9e Jaarg. Donderdag 18 Maart 1886. No. 2430. Afkondiging. Kennisgeving. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Jtlgpeen (Dwpchl De Bur ge weester in Wethouders van Schiedam, Bureau: Markt, E, 357. NIEUWE SCHIEDA Prijs ran dit Blad Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentièn t Van 1—6 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten] aangegaan. Gezien art., 6 der Wet van den 4 Julij 1T50 Staatsblad No. 37); Doen te weten Dat naar aanleiding van art. 10 der boven aangehaalde Wet de lijsten, bevattende de per sonen, die tot het kiezen van Leden van de Jweede Kamer der Staten-Generaal, mate Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op heden zijn vastgesteld, en gedu rende veertien dagen van des voormiddags negen tot des namiddags half vier nre, op de Gemeente-Secretarie voor een ieder ter in zage znllen worden nedergelegd, en dat daaren boven aan bet Raadhuis (achtergevel), en bin nen de Koopmansbeurs, een exemplaar van die lijsten zal worden aangeplakt, ten einde de desbevoegden in de gelegenheid te stelleD, hunne bezwaren dt at tegen in te brengeD, on der uifnoodiging tevens om die bezwaren vóór of op den 26 MAAK2 aanstaande, bij ver zoekschrift op ongezegeld papier, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den Ge meenteraad in te dienen. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de aan den voet dezer gesteldenamen, ingevolge Art. 35 der gemelde Wet zijn geschrapt van de in bet vorig jaar gesloten kiezerslijsten. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 13 Maart 1886. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, 1'. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. Mejjer Pz. (Johannes Meijer. (Petrns Jo hannes Dominions Most Wz. (Johannes (van der Nolet. (Aloisins Hen- (ricns Pater. (Hendrik de Pigeaud AEz. (Frans RijnbeDde. (Margare- (thas Sanders Jr. (Pieter Scheurkogel. (Willem Smith. (Cornelis Jo hannes Tengeler. (Willem Ca- (rel Verboom Dz. (Jan Vrijland. (Jan Wamelen. (Bastiaan (van Woerkom. (Andries (van Wonteleers. (Egidius (Ju hannes Zoetmulder. (Albertns (Josepbus Zoetmulder. (David boor zooveel betreft de Lijsten der Kiezers voor Leden van den Gemeenteraad. Namen der, ran de In liet afgeloo- peu jaar gesloten Kiezerslijsten, geschrapte Kiezers. Voor zooveel betreft de Lijsten der Kiezers van Leden van de 2 wee de Kamer der Hiaten-Generaal en der Provinciale Staten. tjerg. (Goveit van den pezemer. (Gtrrit ^rouwer. (Pieter Jr. (Meis aalmeijer. (Henricus (Johannes -1st. (Jscibus Jo'nan- (ues van der x'el'. (Johannes Wil li (helmus "enkemans, (PirR Jansen.(Al berttsWal- (teius Lanrentins (Cornelis Kloos. (Jan Kok. (Fredericns Jo- (hanres Jacobus Kramers Cz. (Everar- (dus Maas. (Cornelis Jo hannes Mak. (Willem Alphen. (An ton ins J o- (hannes van Bergmans. (Everar- (dns Johannes Belterman. (Goverar- (dus Bronwer. (Pieter Brnssaart. (Jacob Burgs. (Johannes Daalmeijer. (Heuriens (Johannes Doorn. (Johannes Ja kobus van Dijk. (Hennen s Adria- (nus van Eist. (Jacobus Johan- (nes van der Exler. (Johannes Wil helmus Frudiger. (Wulem Geer. (Joban van de Gips Az. (Cornelis Gerhardt. (Pieter Lo- (dewijk Groenendaal. (An- (tnonij Hoogendijk. (Willem (Cornelis Hoorman.(Gernt Hen- (drik Jansen. (Albertus (Walterns Lauren- (tius Cornelis. Katwijk. (Paulas van Kloos. (Jan Koch. (Oarel Frederik Kok. (Fredericns Jo- (baniHS Jacobus Koning. (MaiinusJn- (stinus Kool. (Frank Kramers Cz. (Everar- (dus Krnijer. (Willem Jo- (hannes Abraham Maas. (Cornelis Joban- (nes Mascheek. (Johannes (Comeüs Maria Fran- (ciscus Pubertas Meyer Pz. (Johannes Meijer, (Petrus Johau- (nes Dominicus Montfoort. (Gerardus Most Wz. (Johannes (van der Niedfeld. (Petras Wil- (mus Dominions Nolet. (Aloisius Hen- (ricus Pater. (Hendrik de Pigeaud AFz. (Frans Raam. (Adrianus van Reineveen. (Cornelis (Fianciscns Rovers. (Pieter Cor- (nelis Rijke. (Adrianus Rijnbende. (Mareare- (tbus Sanders Jr. (Pieter Schalk. (Jacob van d er Scholte. (Petrns Jo hannes. Schot. (Jacobus Schot. (Jacobus Tengeler. (Willem Ca- (rel Trintbamer. (Jacobus Verboom Dz. (Jan Versloot. (Johannes Voogd. (Maarten Vredenbregt. (Jobau De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, brengen ter kennis van de ingezetenen Dat het 2de Suppletoir kohier der Plaat selijke Directe Belasting dezer gemeente, voor de dienst van bet jaar 1885 den 26 Febrnarij jl. door den gemeenteraad vastgesteld en den 9 Maait daaraanvolgende door Heeren Gede puteerde Staten dezer provincie goedgekeurd, aan den Ontvanger der Gemeente ter invor dering is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maandeD, te rekenen van heden, op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Wordende voorts een ieder aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen to voldoen, op straffe van vervolging volgens do Wet. En is biervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15 Maart 1886. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK YAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. Vrijland. (Jan Wamelen. (Bastiaan (van Wassenaar. (Nicotaas (Marinns Winkelman. (Coen- (raad Lodewijk Hen- (drik Woerkom. (Andries (van Wonteleers. (Egidius (Johannes Zoetmulder. (David AMERIKA. Omtrent bet ongeval het stoomschip Oregon bij Vuureiland overkomen verneemt men, dat de aanvaring geschiedde niet door de Putda maar door een zwaar geladen driemastschoe ner, die vermoedelijk onmiddellijk is gezon ken, daar bij opeens spoorloos verdwenen was. Het was op vijftien mylen afstand van de kust bij kalme zee en helder weder. Het ge raas door de aanvaring veroorzaakt geleek op een kanonschot. De Oregon ontving twee groote gaten op zijde, doch bleef nog eenigen tijd drijven. Er werden eenige schoten gelost, doch hoewel twee stoomschepen passeerden, kreeg men geen gehoor. Daarop maakten eenige machinisten en stokers tegen de be velen van den kapitein zich meester van de bootende orde werd echter hersteld en nu daalden eerst de vrouwelijke passagiers, ver volgens de mannelijke en ten slotte de be manning in de sloepen, de kapitein verliet het laatste het schip, dat begon te zinken. De bagage der passagiers, de lading ter waarde van 100.000 en de meeste mailzakken gin gen verloren, slechts 69 mailzakken van de 600 kon men medenemen. Na eenigen tijd werden de schipbreukelingen ten getale van 846 door het stoomschip Putda komtnde van Bremen opgenomen; zij waren allen ongedeerd, niet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1