti de sta tistiek van in- uit- eu doorvoer over Decem ber 1885, wordt ten dienste der leden ge plaatst in de boekerij. Van den heer Minister van Financiën eene missive houdende mededeeling dat bij den Baad van State aanhangig is een wetsontwerp tot voo/ziening in de bezwaren der branders legen het thans bestaand wettelijk minimum van trek. Deze missive is bereids door bet Bureau dezer Kamer beantwoord; welk ant woord met algemeeae stemmen wordt goed gekeurd. Naar het D. v. Z.-H. verneemt, zal de ko ninklijke familie dit jaar geen bezoek komen brengen aan het landgoed Orttnje Aassau's oord. Da gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Dinsdag 16 dezer niet plaats heb ben. De minister van Financiën maakt bekend dat bij hem ontvangen is een aan hef post kantoor te Botterdam ingeschreven postwis sel, groot f 124.50, door N. N.f te P., wegens te weinig betaalde successierechten ingezou- den. Naar men verneemt is het wetsontwerp tot conversie der 4 pCts. in een 3pCt. niet gunstig in de afdeelingen der Tweede Kamer ontvangen. Bij het onderzoek der rekening voor Suri name is door een der leden van de Tweede Kamer het denkbeeld uitgesproken, om aan do ingezetenen van Paramaribo kiesrecht te verleenen en voor de stad een door de inge zetenen gekozen gemeentebestuur aan te stel len. Het schijnt dat de strijd om den zetel dor Provinciale Staten te Maastricht, opengeval len door den dood van den heer L'Ortej, hevig zal zijn. Aan den Courr. du Lïmbourg wordt medegedeeld dat, behalve de heeren Ceulen, burgemeester van St. Pieter, en Hen- uub, burgemeester van Am by, zich ook de heer Gustave Stevens, te Limmel, candidaat stelt. Naar men verneemt zullen dezen zomer oefeningen van da Marine op groole schaal in vereeniging met de landmacht plaats heb ben in het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee en het Pampus, aan welke oefeningen deel genomen zal worden door zes kannonneer- booten en twee monitors. De „St.-Ct." bevat het K.B. houdende ver gunning tot inrichting van een gedeelte van het St.-Antoniusgestieht, aan den nieuwen Pinnen weg te Ko'terdam gelegen, tot verple ging van vrouwelijke idioten en lijderessen aan epilepsie, die in hare verstandelijke ver mogens gestoord zijn, alsmede van kinderen van beide kunne benedm den leeftijd van tien ju en, lijdende san idiotisme of epilepsiedie in hunne verstandelijke vermogens gestoord zijn. Het kinderziekenhuis te Dirdrecht opgericht den 18den Mei v m het vorige jaar, heett in bet eerste jaar van zijn bestaan reeds vpel belang- ste ling mogen ondervinden. Van verschillende kanten vloeiden giften toe in geld, levensmidde len enz. Dtn 31 Dec mher 11. werden in het ziekenhuis verpleegd 7 kinderen. De volksbakkerij De Volharding te 's-Hage leverde in net afgeloopen ooekjaar voor f87010 brood can hare leden. De winst bedroeg f 10099.65 waarvan de leden f 6228 ontvin gen. Na ee e uiikeuiag aan het personeel wordt de overige winst in het reserve-fonds gestort. De leden waarom de bernchta colporteur vaD Recht voor Allen Jacobus De Zwart in hLchteuis werd genomeu, staat, naar de Amst. Ct. meldt, in verband met zijn communistisohe handelingen ten opzichte van compositiepijpen, ie aan den eigenaar van het Volkspark be hoorden. Aan het D. v. Red wordt uit Montfoort gemeld, dat de burgemeester aldaar het katholieke kerknot heeft gesloten, wijl het kerkbestuur tot opruiming der lijken zou zga overgegaan, zonder genoemd hoofd daarin te kennen. i mHQQQQQQQrw BOTTE LID AM. De Gemeenteraad haett aan den heer P. Van Staveren, eervol ont slagen secretaris der voormalige gemeente Delfshaven, voor drie jaren een wachtgeld toegekend, gelijkstaande met het bedrag van het laatstelijk door hem genoten traktement, en in afwachting dat hij den leeftijd zal heb ben bereikt om op pensioen te worden ge steld. KBALINGEN. Als bewijs hoe roekelooi sommigen met hun leven spotten, dient dat gisteren namiddag nog entsele personen op het ijs van den Plas, niettegenstaande het grootste gedeelte van dat water geheel open ligt, zich met schaatsenrijden vermaakten. OUD-BEIJEBLAND. Bij een landbouwer in deze gemeente is een zonderling schaap geboren; de voorste helft van het lichaam is gewoon schaapachtig en met wol begroeid, maar de andere helft gelijkt op die van een varken, met vaikenshaar en krulstaart. Niet tegenstaande zijn oubbelen aard heeft het dier echter maar ééa oog; vierkant in den kop, en boven dat oog hangt een lel als die van een kalkoenverder heeft deze cycloop var- kensooren, terwijl het bovengedeelte van den kop plat is als een kinderschedel. DOBDBECHT. Gisteren nacht te halt één uur brak er een felle brand nit bij den brood bakker Van der Linden aan den Spniweg. Te half drie was men don brand geheel meester. Het geheele hnis is uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Men vermoedt, dat het onheil in de bakkerij is ontstaan. Donderdag avond circa 11 uur geraakte de voor de stad op stroom liggende tjalk Johanna Maria," schipper Mulder Pnttershoek, in brand. Bij den hevig0* wind bestond er groot gevaar voor iu de on middellijke nabjjheid liggende schepen me""

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2